Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi ve Tarımdan Haber yazarı Prof. Dr. Hakan Sağırkaya, son yazısında ülke hayvancılığıyla ilgili olarak önemli bir öneride bulundu.

Ülke hayvancılığının istenilen seviyeye gelmesi için hayvancılıkta kısa, orta ve uzun vadeli milli politikaların oluşturulması gerektiğinin altını çizen Sağırkaya, bunun için de Cumhurbaşkanlığının himayesinde bir Danışma Kurulu oluşturulması önerisinde bulundu. 

Danışma Kurulu’nun sektörün her kesiminden öne çıkan, işin içinde olan ve elini taşın altına koymaya, emek vermeye hazır liyakat temeline dayalı kişilerden oluşturulması gerektiğini ifade eden Sağırkaya, şunları kaydetti: 

“Bu kurulun çalışması sonucu oluşturulacak politikalar sürekli devam ettirilecek milli politikalar olarak belirlenmeli ve 6 aylık veya 1 yıllık dönemler halinde belirlenmiş hedeflerin gerçekleşme durumları Kurul tarafından denetlenmelidir. Aksayan, ağır işleyen hedefler için çözüm yolları bulunmalıdır" 

Prof. Dr. Hakan Sağırkaya’nın dikkat çeken yazısının tamamını okumak için tıklayın…