Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye göre son 3.5 yıl içinde çiftçinin gelirinin yüzde 80 arttığını düşünüyor musunuz?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye göre son 3.5 yıl içinde çiftçinin gelirinin yüzde 80 arttığını düşünüyor musunuz?
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 4 ay Önce

Üreticinin yüzde seksen battı

Mevfel akin
Mevfel akin - 4 ay Önce

Kepek ekin sitemden tarım bakani olmaz zarara calisiyoz

Ali can
Ali can @Mevfel akin - 4 ay Önce

En iyisi kepek ekmek epey para ediyor

Behçet İsaoğlu
Behçet İsaoğlu - 4 ay Önce

Cifcinin geçen sene aldığı üre gübresinin fiyatı 1800 lira idi şimdi 12000 lira Dap gupresi 2600 lira şimdi 12000 lira mazotun litresi 5.5 lira idi şimdi 16 lira elektirik %130 zamlandi rahim fiyatları desen 2 ye katladı bunun daha işçisi var ilacı var emeği var bunları saymıyorum bile cifcinin girdi maliyeti %500 artmisken cifcinin %80 zenginlemesine anlam veremiyorum sizinki hangi akla mantığa hitap ediyor..Mısırı piyasada ki degeri en fazla 3650 lira herşeye zam geliyor cifcinin ürünü borsada gün gün düşüyor niye fiyat acikliyamiyorsunuz bir taban fiyatı acikliyorsunun piyasadaki değerlerin %50 altında ölüyor cifciye revami görüyorsunuz vermeyi. Bu memleket kendisine yeter tarımda olsun sanayide olsun ancak siz sırf bu memleketin cifcisi para kazanmasin diye dışardan 4000 4500 lira civarında Mısır ithal ediyorsunuz efnafa 2500 liraya veriyorsunuz hem devleti hem cifciyi hemde tüketiciyi zarar a sokuyorsunuz oradan ithal edeceğinize bu memleketin cifcisini destekleyin daha fazla uretsin. Siz zengini zengin ediyorsunuz ne üreticiye n de tüketiciye faydaniz yok veya diginiz tarımsal d etekler 1 dekara 1 litrree mazot maliyetini karşılamıyor bile sayın bakan kulakdan duyma yada zengin esnafin lafları ile değil aramıza gir katil cifcinin iendisine sor 1 gün tarlaya gel cifci nasıl kazanıyor gör bu memleketin cifcisini nin kazandigi para kuruşuna kadar helaldir. Tarımı destekleyin tarımın arkasında durun bu memleketin ekonomik sorunları çözülür..
Milli ekonominin temeli tarimdir. Diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün İzinden gidin.

Mehmet Öztürk
Mehmet Öztürk - 4 ay Önce

Evet bu doğru,ama girdiler daha fazla arttı,gübre, motorin,ilaç,araç gereç,tam dört kat zamlandı

emre kurtlu
emre kurtlu - 4 ay Önce

gübre ve mazot çok yüksek oldugundan

murat sartaştü
murat sartaştü - 4 ay Önce

mazot gübre ılaç naylon giderlerini karşılamıyor tütüncüler

Hüseyin Bahadır
Hüseyin Bahadır - 4 ay Önce

Tarım kredi faiz yüksek ve gübre fiyatları mazot da çok yüksek ve tarım kredi borç lari 5yila taksitlen dirmesi

Erol
Erol - 4 ay Önce

Kaysida dön veya farklı sebeple ürün zararının tesbitinde T ar il mud CKYS kayıtlı cifci tesbiti yaptırmadan tanıdık cifcilere ile gelen desteğin adil ve asıl Zarar görenler gozetiminin yapılıp yapılmadığını denetimini yapmayan bakan nasıl başarılı delir vijdanlarda degerlendirilsin