Ucuz ette şok şikâyet dilekçesi!

Ucuz et projesi, tedarikçi firmaların rant kapısına mı döndü? Et ve Süt Kurumu'na konuyla ilgili olarak yazılmış bir şikayet dilekçesi ortaya çıktı. Tarımdan Haber'in ulaştığı şikayet dilekçesindeki iddialar ucuz et projesi kapsamında Et ve Süt Kurumu üzerinden A101, BİM ve MİGROS'a et tedariki yapan firmalarla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Ucuz ette şok şikâyet dilekçesi!
banner200
banner217
Ucuz et projesi kapsamında A101, BİM ve MİGROS'a et tedariki yapan alt tedarikçi firmalar, Et ve Süt Kurumu'ndan 20 liraya aldıkları eti daha yüksek fiyattan piyasaya mı satıyor? Vatandaşın eti ucuza tüketmesi için hükümetin başlattığı proje suistimal edilerek bazı firmalar için rant kapısına mı döndü?

Hükümetin iyi niyetle başlattığı ucuz et uygulamasının suiistimal edildiğine dair iddialar giderek artıyor. Bir yetiştiricinin Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'ne yazdığı şikayet dilekçesindeki şok iddialar sektöre bomba gibi düştü.

ŞİKAYET DİLEKÇESİNDEKİ ŞOK İDDİALAR

Tarımdan Haber'in ulaştığı şikayet dilekçesindeki iddialar, ucuz et uygulaması kapsamında A101, BİM ve MİGROS'a et tedariki yapan firmalarla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Yetiştirici, ESK'ya yazdığı şikayet dilekçesinde, Bursa'da bulunan ETTAT ET firması'nın ESK'dan 20 TL'den aldığı eti A101'e vermeyerek 24 TL'ye piyasada başka bir firmaya satarak haksız kazanç elde ettiğini iddia etti.

FATURALARDAN ÇOK RAHAT ORTAYA ÇIKARILABİLİR

Bu usulsüzlüğün de çok kolay tespit edilebileceğine vurgu yapan yetiştirici, “Delil olarak ETTAT ET firmasının kesmiş olduğu faturalardan sonuca ulaşılabilir" dedi.

ÇOK BÜYÜK RAKAMLARLA KAZANÇ SAĞLIYORLAR

Ucuz et temini adı altında yürütülmekte olan kampanya bünyesinde A101, BİM ve MİGROS'a et tedariki yapan alt tedarikçileri hakkında kamuoyu ve şahsının şikayeti bulunduğunu belirten yetiştirici, şikayet dilekçesinde şunları kaydetti:

“Bizler bu zor günlerde devletimizin her zaman yanındayız. Fakat karkas et kg fiyatı 20 TL olarak sizden alan alt tedarikçi firmalar karkas et olarak 24 TL'den piyasaya satarak haksız yere çok büyük rakamlarda kazanç sağlamaktadır. Beraberinde başlatılmış olan ucuz et kampanyası amacına ulaşmamaktadır.

Bursa'da bulunan ETTAT ET Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ticaret A.Ş Firması A101'e vermesi gereken karkas etleri …… vermektedir.

Delil olarak ETTAT firmasının …….. firmasına kesmiş olduğu faturalardan sonuca ulaşılabilir"

İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN ŞOK ŞİKAYET DİLEKÇESİ...

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 23:35
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

çiftçiyi öldürdüler aracılar kazansın politika bu uyan garip köylüm senin malın ürettigin et buğday nohut ay cekirdeği nerdeyse bedavıya satıyoruz girdiler paşa paşa faizler yaşa yaşa köylü bu işin içinde cıkamaz ve yandı yanar...

- 2 yıl Önce

benim görüşüm çiftçinin bu hale gelmesi beka sorunu habere göre çiftçi ithalat yoluyla üc beş kişi zengin olsun diye koca bir ülkenin çiftçileri her yönüyle yok edildi adeda çiftçiye savaş acılmış yok ediyorlar sebep ne ...

banner151

banner251