Gıdada büyük tehlike! Tağşiş skandalını TBMM'den Bakan Yardımcısı mı kaçırdı?

Anayasa Mahkemesi’nin, sulh ceza hakimliklerinin erişim engeli kararlarına verdiği ihlal kararı, Tarım ve Orman Bakanlığında yaşanan tağşişli genel müdür skandalını tekrar gündeme getirdi. 

Gıdada büyük tehlike! Tağşiş skandalını TBMM'den Bakan Yardımcısı mı kaçırdı?
banner282

Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak  2020 yılında atanan Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte ortağı olduğu firmaların hileli gıda üretiminden dolayı tam 15 defa ifşa edildiği ortaya çıkmıştı. Bu skandalın ortaya çıkması üzerine Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM Başkanlığına bir soru önergesi vererek konuyu Meclis gündemine taşımıştı. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, soru önergesine verdiği cevapta, yeni bir skandala daha imza atarak, Yavuz Mehmet Bulut’un ortağı olduğu firmalarla ilgili bilgiler TBMM Başkanlığına verilmeyerek, gündeme gelen iddiaların doğru olmadığı ileri sürülmüştü. 

TBMM BÖYLE YANILTILDI

Soru önergesine verilen cevapta; “Önergede bahsi geçen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, konu hakkında gerekli kamuoyu duyurusu 20.04.2020 tarihinde kurumun web sitesinde yayınlanmıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında olumsuz algı ve imaj oluşturmaya yönelik haksız ve gerçeğe aykırı ifadeler içeren haber hakkında yargı süreci devam etmektedir” denilmişti. 

AÇILMIŞ BİR DAVA BULUNMUYOR

Milli Gazete’nin gündeme getirdiği Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişli genel müdür skandalına yönelik her hangi bir dava açılmadığı halde, soru önergesine verilen cevapta Bakan Pakdemir’in; “Haksız ve gerçeğe aykırı ifadeler içeren haber hakkında yargı süreci devam etmektedir” şeklinde cevap vermesi tağşişli genel müdür skandalındaki vahameti gözler önüne seriyor. 

TBMM'YE YANLIŞ BİLGİ BAKAN YARDIMCISI FATİH METİN TARAFINDAN MI VERİLDİ? 

Diğer yandan soru önergesine cevap verildiği tarihte tağşişli genel müdürün ortağı olduğu firma ile ilgili ifşa bilgilerinin bulunduğu Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e bağlıydı. Fatih Metin’in de Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz ile olan yakın diyaloğu, Meclis’e gerçek bilgilerin kasıtlı ve maksatlı bir şekilde verilmemesini daha anlamlı hale getiriyor. 

GERÇEK BİLGİLER VERİLMİŞ OLSAYDI FAHRETTİN POYRAZ'IN İPLİĞİ PAZARA ÇIKACAKTI

Tağşişli genel müdürün geçmişte ortağı olduğu firmayla ilgili gerçek bilgiler TBMM Başkanlığına verilmiş olsaydı, Fahrettin Poyraz’ın Yavuz Mehmet Bulut ile olan kirli ve gizemli ilişki ağı ortaya çıkmış olacaktı. Ancak gerçek bilgiler TBMM başkanlığına verilmeyerek hem Fahrettin Poyraz’ın tağşişli firma ortağı ile ilgili kirli ilişkileri hem de gıda sahtekarı firma ortağı bizzat Tarım Bakanlığı tarafından korunmuş oldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğündeki gerçek bilgileri TBMM'ye vermeyerek suç işlerken, kamuoyu da kasıtlı bir şekilde yanıltılmıştır.  

BİRİLERİNİN ÇIKAR VE MENFAATİ İÇİN TARIM BAKANLIĞI NE HALE DÜŞÜRÜLDÜ?

TBMM Başkanlığına verilen maksatlı ve kasıtlı cevap Bakan Pakdemirli’nin bilgisi dahilinde mi verildi yoksa Bakanın bu olanlardan haberi bile yok mu? sorusu gündeme gelirken, her iki durumda da yaşanan skandal gözler önüne seriliyor. Sağlıklı gıdanın üretimi konusunda önemli görevi bulunan Tarım ve Orman Bakanlığının birilerinin çıkar ve menfaatini korumak için tağşişli firma ortağını korumaya alması ve gerçek bilgileri TBMM’den kaçırması yaşanan skandalı ortaya koyuyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 15:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kral ve Kraliçe pomçer
Kral ve Kraliçe pomçer - 6 gün Önce

Sıkıntı yok ; tereyağı, salça, peynir, zeytin stoklarda kalsada Kraliçe kahvaltılar da ayrıca öğle yemeklerini de dahil eder bundan sonra, kral müdürünün ekmeğini sobada kızartır tereyağını ve salçasını sürer sofrasını kurar stokta kalan mallar böylece tüketilir, tabiki blk blg biraz daha göz yumar görmezden gelir krallar ve Kraliçe ler çoğalır tüketim arttırılır

wkfıf
wkfıf @Kral ve Kraliçe pomçer - 3 gün Önce

wakıf partisi taraftarları size herşey haktır beter olun wakıf sporlular kula tapan gericiler

Emre
Emre - 6 gün Önce

BU YAZIDAN ANLADIĞIM SİYASETÇİ VE BÜROKRAT SAĞLAM RÜŞVET ALIYOR.

Gerçekler
Gerçekler - 6 gün Önce

Bir değil, iki değil, onbeş kez. Böylesi bir kişiyi gıda işine patron yapıyor, sonra inkar ettikleri işler yüzlerine vuruluunca da aynı kişiyi kurumda idareci olarak, yüksek maaşlarla görevde tutuyorlarsa ne düşünülürse onu düşünüyoruz. Elit Gıda, zeytin ve zeytinyağı işleri, Suriye bağlantıları vs. Bir ehli namus gün gelir millet ve devlet adına bu işlerin dosyasını açar belkide. Tepelerde kimlerin de bu oyuna ortak olduklarını öğrenir herkes. Rüzgar diner, ateş söner elbette.

El cevap
El cevap @Gerçekler - 4 gün Önce

Tarım Kredide Akpli değilde Chp ya da İyi Partili bürokrat olaydı koltuğunda oturturlarmıydı? Nass ne der acaba bu konuda?

Kimse karışamaz
Kimse karışamaz - 6 gün Önce

Fahrettin abinin ve sizin gibileri Allah c.c. izniyle bak nasıl gönderecem göreceksiniz seni ve senin gibileride gönderecem ve ibreti alem için sana ve senin gibilere bak nasıl davalar açılacak FETÖ NÜN İMAMLARI ile fotoğrafları olan F.P. tabiki abi dersiniz az kaldı bak !

Hop gün gittiler
Hop gün gittiler - 6 gün Önce

Ya Allah Bismillah Yeni ekip tamam geliyor tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği ve iştirakleri adalet yerini bulacak inşAllah

Kimse karışamaz
Kimse karışamaz @Hop gün gittiler - 6 gün Önce

Fahrettin abiye kimsenin gücü yetmez. İsterse şoförünü bile Açıköğretim bitirtir, kendine muavin yapar kimse karışamaz.

Hukuksuzluk mu var???
Hukuksuzluk mu var??? - 5 gün Önce

F. P BEY size 3 soru soruyorum beni tatmin edin en büyük savunucunuz ben olacağım söz.

1. Yapılan atamanız usulsüz mü değil mi.?
2. Özel Kalem Müdürünüz ve Personel Genel Müdürünüz Hayatları boyunca çanta taşımaktan başka bir iş yapmışlar mı? Tarım geçmişleri var mı? Bu Mümtaz şahsiyetler Eyüp D. Dışında kimseyi tanıyorlar mı ? Haberiniz olsun E.D bey ekibini kurmuş İş bilen herkesi arkadaşları uğruna harcadı harcıyor aslını sorarsanız zaten sizide takmıyor.
3. Madem İslami bir kimlikle geldiniz bu kadar yolsuzluk ve usulsüzlüğe niye göz yumdunuz ve yumuyorsunuz.
Şunu bilin:
Bulunduğu yeri hak eden kişi:
1.Asla yolsuzluk yapmaz, asla yolsuzluğa göz yummaz.
2.Asla israf etmez, asla israfa göz yummaz.
3.Asla haksızlık yapmaz, emri altındakiler arasında asla adaletsiz davranmaz.

Mizanda okuyacağımız kitabı başkaları değil, kendimiz yazıyoruz.
Hem de küçük büyük her şeyi...
Hem de zerre miktarı olanı bile...
Mizana inanmayan yöneticileri var mı diyorsunuz?
Benim sözlerim mizana inananlaradır.

Hukukta kanunda mevt
Hukukta kanunda mevt @Hukuksuzluk mu var??? - 4 gün Önce

Eniştesine asgari ücretle iş bakarken, FP'ye kurum kapısını açan kişi şu an başkan, eniştesi ise Cumhurbaşkanı'ndan fazla aylıkla görevde. On binlerce liralık hediye saate hayır demiyenler hangi koltuğa oturtuldu dersiniz? Kurum arpalık nasılsa. Danışmanken bile kurum arabasına tenezzül edenler, ırk bazlı görev dağıtanlar sakal sünnettir diye ahkam kesiyorlar, farzları yer ile yeksan ederken. Gübtetaş hissesinden zengin olanlar, Patronun hesabını yakınları üzerinden taşıyıp, vurgun vuranlarda raporlara girer vakti gelince. Bunların iş güç, çiftçi falan umurlarında değil, umurlarında olsa bile vizyonları da yok, kadro sınavını geçmeye yetecek kadar bilgileride. Müşavir olur, ordan da emekli oluruz en kötüsünden hayalindeler birde. Ak Parti olan biteni herkesten önce görüp, temizliğini yapmalıydı, yapamadı. Millet hepsini birden silip süpürecek gibi öfkeli.

çiftçi
çiftçi - 5 gün Önce

Bu adamlarda utanma mı var ki tokat gibi cevap olsun. Bunlar da gideceklerini biliyorlar. Daha sonra yargılanmaktan korkuyorlar. Fetöcü tarikatçı hepsi birbirine karıştı. Güya fetöcülerle mücadele ediyorlar tabi millet cahil ya güya yutuyorlar. Kendi hasabına göre milat koy asıl fetöcüler iş başında olsun iyi iş.

gurkan
gurkan - 5 gün Önce

gıda ve kontrol genel müdürlüğü acilen şeffaflaşmalı ve meclis denetimine girmeli. denetim şart.