Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz’dan Kooperatifçilik günü mesajı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, tüm kooperatifçilerin kooperatifçilik gününü kutladı.

banner247
Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz’dan Kooperatifçilik günü mesajı
banner200
banner217

Poyraz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kooperatifler dünya genelinde ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın önemli araçlarından biridir. Kooperatifçiliğin bu vizyonu bizim medeniyetimizdeki yardımlaşma ve dayanışma anlayışının temel felsefesi ile birebir örtüşmektedir. Çünkü kooperatifçilikte yardımlaşma, paylaşma ve birlikten güç alma vardır. Yani kooperatifçilik tıpkı ahilik ve imece gibi özünü bu topraklardan alan geleneksel kurumların bugünkü halidir. Kooperatifçilik birlik ve yardımlaşma ruhudur. Bu açıdan bakıldığında Tarım Kredi Kooperatifleri; 150 yılı aşkın tecrübesi ile ortaklarına ve tüm üreticilere hizmet amacını vazife edinen, çiftçilerimize tarımsal girdi ve hizmet temin eden güzide bir kuruluştur.

Bugün Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere birçok ülkeden yetkililer, üretimden pazarlamaya kadar tüm tarımsal faaliyetlerdeki öncü çalışmalarıyla diğer kooperatiflere de örnek olan kurumumuzla temasa geçmekte ve kendi ülkelerinde bizim teşkilatımıza benzer bir yapı oluşturabilmek için danışmanlık ve bilgi talep etmektedir.

Kurumumuz ortak ihtiyaçlarını karşılamayı, emek ve ürünlerini değerlendirmeyi kendisine vazife edinmiştir. Bu yolda Merkez Birliği, bölge müdürlükleri, kooperatif ve iştiraklerden oluşan Tarım Kredi ailesi olarak üreticilere ve ortaklara daha iyi nasıl hizmet götürüleceğinin arayışı içindeyiz. Asıl hedefimiz kar değil, ortağımız olan çiftçilerin menfaatini yükseltmektir. Teşkilatımızın kooperatifçilik sektörünün geliştirilmesi yönündeki gayretleri bundan sonra da artarak devam ederken, uluslararası alanda da ülke kooperatifçiliğin sesi ve gücü olma yönünde daha aktif olacağımızı hatırlatırken, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü'nü kutlar tüm üreticiler için bereketli bir yıl olmasını dilerim.”

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resim
Resim - 3 yıl Önce

REIS in resmi yakismis..Bu yonetimden de kurtulun. ACIL GENEL KURUL.. Basarilar vekilim

Üvey evlat
Üvey evlat - 3 yıl Önce

Bıktık artık kooperatifin ,memurun işini bile biz yapıyoruz hemde yetkili olmadığımız halde sayın genel müdürümüz bu durumda artık bı el atın tkk kadrosuna alın üvey muamalesinden bıktık yazık biz ki emeği en çok olan her işe düşünmeden koşan vebalı ,haki ,toprak altı var hesap günü var eğer yeniliyorsa çoluk çocuğumun ve benim hakkım helal etmiyorum

Peynir , Zeytin vs
Peynir , Zeytin vs - 3 yıl Önce

Sizden once ozel kalemde duran findik eksperi sabah kurumda kahvalti yapiyordu. Yedigi domates ,kasar peynir ve zeytin e kadar ozel kalemden alinirdi. Makam kati ihtiyac listesi yazilarini ALLAH RIZASI icin inceleyin.

Derhal gereğini yapın
Derhal gereğini yapın - 3 yıl Önce

Uzmanlık sınavı için bayram bile yapmadık ders çalıştık iki cihanda elim yakanızdadır. Allah yanınıza bırakmasın yazıklar olsun hepinize.Hesap sorucuların en güzeli Allah tır.İnşallah bu zulüm yanınıza kalmayacaktır.

taşeron sitem
taşeron sitem - 3 yıl Önce

değerli büyüklerim bizler taşeron olarak beklemekteyiz ve hep sizi alacaz sizin için çalışma yapıyoz deniyor ve hiç birimiz alınmıyoruz . sayın genel müdürüm bu konuyu gündeme lütfen alın ya kalalım yada gidelim başımızın çaresine bakalım .

Taşeron kadro
Taşeron kadro - 3 yıl Önce

Bizleri de unutmayın... Bizlerde Tarım Kredi kooperatif lerinde çalışan tarnet hizmet alımı ile çalışan Koop iş sendikalı taşeron hizmetliler olarak yaptığımız iş ortadadır bizleri de göz ardı etmeyiniz inşallah... Koop iş sendikası yetkilileri olarak genel müdürümüz ile iletişime geçmenizi ve savunmasız kar olarak savunmamız ışık rica ediyoruz... Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanım tarım bakanım sesimizi duyurmak istiyoruz... Allah rızası için... Tarım kredide yıllardır akan bu acıyı duyun peygamberimiz aşkı için...

Taşeron ( Hizmetli)
Taşeron ( Hizmetli) - 3 yıl Önce

Tarnet adı altında kooperatilerde hizmetli olarak calisanlariz.SGM aynı kurum içinde 2 farklı maaş zihniyetine artık bir çare bulun ,aynı emeği ,çalışmayı,aynı mücadeleyi biz hizmetliler de veriyoruz.Adaletinize güveniyoruz,bizki gece ,gündüz ,hatta yeri gelişimi hafta sonu demeden fedakarlık yapıp,kurum yeterki kazansın,ayakta dursun diye her mücadele ye hazırız, hiç bir kooperatif çalışanlarıda inkar edemez ,bunu hepside çok iyi biliyorlar ama çoğu bizlere kadro verilmesine karşı ama Rabbim büyük bir gün elbet güneş bizede doğacak saygılar.NOT:BENİM BU YAZDIĞIM YORUMU KİMSE YANLİS ANLAMASİN SADECE HAKLARDAN BİZİMDE HİZMET Lİ OLARAK HAKKİMİZ NEYSE SADECE ONU İSTEMEK,BU GOZE GELİRSE VAR SAYİN YAZMADİM

- 3 yıl Önce

KATROLU HIZMETLILERI TANKER SOFERLERLERINI GUNU GELINCE EMEKLI EDELIM DIYEN GENEL MUDURLUK BOLGE KOOP MUDURLERI BUNLARI EMEKLI EDINCE KOOPERATIF ZENGIN OLACAKMIS CUNKU SIRKET ALIMMLARI ISLERINE GELIYOR HEM UCUZA HEMIDE ISTEDIGI GIBI CALISTIRIYOR YOKSA KAPININ ONUNE KAYAIM DIYOR GECENIZI GUNDUZUNUZE KATSANIZ IYILIK BILDIREMESSINIZ

banner248

banner151