Damızlık Birliğinde seçimi Kamil Özcan kazandı!

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 9. Olan Genel kurulu dün Ankara’da yapıldı. Delegelerin yoğun katılımı ile yapılan genel kurulda, seçimleri mevcut Başkan Kamil Özcan'ın listesi kazandı. 

Damızlık Birliğinde seçimi Kamil Özcan kazandı!
banner200

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 9. Olan Genel kurulu dün Ankara’da yapıldı. Genel Kurul'da 4 liste yarıştı. Mevcut başkan Kamil Özcan'ın listesi 188 oy alırken, Tokat DSYB Başkanı İlhan Köten 175, Çorum DSYB Başkanı Yılmaz Kaya 85 ve İzmir DSYB Yönetim Kurulu üyesi Erman Haran ise 51 oy aldı. 

KAMİL ÖZCAN BAKANLIĞA RAĞMEN KAZANDI!

Bilindiği üzere Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, 13 Temmuz'da seçim kararı almış ancak bazı birlik başkanları, üyelerin seçme seçilme hakkının elinden alındığı gerekçesiyle seçimlerin iptali için Bakanlığa itiraz etmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı da Merkez Birliğinin aldığı seçim kararının mevzuata aykırı olduğunu iddia ederek seçimlere bakanlık temsilcisi görevlendirilmesi talebini reddetmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı, TDSYMB seçimlerini Ekim ayında yeni seçilmiş delegelerle yapılmasını talep etmişti. TDSYMB'de bunun üzerine 13 Temmuz'da yapılacak seçimleri iptal etmişti. Kamil Özcan'ın Bakanlığın karşı duruşuna rağmen seçimleri kazanması dikkat çekti. 

TÜRKİYE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİ'NİN YENİ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Kamil Özcan - BURDUR

Yunus Baydar - ARDAHAN

Tokat Çetiner - GİRESUN

Ahmet Şimşek - GAZİANTEP

Cemil Gülfen - KOCAELİ 

Bülent Ozan - KIRŞEHİR

Metin Yaraşçı - ANTALYA 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 18:49
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
GülüYorum
GülüYorum - 3 hafta Önce

Hayırlısıyla malumsen den kurtulalım gerisi önemli değil.

Üç Maymun
Üç Maymun @GülüYorum - 3 hafta Önce

İnşAllah bu şımarık kişilerin ezildiği günleri birlikte görelim.

Salda gölü
Salda gölü - 3 hafta Önce

Hayırlı olsun başkanımıza. Tebrik ediyorum. Kendisini yakından tanıyorum bakanliga ve Zekeriya ya ragmen kazandığı icin ayrica tebrikler..

Ali dag
Ali dag - 3 hafta Önce

Sayın başkanın omurgalı duruşu süt üreticisi olarak bizi mutlu etti başkanın önümüzde süt yem paritesini 1 litre süt 1.3 yem paritesini temel alıp çiğ sütümüzü satması için bir engel yok arkasında biz süt üreticileri olarak dik duruyoruz....

banner251