Büyükçekmece köyleri doludan mağdur oldu

Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı Büyükçekmece Tarım Kredi Kooperatifi faaliyet alanında bulunan Çakmaklı ve Karaağaç köylerinde meydana gelen dolu afetinde arpa, buğday, kanola ve mısırlarda tahminen yüzde 40 ile yüzde 100'e varan hasar meydana geldi.

banner180
Büyükçekmece köyleri doludan mağdur oldu
banner195

Dolu afetinin ardından Çakmaklı Köyüne ziyarette bulunan Tekirdağ Bölge Müdürü Rıfat Aktürk, köylülere geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra, Tarım İlçe Müdürü ve çiftçilerle birlikte hasar alanlarını gezdi. Sigortanın önemine vurgu yapan Aktürk; Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklara yardımcı olmaya çalışacaklarını, imarlı alanların sigorta yapılamamasının büyük bir handikap olduğunu, bu konunun sigortacılarla görüşüleceğini, toprağa düşen bir tek tohumun bile sigorta yapılabilmesi ve çiftçinin canının, malının mutlaka güvence altına alınması gerektiğini dile getirdi.

Çakmaklı Köyü çiftçileri de; bütün tarımsal girdilerini Büyükçekmece Tarım Kredi Kooperatifinden sağladıklarını, böyle zor bir günde Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerini, yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

YORUM EKLE
banner151