Müdür Yıldız TMO ziyaret etti

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Toprak Mahsulleri Ofisi'ni (TMO) ziyaret etti.

Müdür Yıldız TMO ziyaret etti
banner200
banner217

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin, Pelitözü köyünde açtığı buğday alım yerinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Dursun Yıldız, muhtar ve üreticilerle görüşerek kantara gelen buğdayları inceledi.

Yapılan incelemelerden sonra açıklama yapan İl Müdürü Yıldız, şunları söyledi; “İlimizde 120-1450 m rakım arasında buğday üretimi yapılmaktadır. Bu yıl meteorolojinin uygun olması sayesinde buğday verim ve kalitesinin de geçen yıla göre çok daha iyi olacaktır. Bölgesel olarak değişmesine rağmen ortalama verimin 400-500 kg/da olduğu gözlenmiştir.”

Yıldız, “Ofisin alım yapıyor olması gerek buğdayını buraya versin veya vermesin ilimiz çiftçisi olarak fiyat açısından çok büyük avantaj sağlamaktadır. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin aldığı buğday fiyatları 765-910 lira değişmekle birlikte, genelde 800- 900 lira arasında fiyatla alım yapıldığı, taban fiyattan birkaç kişinin buğdayı alınmıştır. Ofis ilimizde alım yaptığı için Eskişehir Şube Müdürüne ve bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederim. Ofisin ilimizde kalıcı olması için Sayın Valimizin talimatı ile yer arayışı içindeyiz. Muhtarlarımız, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ile toplantı yaparak en uygun yeri bulma çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151

banner251