Ziraat Oda Başkanından gübre haberine ‘Dandik’ tepki! 

Çiftçi, tam gübre kullanımının artacağı bir dönemde hem gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar hem de piyasaya yeterli ürün verilmemesinden dolayı ciddi bir mağduriyet yaşarken, sözde çiftçilerin temsilcisi olan Ziraat Odası Başkanından 'Dandik' bir tepki geldi.

Ziraat Oda Başkanından gübre haberine ‘Dandik’ tepki! 
banner200

Çİftçinin sorunlarını gür bir sesle gündeme getirerek, çiftçinin takdirini kazanan Tarımdan Haber'e Diyarbakır Yenişehir Ziraat Oda Başkanı Süleyman İskenderoğlu'ndan çirkin saldırı! Çiftçinin gübre kullanımının artacağı bir dönemde gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar, çiftinin canını yakarken, sözde Ziraat Oda Başkanı bu duruma tepki göstereceğine Tarımdan Haber'in 'Gübre fiyatları çiftçinin canını yakıyor!' haberine 'dandik' bir tepkide bulundu.

ÇİFTÇİ TEMSİLCİSİ ÇİFTÇİNİN TEPKİSİNDEN RAHATSIZ OLDU!

Çiftçi, tam gübre kullanımının artacağı bir dönemde hem gübre fiyatlarına arka arkaya gelen zamlar hem de piyasaya yeterli ürün verilmemesinden dolayı ciddi bir mağduriyet yaşarken, sözde çiftçilerin temsilcisi olan Ziraat Odası Başkanından 'Dandik' bir tepki geldi. Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu'nun, Ziraat Mühendisi ve Diyarbakır'da çiftçilik yapan Faik Toy'un çiftçinin gübrede yaşadığı mağduriyete yönelik eleştirileri üzerinden Tarımdan Haber'e saldırması manidar bulundu. 

GÜBREDE YAŞANAN MAĞDURİYETE SESSİZ KALAN SÖZDE BAŞKAN GEÇMİŞDEKİ AÇIKLAMALARI ÖRNEK GÖSTERDİ!

Mevcut durumda çiftçinin gübrede yaşadığı mağduriyetle ilgili hiç bir tepki ortaya koyamayan İskenderoğlu'nun geçmişte yaptıkları açıklamaları örnek göstererek, sözde çiftçinin sorunlarına duyarsız kalmadıklarını göstermeye çalışması da dikkat çekti.  

BÖYLE ÇARK ETTİ!

Ziraat Mühendisi ve aynı zamanda çiftçilik yapan Faik Toy, İskenderoğlu'nun sosyal medyadan Tarımdan Haber'e yönelik hakaret içerikli paylaşımlarına tepki göstermesi üzerine hemen çark etti. Toy, "Diyarbakır Yenişehir Ziraat Oda Başkanı gübre fiyatlarındaki artışa değil, benim yapmış olduğum açıklamaya tepki göstermiş. Liyakat böyle bir şey olsa gerek" şeklinde cevap verince, İskenderoğlu, "Faik bey benim tepkim o dandik haber sitesine" diyerek asıl niyetini ortaya koydu. 

TZOB BAŞKANI BAYRAKTAR'I DA ETİKETLEDİ! 

İskenderoğlu'nun yaptığı paylaşımda kendisini göstermek için TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ı da etiketleyerek yapması dikkat çekti.

ÇİFTÇİNİN SORUNLARIYLA BÖYLE İLGİLENİYORLAR! YAPTIĞI PAYLAŞIMLA KENDİSİNİ ELE VERDİ!

Mevcut durumda çiftçinin gübre fiyatlarında yaşadığı soruna yönelik hiçbir görüş beyan edemeyen Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu’nun sözde çiftçinin sorunlarına duyarsız kalmadıklarını göstermek için kendisinin açıklamalarının yer aldığı 7 Ocak tarihli bir gazete kupürünü paylaştı. Ancak paylaştığı gazete kupürüyle kendisini ele veren İskenderoğlu’nun indirimli tarımsal kredilerin faiz oranlarından bile bihaber olduğu ortaya çıktı. Ziraat Bankası, mevcut durumda sübvansiyonlu tarımsal kredilerin faiz oranlarını 4 Ocak’ta yüzde 9’dan yüzde 17’ye çıkarırken, söz konusu haberde İskenderoğlu, Ziraat Bankası’nın indirimli tarımsal kredilerin faiz oranlarını 4 Ocak’ta yüzde 4.5’dan yüzde 8.5’a çıkardığını ileri sürdü. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 15:26
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seçkin
Seçkin - 7 ay Önce

Kendisi şemsi bayraktar İn koltuğuna otursun ikisini topla. 1 etmez

Doğru söylüyor
Doğru söylüyor @Seçkin - 7 ay Önce

Şemsi başkan yıllardır baskan, tarımdanhaber daha portakalda vitamin iken adamlar başkandı :))))))

derhahal kapayılmalı
derhahal kapayılmalı - 7 ay Önce

bu z odaları salla basını al maasını sistemiyle ellerinden gelen akp yalakalığı yapıyorlar çiftçi gerçekten sahipsiz bunları biz besliyoruz her yıl aidatımı haram ederek veriyorum tekrar haram olsun çocuklarımın hakları emekleri zehir zukkum olsun ciğerim yanıyor bunların bizim kanımızı emmeleri

Saliha
Saliha @derhahal kapayılmalı - 7 ay Önce

Ah alandan herzaman çıkar amaçocundan amatorunundan

Ali
Ali - 7 ay Önce

Zamları gormezde gelmek gunnahhdir.

banner151

banner251