Ak Partili Belediye Başkanından çiftçiye çirkin sözler! 'Öküzlük yerine öküzün samanını yetiştirsen...

Bursa'nın AK Partili Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz'ın, çiftçiye yönelik kullandı skandal sözler tepkilere neden oldu.

Ak Partili Belediye Başkanından çiftçiye çirkin sözler! 'Öküzlük yerine öküzün samanını yetiştirsen...
banner282

Milli Gazete’nin haberine göre, Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde yem ticareti de yapan AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Kamil Turhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatı 4,70TL/litre artı 20 kuruş prim desteği olarak belirlenmiştir. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun” şeklindeki paylaşımına üretici Bayram Öztürk, “Samanın balyası 30 TL, yoncanın balyası 40 TL, yemin çuvalı 200 TL, gübrenin çuvalı 500 TL, pancarın tonu 400 TL, süte 1 TL zam yapmışsınız, hayırlı olsun milletimize diye paylaşıyorsunuz, az utanmayı bari bilin. Başkanım madem yem ve gübre fiyatlarını paylaşsana başkan” şeklinde cevap yazdı.

ÜRETİCİYE YÖNELİK KULLANDIĞI HAKARET İÇERİKLİ KELİMELER DİKKAT ÇEKTİ 

Çiğ süt fiyatı az bulan üreticiye cevap veren AK Partili Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz yorumunda, “Bayram Öztürk, öküzlük yerine öküzün saman ve yoncasını yetiştirsen maliyet düşer, kar oranı çıkar. Utanmaktan bahsedecek biri sen değilsin” paylaşımı dikkat çekti. 

Belediye Başkanının bu sözlerinin ardından bir başka kullanıcı da “Bu insanlar size oy veriyor. AKP dağlılardan yüzde 80 oy aldı” şeklinde AKP’li Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz'a tepki gösterdi.

“YEMİ VERESİYE DEFTERİNE KAÇ LİRADAN YAZDIN?”

Turhan’ın paylaşımına başka bir kişi de, “Valla Kamil onu sen düşün.. Sen dolar 9 TL olduğunda yemi veresiye defterine kaç TL’den yazdın. Şimdi dolar 13 TL olduğunda kaç TL’den tahsil edeceksin. Tamam sen siyasetçi olarak bir şey diyemeyebilirsin ama senin gibi binlerce yemci ne yapacak?” yorumunda bulundu

“BU DİL YANLIŞ BİR DİL”

CHP Büyükorhan İlçe Başkanı Mustafa Sevim, AKP'li belediye başkanının sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “O makam hizmet makamı. Belediye Başkanı nezaket sınırını aşmıştır. Yanlış bir dil kullanmaktadır. Bizler, ‘köylü milletin efendisidir' diyen anlayışımızın yeniden hakim olacağı bir Türkiye'nin özlemi içerisindeyiz. Sandık yakın. Millete, köylüye, üreticiye tepeden bakan bu zihniyeti ilk seçimde sandığa gömeceğiz” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üretici
Üretici - 2 ay Önce

İnsanlar kendisini kelimeyle tanıtıp sözle tarif ederler.kötüsözde kişinin kendisine ayıt tir der bizim atalarımız.

Adalet
Adalet - 2 ay Önce

Böyle öküzü başkan yaparsan oda hakaret eder

üretici
üretici - 2 ay Önce

utanmaza bak ne süylüyor utanmadan sıkılmadan terbiyesiz en hakiki üküz sensın kendini ne saniyorsun üküz...

Civtci
Civtci - 2 ay Önce

Aslında öküz olan sensin başkan bozuntusu, bir siyasetçi kendisine oy veren halka senin gibi cahilce cevap veriyorsa öküze bile hakaret etmiş oluruz halkı canı burnunda zaten daha fazla küfürler yemek istemiyorsanız oturun oturduğunuz yerde