Erzurum Bölge’de değerlendirme toplantısı

Erzurum Bölgede, son üç yılın faaliyetlerinin kalem kalem değerlendirildiği, 2015 yılı hedeflerinin görüşüldüğü toplantıda Bölge Müdürü Ali Karaarslan, kooperatif faaliyetlerinde sürdürülebilirlik açısından alınacak tedbirlerin önemli olduğunu vurguladı.

banner255
Erzurum Bölge’de değerlendirme toplantısı
banner200

Erzurum Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan beş ilin kooperatif yetkilileriyle gerçekleştirilen toplantılarda, kooperatiflerin son üç yılın faaliyet ve satışları kooperatif bazında kalem kalem ele alınarak değerlendirilirken faaliyetlerin sürdürebilirliği açısından alınacak tedbirler ile 2015 yılı hedefleri de görüşüldü.

Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan il merkezlerine bağlı Kooperatiflerin birinci derece yetkili personeli ile gerçekleştirilen istişare ve durum değerlendirme toplantılarında Bölge Müdürü Ali Karaarslan, kooperatiflerin stratejilerinin gözden geçirilmesi, hedeflerinin değerlendirilmesi ve mali konular ile sigortacılık faaliyetlerine gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Karaarslan, konuşmasında; “Saha çalışmalarıyla çiftçilerimizin yanında daha fazla yer almalıyız. Ortaklarımızın ayağına gitmeli, ihtiyaçlarını birlikte değerlendirip her konuda onlara destek ve yol gösterici olmalıyız. Bölge Birliğimizin ve kooperatiflerimiz diğer kurumlarla iyi ilişkiler kurması ve kamuoyunda iyi bir imaja sahip olması ve hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamak üzere gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek, çiftçilerimize kullanabilecekleri kredi kaynaklarını sağlamak ve sürekli gelişmek için kaynak bulmak ana hedeflerimizdir. Bu anlamda satışlarımızı ve komisyon gelirlerimizi yükseltmeli, kaynaklarımızı iyi kullanmalı, çiftçi ve ortaklarımıza kurumumuzun faaliyetlerini iyi anlatmalıyız. Satışlara ve satış gelirlerimizi arttırmaya, tahsilat oranımızı yükseltmeye ve ortak ürünlerini değerlendirmeye gayret etmeliyiz. Sahaya çıkarak, yüz yüze görüşerek çiftçimize ve ortaklarımıza Tarım Kredi'nin faaliyet ve hizmetlerini, avantajlarını, yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi anlatmalıyız. Kooperatiflerin daha iyiye gitmesi açısından satışlarımızı artırmak için beraberlik içerisinde el ele vererek birlikte çalışacağız.” dedi.

Kooperatiflerde hizmet ve başarının tahsilat ile gerçekleşeceğine dikkat çeken Karaarslan; “Kooperatiflerin faaliyetlerinin artırılmasının ve sürdürülebilir mali yapıya kavuşturulmasının yollarından birisi ortak sayısının artırılmasıdır. Bunun için yeni ortak kayıtlarına önem vermeli, faal olmayan ortaklarımızı kooperatiflerimize kazandırarak, kooperatif hizmetlerinden faydalanmasını sağlamalıyız. Kurumumuzun geleceği için ortaklara verilen kredilerin tahsil edilmesine de özen göstermeliyiz. Üreticileri bilgilendirerek tarım sigortası yaptırmalarını sağlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Toplantılarda ayrıca, sigortacılık faaliyetlerinden dolayı Groupama tarafından kooperatiflerde görev yapan personele hediye çekleri verildi.

Erzurum Bölge Birliği'nde yapılan istişare ve durum değerlendirme toplantısına, Bölge Müdür yardımcıları Ramazan Bilgiç ve Adem Çimen, Kontrolör Ali Furkan Özata ve Kooperatiflerin yetkili personeli katıldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251