Tarım Bakanlığı yağ fiyatları için harekete geçti

Yağ fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın ardından Tarım Orman Bakanlığı harekete geçti. Buna göre, yağ fiyatlarını düşürmek için ayçiçek tohumuna hibe desteği verileceği ifade edilirken, birincil ve ikincil üretime de fark ödemesi yapılacağı bildirildi.

Tarım Bakanlığı yağ fiyatları için harekete geçti
banner200

Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in haberine göre, yağ fiyatları Covid-19 salgını döneminde en çok yükselen gıda ürünleri arasında yer alıyor. Nitekim Merkez Bankası'nın açıkladığı Para Politikası Kurulu toplantı özetinde "yurt içi katı-sıvı yağ fiyatlarındaki artışlar hız kesmekle beraber devam etti" diyerek altını çizdiği yağ fiyatlarını düşürmek destek adımları sürüyor.

TOHUMA HİBE DESTEĞİ BAŞLATILDI

Ayçiçeğinde hem tohum hem de yağ olarak yapılacak ithalatta 1 Temmuz'a kadar gümrüklerin sıfırlanmasının ardından tohuma hibe desteği başlatıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ayçiçeği üretimini artıracak projelerde belirli hibe oranlarında tohum temin edilerek ekiliş yapıldığını belirterek, "Tarımsal destekleme kararında yer alan havzalarda yetiştirilen birinci ve ikinci üretim ayçiçeği ürünü için 50 kr/ kg fark ödemesi desteği ödeniyor" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 6 ay Önce

Güzel ülkeme bak be elalem ülkelerininkapılarında dilenci olmuş

Ciftci
Ciftci - 6 ay Önce

Hani Avrupa birincisi olmuştuk. Hani cumhuriyet tarihi üretim rekoru kirmistik

Agah var
Agah var - 6 ay Önce

Yakında tohum verecek çiftçi bulamayacaklar tarım bitti ülkemizde

gübre fiyatı
gübre fiyatı - 6 ay Önce

şeker gübre 110 tl .üre 190 tl..üç 15 gübresi 170 tl....bu nedir Allah belanızı versin...100de yüz gübreler arttı bu ülkeyi yönetenler Allahınızdan bulun yazıklar olsun...

banner151

banner251