Tarım ve Orman Bakanlığı proje çalışmalarında dikkat çeken gelişme. Bakanlık tarafından yapılan açıkmaya göre söz konusu projeler ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Toplamda 1700 projenin başvuruları sonuçlanırken, bu projelerin 2500 paydaş ile önümüzdeki günlerde ele alınacağı duyuruldu. 

​Yapılan açıklamaya göre Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Araştırma Enstitülerinin; yeni teklif projelerinin, yürütülmekte olan projelerin ve sonuçlanan projelerin görüşüldüğü ve "Tarımsal Araştırma Mastır Planı" hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen 2024 Yılı Proje Değerlendirme Grup Toplantısı (PDG) açılışı Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Gümen'in katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti

4 FARKLI ŞEHİRDE TOPLANTILAR DÜZENLENECEK

6 hafta boyunca sürecek olan Proje Değerlendirme Grup Toplantılarımız 1 Mart tarihinde tamamlanacaktır. Toplantı her hafta farklı gruplarımızla 4 farklı şehirde İzmir, Antalya, Şanlıurfa ve Mersin Araştırma Enstitülerimizde yapılacak.

Eski Tarım Bakanı böyle itiraf etti: Bir şey bilmediğim için Tarım Bakanlığında gecikmeler oldu! Eski Tarım Bakanı böyle itiraf etti: Bir şey bilmediğim için Tarım Bakanlığında gecikmeler oldu!

TOPLAMDA 1700 PROJE SONUÇLANDI

Genel Müdürlüğe bağlı Urfa GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Antalya Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitü Müdürlüğü;  İzmir Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü;  Mersin Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürlüğü ile olmak üzere 4 Enstitü Müdürlüğünde yeni teklif, yürütülmekte olan ve sonuçlanan toplamda 1700 civarında proje; Genel Müdürlüğe bağlı Araştırma Enstitülerinin teknik personeli, Üniversite öğretim görevlileri, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 2500 katılımcı ile görüşülecek. Konu uzmanları tarafından yeni teklif, devam eden ve sonuçlanan projeler hakkında sunumlar yapılacak ve tüm katılımcılar da bu projelere katkıda bulunacak.