Tarım Kredi Genel Müdürü şirket müdürlerini böyle uyardı: Ben gidersem siz de gidersiniz!

Tarım Kredi Kooperatifleri’ne bağlı şirketlerle ilgili geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar’da önemli bir toplantı yapıldı. Tarım Kredi Kooperatiflerinin üst düzey yöneticileri ile şirket genel müdür ve genel müdür yardımcılarının katıldığı toplantıda Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın kullandığı bir cümle salonda şok etkisi yaptı. 

Tarım Kredi Genel Müdürü şirket müdürlerini böyle uyardı: Ben gidersem siz de gidersiniz!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Ağustos 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı iştiraklerin değerlendirme toplantısı geçtiğimiz hafta sonu Afyonkarahisar'da yapıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, burada yaptığı konuşmada şirketlerin iyi yönetilmemesinden dolayı kendisinin görevden alınması durumunda şirket müdürlerinin yarısının da kendisiyle birlikte görevden ayrılmak zorunda kalacağını söyledi. 

ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ 

Poyraz’ın, Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı şirketlerin birçoğunda finansman sorununun yaşandığı, alacakların tahsil edilemediği ve rekabet güçlerinin zayıfladığı yönünde iddiaların arttığı bir dönemde böyle bir konuşma yapması dikkat çekti. 

KARŞILAŞILAN BİR DURUM DEĞİL 

İştirakler toplantısında pek karşılaşılmayan bu durum farklı yorumları da beraberinde getirdi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde bugüne kadar hiçbir Genel Müdür iştiraklerin başarı veya başarısızlığına göre görevden alınmamışken, Poyraz’ın şirket müdürlerini bu şekilde uyarması dikkat çekti. 

BAKANLAR KURULU KARARINA AYKIRI BİR ŞEKİLDE KREDİ KULLANDIRILMAYA DEVAM EDİLİYOR 

Tarım Kredi’de Genel Müdürün başarı veya başarısızlığı ana kurum yani Tarım Kredi’deki çalışmasına göre belirleniyor. Tarım Kredi’de çiftçiye Bakanlar Kurulu kararlarına aykırı bir şekilde uygulanan yüksek faiz sorununa bir çözüm üretemeyen Poyraz’ın, iştiraklerle bu kadar ilgilenmesi eleştirileri de beraberinde getirdi. 

Diğer yandan Poyraz’ın bu uyarısı iştiraklerde sıkıntının hat safhaya çıktığı şeklinde yorumlandı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas
Sivas - 3 yıl Önce

Sivas bölge ataması tam bir rezalet başka adam mı yoktuda bu güdümsüzü getirdiniz

Trabzon?
Trabzon? @Sivas - 3 yıl Önce

Trabzon bir kalıplaşmış burnu dik kibir ekibi tüm kooperatif çalışanlarını bıktırdı genel müdür olsam ansızın gider kooperatif leri tek gezer sorun sıkıntı sorar çözüm açık Trabzon bölge Komple Dağıt veya kapat ünvanı taşıyamacak kişiler koltuk işgalinde yolluk yevmiye tanıyan sorun en başı zamanın dan gelmesi mobing fetö vb tüm yapılar o soktu oraya o yetki verdi yazıklar olsun gizli kapılar arkasında toplantı görevden açığa tarım kredi genel müdürlüğü aldığı müdürü 3 gün resmi ziyarete götürmesi geri üstü kapalı birşekilde getirilmesi. Şeflik ve şef yardımcısı ekip 2 si hariç at çöpe altı zaten boş boş... Bayan personel yanında terbiye yok ağızını açan yönetim tehdit baskı amaçları personel sindirme iş yavaşladı soruşturma geçirdi çoğu kooperatif performans geri oldu

trabzon aşağı değil
trabzon aşağı değil @Sivas - 3 yıl Önce

bayburt kelkit olmazsa bunlar bir hiç bayburt kellit sıkıntı çok tüm personel gereksiz tane yatan var hele birtane gereksiz dışardan alım yaparlar torpil babası bir iş yapmış gibi gezen bir ekip bçlge kapatın baburt merkez bölge müdürlüğü açılmalı iş yapan yer bayburt

Skandal Olay
Skandal Olay - 3 yıl Önce

Ayhan Karayamanın tkk ya attığı en büyük kazık olan ve hiç bir vasfı olmayan üstüne şeflikten asaletsiz bölge müdürü yapılan 2 yıllık bölge müdürü mustafa Altunok ne zaman görevden alınacak

Malatyadan Getirdiğin Güdümsüz
Malatyadan Getirdiğin Güdümsüz - 3 yıl Önce

Malatyadan getirdiğin gereksiz müdür altunoğuda yanında götürde kurtulsun kurum

Vicdanlı Çalışan
Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Ne oldu fahrettin bey bu işler böyledir işte. karşılıklı yarattığınız pislikte karşılıklı boğulursunuz. silahları birbirinize çekersiniz sonunda.

ben şimdi size, fahrettin poyraz giderken onunla birlikte asıl kimlerin gideceğini söyleyeyim. tarkimde yapılan yolsuzluklara 500 bin TL de çok büyük para değilmiş ya abartmayın diyecek iş ahlakına sahip mehmet okan ateş gidecek. daha kurumın krediler mevzuatını öğrenememiş, toplantıda ertelemeler tahsilatları ekliyor mu sorusunu sorabilecek kadar sorumsuz ve aldığı maaşı kendisine haram eden ahmet bağcı gidecek. kendi koltuğu dışında hiç bir düşüncesi olmayan, bunca yıldır yapılanlara karşı sesini çıkarmayan ve sadece kendini düşünen muaz saka gidecek. tek becerisi gençlik kolları başkanlığı ve milletvekili peşinde koşmak olan ve cv'sinde hiçbir başarısı olmayıp kpss puanı bile olmadan bu kurumun en mahrem yerine daire başkanı olan, haketmediği bu makamda aldığı maaşların Allah katında hesabının sorulacağından habersiz olan davut gidecek. tüm bu yolsuzluklar, usulsüzlükler olurken, çiftçinin kurumu batırılırken, tarkimde ve diğerlerinde yapılanlar varken sesini çıkarmayan ve kendi emelleri uğruna kulaklarını kapatıp üzerini örten murat yılmaz gidecek.

ve Allah'tan dileğimizdir ki hepinize bunların hesabı sorulacak.

“Ben gidersem sizde gidersiniz” demiş.
“Ben gidersem sizde gidersiniz” demiş. @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Poyraza soru: temmuz atama ve emekliliklerde performansa mı yoksa siyasi baskılaramı boyun eğdin.

Istiraklere operasyon
Istiraklere operasyon @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

M.Y ve ik ci D.p nin iştiraklere ortak operasyonu mufettislerden birini istiraklerde genel müdür yardimcisi yaptilar.. bunlarin hepsi ortak hareket ediyor, akilli olun.

Tuna
Tuna @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Kredi T’in başındaki Bayan Vampirella’yı da unutmayalım. kuruma ne faydası var, gitmeli??????

14 bölge>poyraz
14 bölge>poyraz @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Poyraza soru: 14 bölgeyi değiştirdin, emekli ettin. Ne oldu vicdanın rahatmı? Yanlış yaparken hiçmi vicdanın sızlamıyor? İnsan Allahtan korkar, seninde ailen var, ama biz Allah a havale ettik. Eyyyyy poyraz, saka, arpa, güneş vb...

Cüzdan değil, vicdan
Cüzdan değil, vicdan @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Poyraz iki seneye varan kurum geçmişiyle lakabı 'taş kafa' olan idareciyle ilaç, yem, gübre konusunu, bom gübredeki rolü bilinen ve tavrı tarzı kurumun dokusuyla örtüşmeyen, zamanın Yk Başkanı'nın yakını olma vasfını tepe kullanan kişiyle pazarlama ayağını, burayı da beceremedin ama peder bey'de ortalığı ayağa kaldırır şimdi dediğin kişiyle stratejiyi, parti bayrağı asmak dışında vasfı olmayan kişiyle İk'yı, konuya bir uzaylı kadar uzak bilgi işlemciyi; ortak ne, erteleme ne diyen ithal kişiyle de krediyi düzelteceksiniz, öyle mi? Teftiş'ten ve G. Md. Yrd'nda n söz etmiyorum bile, bilen biliyor; siz bile biliyorsunuz hatta!!! Ne yaparsınız ki torpili olmayan yok ve sizde de işbilenle çalışırım diyecek cesaret yok! Para ve koltuk ne tatlı! Ama bilir misiniz hesap günü de ne kadar korkunç ve dehşetli!!! İştiraklere elleyemiyorsunuz, ama unutuyorsunuz ki burası milletin emaneti. İsraf, lüx, yakın yandaş kayırmacılığı... Giderken cüzdanınız dolu, vicdanınızsa kara gideceksiniz de bir inanan olarak ona yanıyorum.

Vatan bana canın feda!!!
Vatan bana canın feda!!! @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Herşey 200 bin lira aylık için!!! Amannn vatan için diyecektim, dilim sürçtü.

Tkk idaresi:Tamah ve kibrin hikayesi
Tkk idaresi:Tamah ve kibrin hikayesi @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Kızılcahamam'daki Kredi ve Sigortacılık Değerlendirme Toplantısı'na bir dakikalığına bile katılmayan sayın Poyraz, kurumun sıkıntılarını çözecek öyle mi? Konuya bakan genel müdür yardımcısının bir buçuk senedir görevde olup, konunun abc'sini bile bilmediğinin anlaşılması, açığını katılımcılara selam bile vermeyen ekabir tavırlarıyla örtmeye çalışması da ayrı bir saygısızlıktır. Kim mi bu selam sabah bilmez kişi? Thy'ye de geçebilirdim ama burada mama daha çok diyen kişiden başkası değil elbette... Milletin yarısından oy olan bir partinin şimdi her üç kişiden birisinden oy alabilir hale gelmesinin sebebini soranlara net, açık, somut bir örnektir Tarım Kredi idaresi!

Vicdanlı Emekli
Vicdanlı Emekli @Vicdanlı Çalışan - 3 yıl Önce

Sevgili çalışan, yorumlarınıza katılmakla birlikte unuttuğunuz isimler de yok değil. Soyadı yerlikaya olması dışında hiçbir vasfı olmayan, hiçbir yanlışa ses çıkarmayan, genel müdür karşısında kendi altındaki personelini satan, kafasını eğen fatih zekeriya yerlikaya da gidecek. her devrin adamı olan, ayhan zamanında bölgelere bom gübre satın diye baskı yapan ilyas kılıç da gidecek. tarım kredi Allah'ın izniyle büyük bir kurum. Elbet çiftçilerin umut ettiği gibi, çiftçilerin ihtiyaç gösterdiği gibi bir kurum olacak. Her şey çok güzel olacak.

Balıkesir bölge
Balıkesir bölge - 3 yıl Önce

Fahrettin bey iyi bir kişiliğe sahip olmasına karşın iyi niyet kurbanı oluyor.çünkü yaptığı son bölge müdür değişimleri bile kurumun yapısını düzeltmeye yetmedi değiştirdiği yönetim kurulunun ve bir önceki genel müdürün destekçisi bayram boyrazı Balıkesir bölgeye gönderdi iyi niyet yaptı ancak bayram boyraz şuan ben genel müdürlükten geldim orada genel müdür yardımcıları bana destek veriyor diye bölgeyi karıştırıyor bölge Müdürlüğü bekleyip beklediğine kavuşamayan müdür yardımcısı Selçuk ile bursacılık ayakları yaparak sendikayı ve göreve başlayan bölge müdürünü etki altına alarak müdür uyanıncaya kadar at koşturma derdindeler Balıkesir bölgeye sabır

sıfır başlıyor
sıfır başlıyor - 3 yıl Önce

gübretaş, TK yem, bereket sigorta, tk birlik ve diğerleri ahbap çavuş ilişkileri ile yönetiliyor böyle olunca da genel müdürün dediği doğru oluyor, o gidince hepsi gidiyor.iştiraklere karınlarını öfeleye öfeleye oğlunu, yeğenini yerleştirenler çiftçinin önüne tavşanın suyunun suyunu koyuyor.yiyin efendiler yiyin bu sofra sizin,utanmadan yiyin,baldan da yiyin,bal yerli ve milli üretimimiz,en iyi üretimimiz yolsuzluk,Avrupa’da Amerika da bulamazsınız böylesi balı.....

Tekirdağ
Tekirdağ - 3 yıl Önce

İştirakler bölge ve merkez birliğinin Arpalı gi yani saltanat ve keyfi harcamalar şirketlere fatura ediliyor.Kirklareli yemde ,,,vs,batıklar sermaye artışıyla kapandı.Gubretas Kuveyt Türk e çalışıyormuş finansman yokluğundan faize nasıl bir iş ayrıca borç batağında imiş,Fshrettinbry ne yapsın gereye dönük 15 yıl danberi gorevy yapmış genel müdürler sorumlu,

Sadettin arı
Sadettin arı - 3 yıl Önce

Tarım kredi hertarafı kokuşmuş bir kurum olmuş. En küçük işlerde dahi topilciliğin cirit attığı bir yerde ne nekadar düzgün gider. Kaymağı iyi yerleri kapan yerinden kıpırdamıyor. Kırsalda çalışan yer değiştirene kadar adeta dokuz doğurtuyorlar. Çiftçinin kurumuna yazık oluyor.