Tarım Bakanı Pakdemirli'de süt sessizliği!

Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrası kimsenin ağzını bıçak açmıyor. İki hafta önce katıldığı bir televizyon programında süt fiyatlarının yakında aydınlığa kavuşacağını belirterek üreticiye umut veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrası büyük bir sessizliğe büründü. Sosyal medyayı aktif kullanan Bakan Pakdemirli, Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrası konuyla ilgili hiç bir paylaşımda bulunmayarak sessiz kalmayı tercih etti.

Tarım Bakanı Pakdemirli'de süt sessizliği!
banner200

Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin sessizliği dikkat çekti. Süt üreticisinin aylardır zararına üretim yaptığı ve bundan dolayı ciddi bir beklenti içinde olduğu bilindiği halde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pardemirli, Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrasında sessiz kalmayı tercih etti. 

BAKAN PAKDEMİRLİ MERAK ETMEYİN SÜT FİYATLARI YAKINDA AYDINLIĞA KAVUŞMUŞ OLACAK DEMİŞTİ 

Bakan Pakdemirli, bundan iki hafta önce katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmada, süt fiyatlarının üzerinde çalıştıklarını ve yakın bir zamanda aydınlığa kavuşmuş olacağını belirtmişti. Gelinen noktada süt fiyatlarına hiç bir artış yapılmaması Bakanlığın haftalardır nasıl bir çalışma yaptığı tartışma konusu oldu.  

BAKANLIK SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ 

Ulusal Süt Konseyi toplantısı sonrası süt üreticisi büyük bir şok yaşarken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de toplantı sonrasında hiçbir açıklama yapmadı. Bakanlık basın müşavirliğinden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapılmazken, sosyal medyayı aktif kullanan Bakan Pakdemirli de Ulusal Süt Konseyi'nde alınan kararla ilgili sosyal medya hesaplarından hiçbir paylaşımda bulunmadı. Bakanlıkta yaşanan bu sessizlik, sütte yaşanan krizi gözler önüne serdi. 

Bilindiği üzere Ulusal Süt Konseyi'nin bugün yaptığı sektör toplantısında süt fiyatlarına hiç bir artış yapılmadı. Sadece destekler Ekim, Kasım ve Aralık ayları için 25 kuruş artırılarak 40 kuruşa çıkarıldı. Bu desteklerin de ne zaman ödeneceği bilinmiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 1 yıl Önce

Tarım Bakanlığının her icraatı çiftçiyi ve bakanlık personelini rahatsız ediyor desem abartmış olurmuyum? Millet ile Reis'in arasını açmaya çalışıyorlar desem.. En hakiki dava adamları dahi Akparti'yi savunmaz oldular desem.. Sayın Bakanımızın danışmanları kim? Bu bakanligi kim yönetiyor?

Gunay Tas
Gunay Tas @Adil Düzen - 1 yıl Önce

Cumhur ittifakı, ülkenin bekası bunların hiç umrunda değil. Kendi çıkarlarından başka birşey düşünmezler. Sayın Devlet Bahçeli'nin sabrıda bir yere kadar çünkü ülkücüler her yerde yok sayılıyor ve çok rahatsızlar.

AK
AK @Adil Düzen - 1 yıl Önce

MHP düşmanları ve fetoculer bakanlikta at koşturuyor. Bakan beyin bundanda haberi yoktur!

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Bunlara bundan sonra oy verende ahmaktir

Aslan Bakanım
Aslan Bakanım @Çiftçi - 1 yıl Önce

Boşver sen hayvancılığı tarımı, bin uçağa yangın söndür, fotoğraf çektir. Biraz daha çalışırsan Reis seni Orman Genel Müdür Yardımcısı yapacak.

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Süt ve yem sanayiciler bakani

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Sayinbakaninististifa mektubu cebinde diye bilgi geldi süt ureticisini mutlu edecek haberlerverilicek dedi ama lafı boğazına soktular bizde yalancı yada sözüne güvenilmez biri diyemiyoruz çünkü bakanın masays yumruğu vuracağını düşünüyoruz 4..5aydir süt üreticinin zarar ettiğini eniyi bilen kişi sözü de var üreticiyi rahatlatacagiz demişti bizi öldürdü artık rahatladık millete hesapderdiyok mahşerde hesap var onunda biliyor

AK
AK @Ali - 1 yıl Önce

Bakan gidici olduğunu senden benden iyi biliyor.

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Bakanın arkadaşları süt üstüne öyle güzel calismislarki üreten hariç herkes kazanmış ! ?

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Süt e zam yoksa yem paralarını siz ödeyin. Bizim hayvanlarimizla ortakliginizmi var hayvan bakmak koltukta oturmaya benzemez. Hakkımızı resmen gasp ediyorsunuz bizlerde çoluk çocuk bakiyoruz

Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun size yem fiyatları gübre fiyatları durmadan zam bu insanlara aptal yerinemi koyuyorsunuz elektrik fiyatlarına daha bir kaç gün önce acımasızca zam ama enflasyonun bütün faturası üreticiye Allah size bildiği gibi yapsın yüce Allah'ım size yatacak yer vermesin Allah size civtciye yaptıklarınızdan dolayı kahretsin

Ali
Ali @Ferhat - 1 yıl Önce

Aminnnnnn

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 1 yıl Önce

Bunlar üreticiden yani çiftçiden yana deyiller. Kimden yana olduklarını bir kez daha ispatladılar.


banner151

banner251