Et ve Süt Kurumu, ucuz et uygulaması kapsamında anlaşmalı marketlere eti doğrudan kendisi paketleyerek verecek. Bunun haberi bile üreticiyi sevindirmeye yetti. Bu karardan dolayı kesim fiyatlarının önümüzdeki 10 gün içinde ortalama 3 lira artması bekleniyor. 

Tarımdan Haber’in ısrarla takip ettiği ucuz et uygulamasındaki tedarikçi firmalara sağlanan büyük kıyak nihayet sona erdi. Et ve Süt Kurumu’nun ucuz et kapsamından kıyma ve kuşbaşını doğrudan marketlere verme imkanı varken, araya tedarikçi firmalar katılarak bu firmaların uygulamadan büyük kazançlar elde etmesine göz yumulmuştu. Ramazan ayında da tedarikçi firmalar bir ay boyunca marketlere et vermişlerdi. 

HİLELİ ET VERDİKLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI 

Tedarikçi firmalar, ucuz et kapsamında büyük kazançlar elde ederken, marketlere de hileli et verdikleri ortaya çıkmıştı. 

Üreticiye büyük darbe vuran bu uygulamadan nihayet vazgeçildi. Et ve Süt Kurumu, 1 Temmuz’dan itibaren ucuz et kapsamında anlaşmalı marketlere eti doğrudan kendisi paketleyerek verecek. Bu kararın alınması üreticide büyük bir sevince neden oldu.

İstanbul'da Bayram bilançosu: 2 kişi hayatını kaybetti, 918 kişi yaralandı İstanbul'da Bayram bilançosu: 2 kişi hayatını kaybetti, 918 kişi yaralandı

KESİM FİYATLARININ 3 LİRA ARTMASI BEKLENİYOR

Artan maliyetlere rağmen aylardır kesim fiyatlarının yerinde saymasından dolayı mağdur olan üretici, bu kararla birlikte biraz olsun rahatladı. Ucuz ette aracı firmaların aradan çıkarılmasından dolayı kesim fiyatlarının ortalama 3 lira artması bekleniyor. 


İŞTE UCUZ ET UYGULAMASINDAKİ TEDARİKÇİ FİRMALARLA İLGİLİ GÜNDEM OLUŞTURAN HABERLERİMİZİ BİR KEZ DAHA HATIRLAYALIM...  

Ucuz ette büyük vurgun! Haber için tıklayın...


Vatandaş hileli et tüketti devlet 500 milyon lira zarar etti! Haber için tıklayın...


Ucuz et firmalara yaradı! Haber için tıklayın... 


Ucuz ette şok şikâyet dilekçesi! Haber için tıklayın...


Ucuz ette büyük şok! Hileli firmalar aracılık yapmaya devam edecek! Haber için tıklayın...