Tarım ve İnsan' fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar bugün Eskişehir'de sergilenmeye başladı.

" />

Tarımsal hikayeler karelere yansıdı

'Tarım ve İnsan' fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar bugün Eskişehir'de sergilenmeye başladı.

banner255
Tarımsal hikayeler karelere yansıdı
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde bu yıl 6'ncısı düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren fotoğraflar bugün Eskişehir'de sergilenmeye başladı. 18 Mart Çarşamba akşamına kadar sergilenecek olan fotoğraflar ESPARK'ın alt katında ziyarete açık olacak. Sergi açılışına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Rıdvan Akpolat, İl Müdür Yardımcısı Murat Eren, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet Özdemir, İlçe Müdürleri, personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saat 14.00’da gerçekleşen açılışta bir konuşma yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Rıdvan Akpolat, şunları söyledi;

“Şehirleşme ile birlikte tarım, toplum nazarında önemini yitirdi gibi gözükse de değeri daha da iyi anlaşılarak bugün tekrar yükselen bir yıldız haline gelmektedir. Yeni tarım teknikleri, teknolojik gelişmeler, gıda güvenliği, organik üretim, endemik bitkiler ve genlerin koruma altına alınması gibi yeni değerler önümüzdeki yıllara da damgasını vuracaktır.

Buradan hareketle tarımsal hikâyemizi fotoğrafın dilinden okumak, deklanşöre basılarak tarihe kayıt düşülsün istedik. Bu amaçla başlatılan “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmamızın fotoğraf sanatı açısından bir kilometre taşı haline gelmesinden mutluyuz.” Diyerek sözlerin tamamladı.

2009 yılından itibaren düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören yarışmaya bu yıl 569 katılımcı 2 bin 552 eser ile katıldı. Yoğun bir çalışma temposuyla değerlendirmeye alınan 1653 eserden ödül alan ve dereceye giren eserler belirlendi.

Sergide; Genel, Çiftçi, Aile Çiftçiliği teması kategorilerinin yanında, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ve Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride dereceye giren eserler önümüzdeki Çarşamba akşamına kadar ESPARK’da sergilenecek.

YORUM EKLE
banner151

banner251