Merkez Birliği’nde ICA Toplantısı

Uluslararası Kooperatifler Birliği (ICA) ve Bölgesel Örgütlerinin toplantı ve etkinlikleri, Başkan Murat Kumaş'ın katılımıyla Merkez Birliği'nde düzenlenen toplantıda konuşuldu.

Merkez Birliği’nde ICA Toplantısı
banner282

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Murat Kumaş, “Özellikle 10-13 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenmiş olan Milletlerarası Kooperatifler Birliği'nin genel kurulunda bir kez daha şahitlik ettiğimiz kooperatifçilikle ilgili gelişmeler ve yaklaşık 76 ülkenin bir araya gelmesi hepimizi onurlandırdı. Bu sayede kooperatifçiliğin dünyada ne denli önemli olduğunu anlamış olduk. Ülkemiz kooperatifçiliğinin gelişmesi ve Dünya'daki temsilinin daha güçlü hale getirilmesi için bu tür toplantılar mutlak surette gereklidir. Çok büyük öneme haiz yerli - yabancı kooperatif kuruluşlarının, ülkemizde ve ülkemiz dışında düzenlediği veya düzenleyeceği her etkinliğe tarım sektörünü finanse eden bir kredi kuruluşu olarak katılım sağlamak ve bu etkinliklerden bir şeyler almak ülkemiz tarımına büyük katkı sağlayacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Başkan Kumaş sözlerini; Uluslararası Kooperatifler Birliği ve Bölgesel Örgütlerinin düzenleyeceği toplantı ve etkinliklere, gereken her konuda destek vermeye hazır olduklarını belirterek noktaladı.

Başkan Kumaş'ın konuşmasının ardından Milli Kooperatifler Birliği Uluslararası İlişkiler Koordinatörü ProfesörHüseyin Polat, Uluslararası Kooperatifler Birliği (ICA) ve Bölgesel Örgütlerinin toplantı ve etkinliklerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından katılıcımlar kooperatifçilik ve Türkiye'de yapılabilecek uluslararası toplantı ve konferanslar hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Toplantıya, Köy-Koop Merkez Birliği Genel Müdürü Turgay Solmaz, Tarım Kooperatifleri (Tar-Koop) Merkez Birliği Genel Müdürü Vesile Nur Güven, Or-Koop Eğitim Araştırma Ve Projeler Koordinatörü Ünal Örnek, Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE