TİGEM’de yeni genel müdür görevine hızlı başladı!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)'de sıcak saatler… TİGEM'in iki üst düzey yöneticisi görevden alındı. Alınan iki yöneticinin de TİGEM'de tartışmalı hayvan alımı sürecinde görevde bulunan isimler olması dikkat çekti.

TİGEM’de yeni genel müdür görevine hızlı başladı!
banner200

TİGEM'e geçtiğimiz ay Genel Müdür olarak atanan Ayşe Ayşin Işıkgece, görevine hızlı başladı. Kurumda iki genel müdür yardımcısı bugün itibariyle görevden alındı.

TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Tekin ve Halil İbrahim Özbayat görevden alındılar. Eski Genel Müdür İsmail Şanlı'nın geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle görevden alınmasının ardından iki genel Müdür Yardımcısının da yeni Genel Müdür tarafından görevden alınması dikkat çekti. Üzeyir Tekin, İsmail Şanlı tarafından bu göreve geçtiğimiz Ocak ayında getirilirken, Halil İbrahim Özbayat ise 15 yıldır TİGEM'de üst düzey yöneticilik yapıyordu.

Eski Genel Müdür İsmail Şanlı döneminde, genç çiftçi projesi kapsamında çiftçilere dağıtılmak üzere TİGEM tarafından tedarik edilen hayvanların alımıyla ilgili şaibe iddiaları gündeme gelmişti. Bu şaibe iddiaları üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı TİGEM'e müfettiş görevlendirmişti. Görevden alınan iki genel müdür yardımcısının da bu dönemde görevde bulunan isimler olması dikkat çekti. TİGEM'de iki üst düzey yöneticinin görevden alınması 'yeni Genel Müdür görevine hızlı başladı' yorumlarına neden oldu.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadakat değil LİYAKAT
Sadakat değil LİYAKAT - 3 yıl Önce

Bakanı kravatsız karşılamak heee:)) Tüm birimlerde neşter istiyoruz. Personel genel müdürlüğünde de kökten neşter olmalı. Oradaki hacılar teşkilatın kimyasını bozdular.

- 3 yıl Önce

tarımı bilmeyen tarımda kalmamalı. şimdi kimlerin geleceği önemli

Allah'ına Kurban Gn.Mudurum
Allah'ına Kurban Gn.Mudurum - 3 yıl Önce

Sn Gn müdürüm geç kaldın desinler de geçmiş olsun demesinler bunları zamanı geldiğinde temizlerken inanın bu kurum kazanacak sizlerde başarıya hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz sizler soruyorum polisin imamın ne işi var bu kurumda her işletmede cami var imamı da var emniyet her yerde birde sizi yanıltarak çok yakınında olan biri var bunları temizlerseniz ayrıca işletmelerin vizyonuna uygun olmayan işletme müdürleri var örneğin ulaş buna benzerleride biran önce temizlediğini de başarı kendinden gelecektir yanlız bu yukarıda bahsettiğim insanları örneğin atölyede duran şahsi oradaki işçiye memura işletme müdürlerini çalışanlara halka o bölgedeki kurum idarecilerine sorun onlar bakın ne anlatacaklar ondan bundan akıl alın demiyorum taniyin

- 3 yıl Önce

sosyolog kendi arkadaşlarını getirdi hiçbiri tarımdan anlamıyor laylay lom edip ancak kendilerine lojman yaptırıyorlar. Müfettiş raporu olduğu halde sosyal tesislere bir sürü taşeron yerleştirdi. urfada seçim öncesi özel reklam verdirmeler kabulü olmayan tesisi kiralamalar. kopyala yapıştır rapor yazdırmalar daha neler araştırılsın görülür. öbürünü anlatmaya gerek yok 15 yıldır kuruma bir şey vermedi. anca yurt dışı görevlendirmeleri gez toz

- 3 yıl Önce

bu gün TİGEM in kurtuluş günlerinden biri. biri yıllardır çöreklendi diğeri kaymakamla geldi ilahıyatçıyı polisi hısım eş dost doldurdu. şube müdürüne kadar indi. hadi hayırlısı

- 3 yıl Önce

tarımdan haber size teşekkür ederiz tarım ve ülke için doğru şeyleri yapıyor ve yazıyorsunuz

Oh be sonunda...
Oh be sonunda... - 3 yıl Önce

Hiboyu 15 senedir kimse alamadı. Halis Bilden bile o kadar hakaret etti. Pasifize etti. Ama adamı kimse alamadı. 15 senede bu adam TİGEM'e hiç bir katkısı olmadı. Sadece ve sadece herkese fırça atıp, dalga geçti. Yapılan ve yapılacak işlere köstek oldu. 15 senede TİGEM' i kabullenemedi. TİGEM personeli de onu sevmedi ve kabullenmedi. Hibo, TİGEM personelini "derin tigem" diye öteledi. Nerede yanlış iş varsa, nerde yolsuz iş varsa arkasında bu adam vardı. Usulsüzlük en önemli özelliğiydi. İnsanların arkasından kuyularını kazdı. Çok biliyor görüntüsü veren ama hiçbir bilgisi olmayan, tamamlanmış icraatı bulunmayan bir insan. İnsan bir yerde 15 sene kalırda arkasında hiçbir memnun olan insan bırakmaz mı? Hibo TİGEM sana hakkını helal etmiyor.

- 3 yıl Önce

kurumun güvende olması için ne mesleği ne ilgisi alakası olmadan kuruma gelen manevi yönü güvenlik yönü imari bakış açısı olan fakat tarımla hiççççç alakası olmayan koltuk için geldiğinizi düşündüğümüz kişiler sizde ağalarınızın ardından gidin. ne iş için nede bilgi için güven vermiyorsunuz.


banner151

banner251