Ak Parti Hükümetlerinin en başarılı Tarım Bakanı sizce hangisidir?
Tarım Bakanı Kirişçi, et fiyatlarındaki artışı spekülasyonlara bağladı. Sizce et fiyatlarındaki artışın nedeni nedir?
Tarım Bakanlığı kasaplık hayvan ithalatı çalışmasını neden gizli yürütüyor?
E-devlet üzerinden yapılacak ÇKS başvurularında muhtar-aza onayının ve ziraat odalarından belge alma zorunluluğunun kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?
Tarım Bakanı Kirişçi, ekmeklik buğdayda 5700 lirayı iyi fiyat derken, ticaret borsalarında 6500 liradan işlem görüyor. TMO, en son buğdayı 438 dolardan ithal etmişti. Peki, TMO buğday alım fiyatı kaç lira olmalı?
TMO’nun Şubat ayında 4500 TL/ton fiyattan ithal ettiği, Polatlı Ticaret Borsası’nda 6000 TL/ton fiyattan işlem gören arpada çiftçinin 2022 arpa satış fiyatı ne olmalı?
Değerli çiftçilerimiz, stratejik ürün olan buğday ve arpada gübreyi bitkinin ihtiyacı kadar kullanabildiniz mi?
Bazı ziraat oda başkanları Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’ın her zaman çiftçinin yanında olduğunu ve çiftçiye sahip çıktığını iddia ediyor. Bu düşünceye katılıyor musunuz?
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye göre son 3.5 yıl içinde çiftçinin gelirinin yüzde 80 arttığını düşünüyor musunuz?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile görevden alınan Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz 4 yıllık görevi süresi içinde sizce başarılı mı?
Sahibi olduğunuz Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1863 yılından buyana hiçbir şekilde ortaklarına kar payı dağıtmadığını biliyor muydunuz?
Süt desteklerinin Tarım Kredi ve Pankobirlik üzerinden ödenmesi çiftçiye ne fayda sağlayacak?
Tarım Bakanı Türk çiftçisine teşekkür etti sizce teşekkür belgesini hangi çiftçi alacak?
Gübre fiyatları neden artıyor?
Çiftçinin son iki yılda rekor seviyede kazanç elde ettiğine inanıyor musunuz?