" />

Genç bir Tarım Bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımda yapısal problemleri çözmek için gerekli adımları attıklarını belirterek, “Ama bunun için lütfen sabırlı olun. Biraz kredi verin. Genç bir tarım bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum diye düşünüyorum" dedi.

Genç bir Tarım Bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve hayvancılık politikaları ile ilgili bakanlığın üzerinde çalıştığı çalışmalarla ilgili ipuçları verdi. Geçtiğimiz gün İzmir Ticaret Odası (İZTO) Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Emin olun tarımda yapısal problemleri çözmemiz için gerekli adımları atıyoruz ama bunun için lütfen sabırlı olun. Biraz kredi verin. Genç bir tarım bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum diye düşünüyorum. Biraz sabır, biraz sabır. Türkiye'nin protein üretiminde sorun yok. Sadece bizim et tercihimiz farklı. Yani tavuk eti, kırmızı et ve balık eti toplamı Türkiye'nin ihtiyacından çok daha fazla. Türkiye 2023 hedefi olan balık ürünleri ihracatında 1 milyar doları geçmiş durumda. Bu tercihleri biraz içinde değiştirirsek aslında Türkiye'nin et ile ilgili de problemi yok."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uyarı
Uyarı - 3 yıl Önce

Sayın bakanım bakanlıkta ki sektör dışından meslekten olmayanları temizlemediğiniz sürece bakanlık personeli kendini geri çekmeye devam edecek. İlahiyatçı esnaf polis tarımın üst düzey yönetici olmamalı. Yoksa tarım gidiyor bilginiz olsun.

Tarıma içeriden verilen zarar
Tarıma içeriden verilen zarar - 3 yıl Önce

Sayın bakanım bakanlık ve bağlı kuruluşlarda sizden önce öyle adamlar atandıki ne iş biliyorlar ne tarım işin önünü yıkıyorlar altınızın oyulduğunu düşünüyorum. Hepside kendilerinin saraydan atandığını önceki bakanlarla ilişkilerinin olmadığını söylüyorlar. Bu doğruysa işiniz çok zor. Bunları temizlemediğiniz sürece Allah yardımcınız olsun. Bakanlığa diğer bakanlıklarda gelip çöteklenen bu adamlar hem hükümete hem ülke tarımına zarar veriyorlar. Çalışanların üste güveni kalmadı.

Taşeron
Taşeron - 3 yıl Önce

TİGEM de taşeronlar danışman oldu. Bürolar onlarla doldu. Aldıkları maaşları söylemeye gerek yok. Teftiş kurulu başkanının oğlu ne kadar alıyor. Ticarette ne kadar alıyor destekte masada oturanlar ne kadar alıyor. Ayrıca sosyal tesislerde kaç güvenlikçi var. Hani üreten kurumu TİGEM

Kılavuzu Karga olanın
Kılavuzu Karga olanın - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım, ağzınızdan bir kere olsun "Benim personelim"" sözünü duymak istiyoruz. Yıllarca personelin canına okuyan, vatandaşın işini yokuşa süren, ona buna şirinlik yalakalik yapmaktan başka bir meziyeti olmayan paralel referanslı müdürlerden kurtulmak istiyoruz. Bu kadro herkes için ayak bağıdır. Asil müdür norma tabiyken vekil müdür aynı şubede yıllarca çalışabiliyor. Bu bir haksızlıktır.

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Bakan bey genc ama tecrubesiz degil. Ozellikle kendi iradesi disinda atanan isimler cok tehlikeli bakan bey bunlari goruyordur

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Sayin bakanim lutfen eski ekibe dikkat edin ekip hala isbasinda kendi adamlarini atatmak icin butun kurumu karalayip kendi yaptiklarina bakmayan yoneticiler hala gorevde objektif olun ve yaninizdakilare dikkat edin yeterli

Değişim
Değişim - 3 yıl Önce

Sayın Bakanım; taşra büroraksisini komple 81 il ve ilçe ve de tüm bağlı ilgili kurumlarda değişmediğiniz sürece başarı mümkün değil. Çünkü idarecilerin tamamı vallahi de tamamı sadece koltuğunu koruma derdinde. Kimse fikir üreteyim, çalışayım, sorunları çözme derdinde değil. Derdiniz ile dertlenecek ekip lazım. Allah yardımcınız olsun

- 3 yıl Önce

Bakanın işi gerçekten zor ama planlı ve otoriter politikalarla kısa sürede cansuyu orta ve uzun vadede kesinlikle çözülebilecek meseleler.İlk önce hazır birleşmiş bakanlıklar varken teşkilat reformu yapılmalı tarım bakanlığının saygınlığı,itibari ile bütçesi artırılmalı.Teşkilat reformunda norm kadrolara riayet edilmeli bi yerde memur oturacak koltuk bulamazken diğer yerde iş yükünden eziliyor haftasonları bile çalışılıyor,özellikle yeni personel alırken öncelik Ankara nın doğusundaki kadrolar doldurulmalı.Kanunlar katı bir şekilde tatbik edilmeli cıvık,fırsatçı adamlara cezalar kesilmelidir.Siyasilere kırmızı hat çekilerek işlere karışmaları engellenmeli.Son olarak bakan buraları takip ederek vatandaşın önerilerini önemsemelidir.


banner151

banner251