Tarım Bakan Yardımcısı: 400 milyon TL yatırım yaptık!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Kocaeli'de bir takım temaslarda bulundu. 2003-2021'de yaklaşık 400 milyon lira yatırım yaptıklarını söyleyen Özkaldı, 22 tesisi hizmete aldıklarını söyledi.

Tarım Bakan Yardımcısı: 400 milyon TL yatırım yaptık!
banner200

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret eden Özkaldı, kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özkaldı, daha sonra Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Toplantı Salonu'nda düzenlenen değerlendirme toplantısında, bakanlığa bağlı birimlerin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan Özkaldı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla kentleri ziyaret ederek çalışmaları incelediklerini belirtti.

İÇME SUYU İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Kocaeli'de bugün bakanlık bünyesinde yürütülen bütün çalışmaları değerlendireceklerini vurgulayan Özkaldı, şunları söyledi: "Ben bu toplantının öncelikle Kocaeli ilimize, ülkemize, insanlarımıza hayırlar getirmesini dilerim. Tabii bu kurumlardan yatırımcı kurum olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, ben de bizzat kurumda 29 yıl görev yapmış birisi olarak Kocaeli ilimize çok büyük yatırımlar yaptık. Kocaeli'ye 2003 yılından 2021 yılları arasında yaklaşık 400 milyon lira yatırım yaptık, 22 adet tesisimizi hizmete aldık. İçme suyundan, sulamaya kadar. Bunlar yeterli mi? Hayır, değil çünkü büyüyen bir ülkeyiz. Büyüyen, gelişen Kocaeli de bunlardan bir tanesi. Sanayiyle, tarımıyla, teknolojisiyle... Dolayısıyla suya olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. En büyük projelerimizden yürüttüğümüz Karamürsel İhsaniye Barajı'ydı. Allah'a şükür, onu bitirdik. Önümüzdeki ay Allah nasip ederse burada suyu tutacağız. Böylece devam eden çalışmaları tamamladığımızda Kocaeli'mizin uzun yıllar içme suyu ihtiyacını karşılamış olacağız."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251