Fide desteği, Kazan’lı üreticilerin yüzünü güldürdü

Ankara Büyükşehir Belediyesince yürütülmekte olan “Kırsal Kalkınma Desteği Projesi” kapsamında, Ankara Bölge Birliği'ne bağlı Kazan Tarım Kredi Kooperatifi tedariki ile toplam 900 bin adet fidenin üreticilere dağıtımı yapıldı.

banner255
Fide desteği, Kazan’lı üreticilerin yüzünü güldürdü
banner200
banner217

Üreticileri desteklemek amacıyla, farklı türlerde domates, biber, patlıcan, karpuz ve salatalık'tan oluşan fidelerin, Kazan ilçesine bağlı Güvenç Mahallesinde yapılan dağıtım törenine; Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Bayram Şahin, Kazan Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcıları Gülsemin Alkaya, Nurcan Dağıstan, Ziraat Mühendisi İlknur Güneş, Kazan İlçe Tarım Müdürü Ahmet Okan Demirci, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile çok sayıda çiftçi iştirak etti.

Fide desteği ile bütçelerine büyük bir katkı sağladıklarını belirten üreticiler, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin hizmetlerinden çok memnun olduklarını dile getirdiler.


Kooperatif yetkilileri ile yapılan görüşmede, dağıtımı yapılan fideler ile İyi Tarım Uygulamaları kapsamında üretim yapılacağı, elde edilen ürünlerin Tarım Kredi Kooperatifi tarafından alımının gerçekleştirilerek Migros'a satılacağını belirttiler.

YORUM EKLE
banner151

banner251