Ulusal Süt Konseyi bugün toplanıyor Tarım Bakanlığının sanayici ile belirlediği fiyat mı açıklanacak?

Ulusal Süt Konseyi, süt fiyatlarını açıklamak için bugün saat 11.30'da toplanacak. Tarım Bakanlığı, sanayici ve market sahipleri ile dün yaptığı özel toplantıda çiğ süt fiyatını 2.70 lira olarak deklare etmişti. Ulusal Süt Konseyi'nin bugün nasıl bir fiyat açıklayacağı merak ediliyor.

Ulusal Süt Konseyi bugün toplanıyor Tarım Bakanlığının sanayici ile belirlediği fiyat mı açıklanacak?
banner200

Çiğ süt fiyatları nihayet bugün açıklanacak. Ulusal Süt Konseyi, yaptığı açıklamada, bugün saat 11.00’de yönetim kurulu toplantısının yapılacağını ardından saat 11.30 itibariyle de sektör paydaşları ile birlikte sektör toplantısının yapılacağını duyurdu. 

SANAYİCİ VE MARKET SAHİPLERİ İLE YAPILAN ÖZEL TOPLANTIDA FİYAT DEKLARE EDİLMİŞTİ 

Tarım ve Orman Bakanlığı, dün sanayici temsilcileri ve market sahipleri ile özel bir toplantı yapmış ve süt fiyatlarının 2.70 lira olacağı beyan edilmişti. Ulusal Süt Konseyi toplantısı öncesinde üretici örgütleri davet edilmeden yapılan bu özel toplantı üreticilerin büyük tepkisini çekerken, büyük bir skandal olarak değerlendirilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 00:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 10 ay Önce

Bakın beyler, sanki bir el ciftciyle, ureticiyle, AKp arasını açmış durumda, bunu fark edip ciftciyle tkk ile tarım bakanlığına el etmasi lazım . çiftçi çok zor durumda, reise herhalde yanlış Bilgi veriliyor herhalde

fettah beynin nerede
fettah beynin nerede @Fettah - 10 ay Önce

Yazdıkların umarım ciddi değildir,hala partiyi savunuyorsun kişiyi savunuyorsun yapanlar onlar onlar her şeyi onlar yapıyor fettah uyan artık uyan daha ne kadar tavuk gibi yere bakacaksın.Gerçekten bu halde olmamızın tek sebebi sizin gibi insanlar maalesef.

İbrahim yörük
İbrahim yörük - 10 ay Önce

Çok zam yapmışsınız bedava alın

selçuk
selçuk - 10 ay Önce

40 kuruş destekleme.... Seneye bu zamana yatar.

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 10 ay Önce

Bu fiyatla 2,70 ile buyrun süt üreticilerinin cenaze merasimine.

Srd.
Srd. - 10 ay Önce

Bahse konu fiyat brüt fiyat yani kesintilerden önceki fiyattır.Ele geçen net fiyat değil.Brüt fiyat üzerinden daha gelir vergisi vb.zırt pırt kesintiler ödenecek, brüt baz fiyat 2,30₺ iken net ele geçen fiyat 2,13₺ oluyor.Bunların söylediği zımmende olsa bu işi bırakın yapmayın, üretmeyin biz her şeyi ithal ederiz bu ülkeyide köle
yaparız demektir...
Bizde üretici olarak Kestiririz tüm damızlık hayvanları, şu salgın hastalık ortamında o herzeyi yiyebiliyorlarsa yesinler, İthal etsinler herşeyi hıristiyan ve yahudilerden...!

R.KONAK
R.KONAK - 10 ay Önce

ZATEN BAŞKA BİRŞEY BEKLENEMEZ SAYIŞTAYIN İNCELEMELERİNDE EN BAŞARISIZ BAKANLIK BULUNMUŞTUR TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI. GÜCÜ YETİYOSA YEM FİYATLARINIDA YERİNDE TUTSUN BAKAN SÜTE ZAM YOK 80TL YEM 100 TL OLMUŞ KULAMI SAR GÖZÜMÜ KÖR BİLEMİYORUM

seçuk
seçuk - 10 ay Önce

Süt enflasyonu arttırıyor ama diğer içecekler arttırmıyormuş. bir yoıda kolaya %50 zam geldi. süte % 25 yapmamak için elleri titriyor.
Yakındır çin fabrikalarını Türkiyeye kurmaya başlar. Bizimkilerde ülkeye yatırımcı geliyor diye sevinir.

banner151

banner251