Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü Kutlu Olsun

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü ve Genel Müdür Vekili Hüsamettin Gülhan, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıldönümü münasebetiyle birer mesaj yayınladılar.

banner255
Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü Kutlu Olsun
banner200

Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü'nün mesajında; “Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi vasıfların kahramanca sergilendiği, Türk ve dünya tarihine damga vurmuş, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Genel Müdür Vekili Hüsamettin Gülhan da mesajında şunları kaydetti: “Türk milletinin kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi'nin kazanılmasında etkili olan azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Tarihimizde böylesi büyük bir öneme sahip Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

YORUM EKLE
banner151

banner251