Satılamayan kurbanlıklara 42 lira referans fiyat çağrısı

İYİ Parti Tarım ve Kırsal Kalkınmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci, TV 5'de katıldığı Emek ve Tarım Programında, satılamayan kurbanlık hayvanlarla ilgili olarak Et ve Süt Kurumu ile Büyükşehir Belediyelerine önemli bir çağrıda bulunarak, “Bugünden referans fiyat açıklanarak üretici rahatlatılmalı” dedi.

Referans fiyatın da karkas kesim fiyatı olarak 42 lira olarak açıklanması ve yüzde 8 tokluk firenin de kesilmemesi gerektiğinin altını çizen Kahveci, “Eğer siz yetiştiriciyi üreticiyi düşünüyorsanız, Kars’tan, Ardahan’dan Ankara’ya getirdiği kurbanlık hayvanını satmakla elinde kalmak arasında sıkıştırmamanız lazım. Bunun için Et ve Süt Kurumu kurbanlık hayvanlara özel en az karkas kesim fiyatı 42 lira olacak şekilde referans fiyat açıklamalı. Büyükşehir Belediyelerine de buradan seslenmiş olalım, onlarda referans fiyat açıklayarak üreticinin elinde kalan kurbanlıklarını alacaklarını taahhüt edebilirler” dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat erten
Murat erten - 11 ay Önce

Senin tarım bakanı pakdemirli den ne farkın var zihniyetin aynı akpnin politikası dışarıdan karkas eti 52 tlden getiriyor yer zıkımlanırsınız

banner34