Ankara Bölge’de ortaklar bilgilendirildi

Ankara Bölge Birliği'ne bağlı bazı kooperatiflerin ortaklarına yönelik tahsilat ve tarım teknikleri konulu bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

banner255
Ankara Bölge’de ortaklar bilgilendirildi
banner200

Ankara Bölge Birliği'ne bağlı Çorum İli faaliyet alanında bulunan Kayaağzı, Ankara İli faaliyet alanında bulunan Kerpiç ve Devecipınar Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarına yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Ortakların kooperatiflerle çalışmasının önemi hakkında bilgilendirme yapan Bölge Müdürü Veli Altunkaş, “Bölge Birliğimiz faaliyet alanında yıllar itibarıyla üst üste yaşanan kuraklık, dolu gibi doğal afetlere bağlı olarak üreticilerimiz olumsuz etkilendi. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin varlığı sayesinde bu olumsuzluk en asgari düzeye indirilirken kurumumuz her zaman ortaklarımızın yanında olduğunu gösterdi. Buna karşılık ortaklarımızın da kooperatiflerle çalışmaktan memnun olduğu görüldü. Yaşanabilecek her sıkıntıda ortaklarımıza her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ancak ortaklarımızın da vadesi gelmiş borçlarını yatırmaları ve ödeme kolaylıkları gibi kooperatiflerin ortaklara sunduğu imkanlardan en üst seviyede yararlanmaları menfaatlerine olacaktır.” dedi.

Ortakların doğru toprak hazırlığı, sertifikalı tohumluk kullanımı, doğru ve zamanında yapılan gübreleme ve ilaçlama ile elde edecekleri ürün kalitesinin daha yüksek olacağını ve daha yüksek gelir elde edeceklerini ifade eden Altunkaş, “Ortaklarımız, toprak analizi yaptırmalı ve analiz sonuçlarına göre gübreleme yapmalılar. Gübre alırken de gübre içeriğinde bulunan element oranlarına ve torba ağırlığına dikkat etmeliler. Bu sebeple gübre dahil tüm tarımsal ihtiyaçlarını kooperatiflerimizden endişe etmeden temin edebilirler.” şeklinde konuştu.

Altunkaş ayrıca ortak ürünlerinin uygun fiyatlarla satılmasının ve ortakların ürün deseninin çeşitlendirilmesinin de önemine vurgu yaptı.

Ziyaretler sırasında faal olmayan ortaklar, kooperatiflerle çalışmayan üreticilerle görüşmeler yapılarak Tarım Kredi Kooperatifleri'nin faaliyetlerinin anlatılması suretiyle bu üreticilerin de kooperatiflere kazandırılması yönünde teşviklerde bulunuldu.

Yapılan ziyaretlere; Bölge Müdür Yardımcısı Ebubekir Gökaslan, Krediler Birimi Yönetmeni Semra Yılmaz, Pazarlama Biriminden Yüksek Ziraat Mühendisi Selma Baş ve ilgili kooperatiflerin yetkilileri katıldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251