Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çayır tırtılı istilasına uğrayan sarı gelin ile ilgili sosyal medya hesabından nihayet bir paylaşımda bulundu. Kirişçi, yaptığı açıklamada Trakya’da ayçiçek tarlalarına zarar veren çayır tırtılına karşı drone ile ilaçlama operasyonlarımız devam ediyor. Arazilerin büyük bir kısmında çalışmalar tamamlandı. Ekiplerimizin mücadelesi havadan ve karadan etkin bir şekilde sürdürülüyor” dedi. 

Üreticinin yaptığı eylemin faturası Birlik Başkanına mı kesilecek? Tarım Bakanından dikkat çeken açıklama! Üreticinin yaptığı eylemin faturası Birlik Başkanına mı kesilecek? Tarım Bakanından dikkat çeken açıklama!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin Trakya’da ayçiçek tarlalarında yaşanan ve ciddi bir verim kaybı ve mağduriyeti gündeme getiren çayır tırtılı istilasına yönelik kaç gündür bir açıklamada bulunmaması tepki çekmişti. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'nin Isparta'da gül hasadı yapan çiftçi ile paylaşımda bulunurken, Trakya'da çiftçinin yaşadığı felaketle ilgili hiç bir paylaşımda bulunmaması dikkat çekti.

ARAZİLERİN BÜYÜK KISMINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Bakan Kirişçi, bugün sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunarak, Trakya’da ayçiçek tarlalarına zarar veren çayır tırtılına karşı drone ile ilaçlama operasyonlarının devam ettiğini bildirdi. Arazilerin büyük bir kısmında çalışmaların tamamlandığını ifade eden Kirişçi, “Ekiplerimizin mücadelesi havadan ve karadan etkin bir şeklide sürdürülüyor” dedi. 

VAHİT KİRİŞÇİ-5