Tarım Kredi tağşişçi genel müdürden vazgeçemiyor!

Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişçi skandalı yeniden patlak verdi. Tarım Kredi Holding'e transfer edilerek kamuoyundan kaçırılan tağşişli firma ortağı, kamuoyunun tepkisine rağmen tekrar Tarım Kredi Marketlere görevlendirildi. Mevcut görevlendirmeye göre Tarım Kredi Marketlerin bütün satın almalarını tağşişli firma ortağı yapacak.

Tarım Kredi tağşişçi genel müdürden vazgeçemiyor!
banner200

Tarım Kredi Marketlerde Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan tağşişçi firma ortağı skandalında yeni bir skandal patlak verdi. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Tarım Kredi Birlik A.Ş’den alınarak Tarım Kredi Holding’e transfer edilen tağşişçi firma ortağı, şimdi yeniden Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye görevlendirmesi yapıldı. Buna göre, Tarım Kredi Birlik A.Ş, ikiye bölünecek ve Tarım Kredi Marketler için bütün satın almaları yapacak şirketin başına ise tağşişçi firma ortağı Genel Müdür yapılacak. 

TARIM KREDİ MARKETLERİN GENEL MÜDÜRÜ KARŞI ÇIKTI 

Söz konusu görevlendirmeye Tarım Kredi Birlik A.Ş Genel Müdürü Bayramali Yıldırım’ın kesinlikle karşı çıktığı ancak Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz bir şekilde görev yapan Fahrettin Poyraz’ın talebi üzerine bu görevlendirmenin yapıldığı kaydediliyor. Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıtlarında belgeli olan tağşişçi firma ortağından vazgeçememesi manidar bulunuyor. 

Tarım Kredi Marketler, tağşişçi genel müdürden vazgeçemiyor. Milli Gazete’nin haberleri üzerine görevden alınarak Tarım Kredi Holding’e transfer edilen tağşişli genel müdür, şimdi yeniden Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye geçici görevle görevlendirildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, geçmişte halkın sağlığını hiçe sayarak ürettiği hileli ürünlerle çok kez ifşa olan firma ortağından vazgeçememesi dikkat çekiyor. 

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MAAŞIYLA ŞEF YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği market projesinin başına geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belgeli tağşişçi bir ismin Genel Müdür yapılması büyük bir skandala neden olmuştu. Milli Gazete’nin ortaya çıkardığı skandal sonrası tağşişçi genel müdür, sessiz sedasız Tarım Kredi Birlik A.Ş Genel Müdürlüğünden alınarak önce Genel Müdür Yardımcılığına sonra ise şef yapılarak kamuoyunun gözünden kaçırılmak istenmişti. Tağşişçi firma ortağının Tarım Kredi Birlik A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı maaşıyla şef yapıldığının ortaya çıkması, kurumda büyük bir infiale neden olurken bu sefer bu kişi Tarım Kredi Holding’e transfer edilerek, yaşanan kriz soğumaya bırakılmıştı. 

TARIM KREDİ BİRLİK A.Ş İKİYE BÖLÜNECEK SATIN ALMALARIN BAŞINA TAĞŞİŞLİ FİRMA ORTAĞI GETİRİLECEK

Ortaya çıkan yeni senaryoya göre Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi A.Ş, ikiye bölünecek ve marketler adına bütün satın almaları yapacak olan şirketin başına ise tağşişçi firma ortağının getirilmesi amaçlanıyor. Bu plan doğrultusunda geçtiğimiz 21 Aralık’ta Tarım Kredi Holding, aldığı kararla Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanlığında görevli olan tağşişli firma ortağını, Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin yeniden yapılanma sürecinde gözetimde bulunmak amacıyla geçici olarak bu şirkete görevlendirdiği ortaya çıktı. 

MARKETLERİN GENEL MÜDÜRÜ TAĞŞİŞLİNİN GÖREVLENDİRİLMESİNE KARŞI ÇIKTI 

Tarım Kredi Birlik A.Ş Genel Müdürü Bayramali Yaldırım’ın tağşişçi firma ortağı Yavuz Mehmet Bulut’un yeniden şirketine görevlendirilmesine kesinlikle karşı çıktığı ancak bu görevlendirmenin Tarım Kredi’de hukuksuz bir şekilde Genel Müdürlük yapan Fahrettin Poyraz’ın isteği üzerine yapıldığı kaydediliyor.

TAĞŞİŞLİ FİRMA ORTAĞI KORUMAYA ALINIRKEN MİLLİ GAZETE’NİN HABERLERİNE HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE ERİŞİM ENGELİ VE TEKZİP KARARI ALDIRILMIŞTI!

Bilindiği üzere çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi’nin çiftçiden alınan ürünlerin halka daha uygun fiyata satılması amacıyla kurulan Tarım Kredi Marketlerin başına geçmişte ortağı olduğu firmaların halkın sağlığını hiçe sayarak ürettiği hileli ürünlerle Bakanlık tarafından çok kez ifşa olmuş bir firma ortağının atanması tam bir skandala neden olmuştu. Bu skandalın ortaya çıkması üzerine Tarım Kredi Kooperatifleri tağşişçi firma ortağı ile ilgili hiçbir işlem yapmazken, skandalı ortaya çıkaran Milli Gazete’nin haberlerine hukuksuz bir şekilde erişim engeli ve tekzip kararı aldırılması manidar bulunmuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara
Ankara - 7 ay Önce

Ankara bölge idarecilerine de bir bakın isterseniz.

Ankara
Ankara @Ankara - 7 ay Önce

Bölge Müdürünün insanları küçümseme tavrından vazgeçmesi, tepeden personeline bakmaması temennisiyle...

Ankara bolge
Ankara bolge @Ankara - 7 ay Önce

Hangisine al birine vur ötekisine

Nadir
Nadir - 7 ay Önce

Tarim kredi birlikte liyakatli kimse kalmadi.is tagsiscilere ve Bizim Toptandan atilan kaşarlara kaldi.Burlikteki usulsuzluk yolsuzluk icin marketkerdeki sayim açiklarina baksinlar.Dagitim depolardaki yolsuzluklara kokusmusluklara baksinlar.Market yeri kiralamada cekilen peskeslere baksinlar.

Yaşlılık zor iş evlatlarım
Yaşlılık zor iş evlatlarım - 7 ay Önce

Bi bakmışsın Suriye'den 3 liraya zeytin getirip, 9 liraya Birliğe çakmaya çalışmışlar. Almam diyen idareciyi açığa alıp, teftişe alıp, birşey bulamamalarına rağmen kapıya koymuşlar. Yok artık, bizde fena uçtuk gibi. Bunca dini bütün insanın olduğu yerde olacak değil ya, Bolivyamı, Venezüellamı bir yerlerde olmuştu bu anlattıklarım, yaşlılıktan karıştırıyorum hep!..

Tahşişli
Tahşişli - 7 ay Önce

Bu tahşişli yavuz Fahrettin poyrazın ya oğlu yada kasası başka bir şey olamaz. Kuruma bu kadar zarar veren hakkında dünya haber çıkan birisini hala görevde tutmasının açıklaması olamaz.

Tekrar ve tekrar
Tekrar ve tekrar - 7 ay Önce

Bu ülkede yeri yerinden oynatacak birşey oldu! Bir iş adamı ortada fol yok, yumurta yokken borsada bir gübre firmasının hisselerini 3 liradan toplamaya başladı ve bir yılda 25 kat kazanç elde etti. Yani 2.5 milyar tl civarında bir kazancın sahibi oldu. İlgili firmanın idareci ve yöneticilerinin de aynı zaman diliminde bu hissede alım yapıp, milyonlarca lirayı bir yıldan az bir zamanda kazandıkları,eş dost akrabayı da bu işe dahil ettiklerini bilmeyen yok ve bunu bulmak devlet için hiçte zor olmasa gerektir. İlgili şirketin yönetiminde de bulunan kişilerin borsa mevzuatında yeri olmasına rağmen, yakınlarına hisse almaları için telkinde bulunmayı düşünüp, şirketin ya da alt ortaklıklarının, ya da şirketin hakim ortağı durumundaki kuruluşun neden bir tane bile hisse almayışına verecekleri bir cevapları vardır umarım.Kredi bulmak için bankalara mecbur olan bir kurumun, ortaklarını da ekonomik anlamda rahatlatabilecek böylesi bir ekonomik öngörüde bulunmamalarının sebep ya da sebepleri nelerdir? Basiretsizlikmi, beceriksizlikmi, iş bilmezlikmi, yoksa başka bir durummu? Şirketin yada hakim ortağının hisse gerim alımı yapacağı kararını Kap'ta duyurması sonrasında 2.5 milyar kazanabilen kişilerin bu denli bir hisse alımını, 3-4 lira aralığında yapmasının imkansız olması sebepler arasında olabilirmi? Kamu adına sorulması, millet adına takipte bulunulması, ahlak ve hukuk gereğince işlem yapılması gereken bu durumla ilgili olarak yerel medyada da yazılanlara ulaşmak ve bilgi sahibi olmak mümkündür. Değil milyar, bir kuruşun bile haksızca kazanılmasına imkan tanımaması gerekenleri İç İşleri, Adalet Bakanlıkları'nı, Masak, SPK vb kuruluşları harekete geçirmek, hususla ilgili olarak sayın Cumhurbaşkanı'mızı bilgilendirmek basınımızın da temel görevlerinden olsa gerektir. Bahse konu olayın ekonomik karşılığının katrilyonlarca liraya karşılık geldiği düşünülecek olursa konunun önemi dahada iyi anlaşılabilecektir. Bu kazanç çiftçiden esirgenirken kimlerin cebine girmiştir?Saygıyla kalın.

Berat
Berat @Tekrar ve tekrar - 7 ay Önce

kimler hisse senetlerini topladıysa mkk’da kayıtlıdır, devlet için tespiti beş dakika

Tekrar ve tekrardan aklıma takılanlar
Tekrar ve tekrardan aklıma takılanlar @Tekrar ve tekrar - 7 ay Önce

Gübretaş hissesini kendileri alanlar, kazanmayacağını düşünerek almadılar elbette ve milyonlarca lira kazandılar. Peki sorunuzu bende sorayım, Gübretaş, Tkk, iştirakler yada vakıflar hisse alamazlarmıydı? Yasal bir engel yada finansal sıkıntımı vardı? Bir eğitimci 1 yılda 2.5 katrilyon kazandı deniyor, Tkk bu kazancı yada daha fazlasını kazanamazmıydı? Kazansa bu para çiftçinin faydasına olmazmıydı? Merak ettiğim için soruyorum.

Bence Sayın Başkanımız RTE Tarım Kredi Merkez Birliğine Acil Müdahale etmelidir.
Bence Sayın Başkanımız RTE Tarım Kredi Merkez Birliğine Acil Müdahale etmelidir. - 7 ay Önce

Sayın Başkanımız RTE artık işin tadının kaçtığı ve yolsuzluk ortağa çıktığı başta tarım kredi yem genel müdürlüğüne ve Türkiye Tarım Kredi Merkez Birliğine Kayyum aramalıdır. Yoksa faiz, kâr ve zararın belirlenemediği, hayalie finansal verilerin çıkarıldığı, gerçek sahiplerinin yani çiftçilerin malı icralara maruz kalmadan başta tarım kredi yem genel müdürlüğüne yanı Mali ve idari işler genel müdür yardımcılığına ve insan kaynakları müdürlüğüne sonra da merkez birliğine Kayyum atamalıdır. Çiftçiler sahibi olduğunuz merkez birliğine ve iştiraklerine sahip çıkın CİMER'E yazın, Sayın Başkanımıza akşamları tweet attın.

Kentli  Karaoğlan
Kentli Karaoğlan - 7 ay Önce

Buna " kümesi tilkiye emanet etmek" denir. Emanet eden kim TKK Genel müdürü ve TKK Şirketleri Grubunun Başındaki Gn. müd. İkisini de ayrı ayrı tebrik ediyor , gözlerinden öpüyorum.

Bolivya
Bolivya - 7 ay Önce

Kesin Bolivyadadır. Müslümanın yapacağı işe benzemiyor!


banner151

banner251