Binlerce tarım danışmanı işsiz kalacak

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım danışmanlarına talip olduklarını belirtti. 2016 yılı tarımsal desteklerde tarım danışmanlarının sayısına bir sınırlama getirildiğini dile getiren Bayraktar, hükümetin bu kararını yeniden gözden geçirmesini istedi.

Binlerce tarım danışmanı işsiz kalacak
banner200
banner217

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım danışmanlarına talip olduklarını belirtti. 2016 yılı tarımsal desteklerde tarım danışmanlarının sayısına bir sınırlama getirildiğini dile getiren Bayraktar, hükümetin bu kararını yeniden gözden geçirmesini istedi. Aksi takdirde binlerce ziraat mühendisinin işsiz kalacağının altını çizen Bayraktar, şunları kaydetti:

“Tarım danışmanlarının sayısına bir sınırlama getirildi. 2'ye düşürüldü. Bu kararın da tekrar gözden geçirilmesi gerekir. Çünkü binlerce ziraat mühendisi işsiz kalacaktır. Bunlar alanda çok verimli çalışmalar yapıyorlar.

Bazı özel sektör kuruluşlarının bunun suiistimal ettiği kulağımıza geliyor. Ziraat Odaları ve diğer üretici birlikleri, çok daha fazla sayıda tarım danışmanı çalıştırabilir. Ve bunlar gerçekten köyde, üretimin, kalitenin, verimliliğin artması noktasında çok büyük katkı sağlıyorlar.

Bunun da tekrar gözden geçirilmesi lazım. Binlerce ziraat mühendisimiz bugün işsiz. Bizden iş istiyor. Böyle bir sayı ile sınırlama getirdiğinizde o zaman binlerce tarım danışmanını nerede istihdam edeceğiz. Bunlar işsiz kalacak. Kaldı ki bunlar önemli bir fonksiyon icra ediyorlar. Faydalı bir görev yapıyorlar. Biz buna talibiz. Bize verilsin istiyoruz."

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başka isteğin?
Başka isteğin? - 5 yıl Önce

Bu adam hangi koltukta oturdugunun farkinda bile değil.Ne olsa beyefendi gözden gecirilmesini istiyo.Kardeşim çiftçi istiycek sen de gercekleşmesi için elinden geleni yapacaksin.Senin makamin istek makami değil,çiftçilerin isteklerini icraata dökme makami.Onu ister bunu ister.Yapamiyosan kalk git elinden tutan mi var?Tarimsal destek lafindan vazgecelim artik,TARIMSAL KÖSTEK diyelim,zira üretim olmasin diye ellerinden geleni yapiyolar.Ekmeğini,suyunu, nerdeyse herseyini bizim verdigimiz yavru vatan Kıbrıs'taki tarimsal destekleri bi arastirin da gözünüz destek görsün.Böyle giderse bizimkiler 2 yıla kalmaz tarım vergisi diye vergi çikarirlar,biz destek olmaya baslariz.Durmak yok susmaya devam.

- 5 yıl Önce

Allah sabır versin bize bir bakan neden bunu yapar binlerce insanın Dünyasını karartın 1 Yıldır tayinler kapalı artık bittik her geldiğin yerde insanları mağdur ediyorsun Allah'ın Hesabı var elbet yaktın bizi yaktın yuvamız yıkıldı ne istersin bizden Allah sana bırakmaz İnşallaj

- 5 yıl Önce

Kimsenin umrunda değil ama sunu da eklemeden gecmeyelim, ülkede yüzlerce toprak/bitki analiz labarotuari var, toprak analiz desteğinin kaldirilmasi çiftçiyle beraber buralarda çalışan yüzlerce insanı da ekmeğinden edicek.

banner151

banner251