Genç çiftçiler Tarım Kredi’nin hayvanlarını iade etti!

Genç Çiftçi Projesi kapsamında, genç çiftçilere dağıtılan hayvanlar, sözleşmeye aykırı olduğu, cılız ve piyasa fiyatının çok altında olduğu gerekçesiyle geri iade edildi. Bu durum, Tarım Kredi Kooperatifi tarafından tedarik edilen hayvanları yeniden tartışmaya açtı.

banner255
Genç çiftçiler Tarım Kredi’nin hayvanlarını iade etti!
banner200

İLKHA'nın haberine göre, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde genç çiftçi projesi kapsamında hibe edilen danalar sözleşme standartlarına uygun olmadığı belirtilerek, çiftçiler tarafından geri gönderildi.

Kızıltepe hayvan pazarında genç çiftçilere teslim edilmek üzere getirilen hayvanlar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde, kurulan komisyon ile yetiştiriciler tarafından kontrol edildi. Hayvanların proje şartnamesi ve hayvan alım sözleşmesi standartlarına uygun olmadığı, hayvanların çok zayıf ve cılız olduğu ve ırk özelliği taşımadığı gerekçesiyle tutanak tutulup teslim alınmadı.

Mardin/Kızıltepe'de yaşanan bu son olay, genç çiftçi projesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatifi'ne bağlı Tareks tarafından tedarik edilen hayvanlara yönelik tartışmaları yeniden başlattı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tkdkda yeni dönem.
Tkdkda yeni dönem. - 3 yıl Önce

Murat Asilturk ün kurum başkanlığına sesleri yukseliyor.cumaya kadar gelir inşallah, Koordinatorluk tecrubesi,uzun yillar tkdk da ve kamuda gorev yapmis olmasi tercih sebebi olmus. Rabbim muvaffak etsin.

Tkdk başkanlığı
Tkdk başkanlığı - 3 yıl Önce

Murat Asiltürk çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile bu işi en iyi yapacak kişidir. Çok doğru ve isabetli bir karar olmuş. Hayırlı olsun.

Tkdk Başkanlığı
Tkdk Başkanlığı - 3 yıl Önce

Yukarda bir arkadaş Tkdk için Murat Asiltürk demiş. Eğer doğru ise bu tarımın kalkınması için çok büyük bir adım olur. Mesleğin içinden gelen her kademede görev yapmış birisi. Tek Millet Tek Bayrak Tek Vatan Tek Dil ülküsünde vatanına hizmet edecek başarılı bir yönetici.

Allah Razı Olsun
Allah Razı Olsun - 3 yıl Önce

Allah devletimize zeval vermesin. Tarım Bakanlığımız ve Tarım Kredi yetkililerine ne kadar teşekkür etsek yeridir. Taa Ankaradan heryere yardim edip elinden ne geldiyse yaptılar. Allah tuttuklarını altın etsin. Gece aradık gündüz aradık cevap verdiler. Kötü birşey söylesek nankörlük olur. Sözleşmede 7 ayını doldurmuş kombine ırk melezi diyor. Devlet bu projeden 1.000 kişiye hibe verdi. Yüzde 99 u dua ediyor. Arada şikayet edende olacaktır tabiki. Mardin ic

- 3 yıl Önce

ZATEN BEDAVA ALIYORSUNUZ NEYİNİ İSTEMİYORSUNUZ ALLAH ALLAH...

Allah Razı Olsun
Allah Razı Olsun - 3 yıl Önce

Mardin de biraz zayıf gitmiş de olabilir. Devletimiz bunu da telafi eder inşallah.
Biz çiftçiler Başbakanımıza, Tarim Bakanımıza teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun.

- 3 yıl Önce

Başkalarının dağıttığını da gördük, emeği geçenlere teşekkür ederim.

- 3 yıl Önce

Bu yıl başvurdum ama bana çıkması. 2018 yılında inşallah tesis artı hayvan projesine yine başvuracağım. Hibe alanlara bol kazançlar. Devletimizden Allah razı olsun.


banner151

banner251