TKDK Başkanı Muhammed Adak oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanlığına Devlet eski Bakanlarından Fehim Adak'ın oğlu Muhammed Adak getirildi. 

TKDK Başkanı Muhammed Adak oldu
banner200

Geçtiğimiz gün görevden alınan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender’in yerine atama yapıldı. Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Adak, TKDK Başkanı oldu. 

MUHAMMED ADAK KİMDİR?

1966 doğumlu olan Muhammed Adak, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu olup, Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde yüksek linasnını tamamladı. Adak, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Bölgesel Kalkınmanın Kentleşme ve Çevreye etkileri ve GAP Projesi Örneği tez konulu doktora yaptı. 

Adak, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk İslam Sanatı Tarihi Bölününde araştırma görevlisi, özel sektörde sorumlu müdür, danışman ve proje geliştirme uznanı görevlerinin yanı sıra, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Kapsamında GAP İdaresi ile birlikte sürdürülen Eko-Kent Planlama Projesinde Danışman, Bayındırlık ve İskan Bakanlığında Emlak Şübe Müdürü, ardından Dış İlişkiler ve Mesleki Eğitim Daire Başkanı, Avrupa Konseyi Daimi Delegesi, Başkakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığında Şube müdürü ve uzman, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı göreelvrinde de bulundu. 

2013 yılında Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresine Başkan Yardımcısı olan Adak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde tarım, turizm, planlama ve konularda önemli çalışmalar yaptı. Bölge insanına ve ülkemize yararlı olabilecek ve bölgenin tarım ve turuzm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla bir çok örnek çalışmayı yürüttü.  

Adak 2016 Mayıs ayında Resmi Gazetede yayınlanarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanılğı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür yardımcısı olarak atandı. AB ve Dış ilişkiler Genel müdürüğünün görevleri arasında, Ülkemizde uluslararası tarımsal ürünler ticaret politikalarının geliştirilmesine yönelik gerekli çalışmaları yapmak ülkemizin pozisyonunun belirlenmesi ve AB müzakeresi sürecinde diğer kurum ve kuruluşlarla işbirilği yapmak, ülkemizin bu alanlarda taahhütlerinin yerine getirilmesi yönünde gerekli çalışmaların yürütülmesini ve koordinasyonunu sağlamak, ikili ve uluslararası ilişkiler bağlamında ilgili diğer birimlerle birlikte projelerin hazırlanmasını yürütülmesini izlenmesini kontrolünü değerlendirilmesini ve koordinasyonunu sağlamak dünya ve ülkemiz tarım ürünleri piyasalaındaki gelişmeliri tarımsal ürün üretim tüketim ticaret ve fiyat hareketlerini izlemek ve değerlendirmek dünya gündeminde yer alan tarımsal konularda bakanlığın ilgili birimleri ile birlikte görüş oluşturulması, tarım ürünleri dış ticaret politikaları ile ihracat ithalat politikalarının tespitini bakanlığın uygulamalardan sorumlu ilgili birimleri ile işbirilği içerisinde yürütmek gibi benzeri görevleri yer almaktadır. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:57
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
TKDK DESTEK PERSONELİ
TKDK DESTEK PERSONELİ - 2 yıl Önce

TKDK bulunan Destek Personeli olan arkadaşların özlük hakları ile ilgili, bari yeni başkanımız elinden geleni yapsın. Naif ve İyi niyetli olduğu yönündeki hal ve tutumunu, personel yanlı davranışının devamını istiyoruz. Hayırlı olsun.

Personel
Personel @TKDK DESTEK PERSONELİ - 2 yıl Önce

Bakanlik ve bagli kuruluslarda calisan veteriner ve ziraat muhendislere esit ise esit maas diye esit unvana esit maas uygulandi. Diger meslek gruplari aldi basini gitti. Gerci tarim bakanliginda veteriner ve ziraat muhendisi azinlikta kaldi sanirim

DESTEKSİZ @TKDK DESTEK PERSONELİ cevabımdır.
DESTEKSİZ @TKDK DESTEK PERSONELİ cevabımdır. @TKDK DESTEK PERSONELİ - 2 yıl Önce

Bunu yazan Uzman arkadaşın Ocak 2020 tarihinde 10.000 TL maaş ile çalışıyor olmasına karşılık 4000 TL maaş alan Destek Personelini gözlerinde baya bir büyütmüş olmalarını esefle karşıladım. Ona bakarsanız bir Uzman arkadaşın yaptığı işi Destek Personeli de yapabilir olmasının yanında yaptıkları işe göre fevkalade fazladır...nokta.

DESTEKSİZ
DESTEKSİZ @TKDK DESTEK PERSONELİ - 2 yıl Önce

Destek personelinin özlük hakları ve aldığı maaş,yaptıkları işe göre fevkalade iyidir...nokta.

TKDK=İşçisi Kadrolu, Asıl Çalışanı Sözleşmeli
TKDK=İşçisi Kadrolu, Asıl Çalışanı Sözleşmeli - 2 yıl Önce

Öncelikle yeni başkanımıza hayırlı olsun dilerim. Kurumda çalışan bir personel olarak son 2 yılda yapılan haksızlıkları buraya yazmayı ve yeni başkanımızın bu hususları göz önüne almasını istiyorum. Eski başkan ve yaveri DHGK Ali KILIÇ sırf yerini korumak için 60 Adet Torpilli kısmi zamanlı uzman almış ve bununla yetinmeyip 1000 küsür taşerona kadro almışlardır. Gelgelim Allah'ın Adaleti bunlara sillesini vurmuş olup ikisininde işine son verilmiştir. Kurumun Asli personelleri KPSS,İngilizce ve Kurum sınavını kazanıp gelmiş olan Uzman ve Destek Personelleri yıllık sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Öz evlatlar üvey konumdadır. Destek Personeline verilen maaş VHKİ maaşıdır. Halbuki Destek Personeli Kurumun Ana Faaliyetleri olan Ödeme,Proje, Arşiv(Destek Hizmetleri) biriminde imza atıp proje almaktadır.

Turan
Turan @TKDK=İşçisi Kadrolu, Asıl Çalışanı Sözleşmeli - 1 yıl Önce

@tkdk kısmi zamanlı uzmanlarda şartları biliyorlardı ama şimdi idari uzman oldular. Senin mantığına göre köle geldiniz köle gidin diyorsun yani. Müthiş zihniyet!

tkdk
tkdk @TKDK=İşçisi Kadrolu, Asıl Çalışanı Sözleşmeli - 2 yıl Önce

sen bunları kabul ederek geldin bu kuruma şimdi neden ağlıyorsun o zaman durma zorla tutan yok boş yapmayı bırak şükretmeyi öğren biraz

Halk
Halk - 2 yıl Önce

Bakan oğlu bakandan yine bakan oğluna makam ...

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Eski ferahlı, yeni Ak babasının oğlu biri gelmiş. Referansı, CV si hikaye

Gk
Gk - 2 yıl Önce

Beyefendi çok donanımlı birisine benziyor; yapmadığı iş, çalışmadığı bir kurum kalmamış, Tarım Bakanlığında bile 3 üncü yeri, tebrikler doğrusu

dost
dost - 2 yıl Önce

Başarılı bir şekilde yönetecektir Hayırlı olsun

Diyanet Bakanlığı
Diyanet Bakanlığı - 2 yıl Önce

Ehliyet ve liyakat!!

Bölge insanı
Bölge insanı - 2 yıl Önce

Kesinlikle kaliteli ve dürüst bir şekilde yönetecektir.
Hayırlı olsun ..

Bolge insani derken
Bolge insani derken @Bölge insanı - 2 yıl Önce

Arkadas sanirim mardinli bolge insani derken onumu kast ettiniz


banner151

banner251