Tosuncuk adliyede! Paralarla ilgili sorulara dikkat çeken tavır 

Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi. Muhabirlerin "Paralar bitti mi?, Paraları ne yaptınız?, Paralar bittiği için mi teslim oldunuz?" şeklindeki ısrarlı sorularına cevap vermedi.

Tosuncuk adliyede! Paralarla ilgili sorulara dikkat çeken tavır 
banner200

Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve dolandırıcılık gibi çeşitli suçlardan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve kırmızı bültenle aranan "Tosuncuk" lakaplı Çiftlik Bank davası sanığı Mehmet Aydın, Türkiye'ye getirildi. İstanbul Havalimanı'na saat 22.10'da inen Aydın, adliye çıkışı muhabirlerin "Paralar bitti mi?, Paraları ne yaptınız?, Paralar bittiği için mi teslim oldunuz?, Paraları mafyaya kaptırdığınız doğru mu?" şeklindeki ısrarlı sorularına cevap vermedi.

Kamuoyunda "Tosuncuk" lakabıyla tanınan ve Türkiye'nin talebi üzerine Brezilya tarafından sınır dışı edilen Aydın'ı taşıyan THY'nin TK16 sefer sayılı uçağı, Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Guarulhos Uluslararası Havalimanı'ndan Türkiye saati ile 09.40'ta havalandı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İstanbul Havalimanına saat 22.10'da getirilen Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Aydın, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nin havalimanındaki ek binasına götürüldü.

ISRARLI SORULARA CEVAP VERMEDİ

Adliye çıkışı İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne götürülen Aydın, muhabirlerin ısrarlı "Paralar bitti mi?, Paraları ne yaptınız?, Paralar bittiği için mi teslim oldunuz?, Paraları mafyaya kaptırdığını doğru mu?" sorularına cevap vermemesi dikkat çekti.

4 GÜN GÖZALTI SÜRESİ VERİLDİ

Aydın daha sonra, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğüne getirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında buraya getirilen ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı süresi verildiği öğrenilen Aydın'ın buradaki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürülmesi bekleniyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2021, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIM BAKANI MEHMET AYDIN
TARIM BAKANI MEHMET AYDIN - 3 ay Önce

Valla ne yakışır o bakanın koltuğuna, dışarıdakileri getirip bakan yapsınlar, bundan daha itibarlı oluruz... haydi bastır...

Sahip Çıkalım
Sahip Çıkalım @TARIM BAKANI MEHMET AYDIN - 3 ay Önce

Tosuncuk, koyuncukların ve sığırcıkların parasını borç almış. Olay bundan ibaret. Çiftlik içersinde olur böyle şeyler.

Cemil
Cemil - 3 ay Önce

Tosuncuğun suçu ne, suçu yatırım yapmak mı serbest bırakın garibanı

Adalet
Adalet - 3 ay Önce

Kurban bayramı öncesi tosuncuk getirildi acaba nede

banner151

banner251