Tarım Kredi Marketlerde tağşişli atama skandalı büyüyor: Bakanlığın kayıtlarını bile yok saydılar!

Tarım Kredi Marketlerde yaşanan skandal tağşişli atama krizi giderek büyüyor. Tarım Kredi Marketlerin başına geçmişte ortağı olduğu firmaların hileli ürünlerinden dolayı birçok kez ifşa edilen bir ismin getirilmesi kamuoyunda büyük tepki çekerken, Tarım Kredi Yönetimi bu kişinin arkasında durarak yapılan tağşişli atamaya sahiplenmişti. Milli Gazete, ikinci bir manşetle Tarım Kredi'nin yaptığı açıklamaya belgeleriyle cevap verdi.

Tarım Kredi Marketlerde tağşişli atama skandalı büyüyor: Bakanlığın kayıtlarını bile yok saydılar!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketler’in bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik AŞ’ye vekâleten atanan Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte ortağı olduğu gıda firmalarında yapılan gıda sahtekârlıkları, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda tarih tarih kayıtlı olmasına rağmen resmi belgeler yok sayılarak, yapılan skandal atama savunulmaya çalışıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin sahte ürünlerin üretim dönemini değil de tağşiş listelerinin yayınlandığı tarihleri dikkate alarak skandal atamada kamuoyuna yanıltıcı açıklama yapılması dikkat çekti.

KAMUOYUNDA BÜYÜK TEPKİ ÇEKİNCE GEREĞİNİ YAPMAK YERİNE TAĞŞİŞLİ ATAMAYI SAVUNDULAR

Millî Gazete’nin önceki gün manşetten yayınlanan ‘Cumhurbaşkanı’nın market projesine tağşişli genel müdür’ haberi, kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu. Gıda sahtekârlığında hiçbir sınır tanımayan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı tağşiş listelerinde sürekli yer alan firma ortağının, Tarım Kredi Marketler’e vekâleten genel müdür olarak atanması, birçok gazete ve haber sitelerinde manşetten verilirken, sosyal medyada da günün konusu oldu. Sosyal medyada binlerce vatandaş, yaptıkları paylaşımlarla vahim atamaya tepki gösterirken, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nden ise manidar bir açıklama yapılarak, vahim atamanın üstü örtülmeye çalışıldı.

ASALETEN DEĞİL VEKÂLETEN SAVUNMASI!

Tarım Kredi Kooperatifleri yaptığı manidar açıklamada, Yavuz Mehmet Bulut’un Tarım Kredi Birlik AŞ’ye genel müdür olarak atanmadığını ve söz konusu görevi vekâleten yürüttüğünü ileri sürdü. Ancak şirkette karar alma sürecinde vekâleten görev yapanlarla asaleten görev yapanlar arasında bir fark olmamasına rağmen Tarım Kredi Kooperatifleri’nin böyle bir savunmada bulunması dikkat çekerken, diğer yandan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) kayıtlarına göre yeni yapılan (9 Nisan 2020) bir atama sanki yeni yapılmamış gibi gösterilmeye çalışıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği ve halkın güven duyduğu Tarım Kredi Marketleri’nde yaşanan skandal atama kamuoyunda büyük tepki çekerken, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kayıtlarında tescilli ‘Tağşişli Genel Müdür’ atamasını skandal bir şekilde savundu. Yapılan açıklamada, TADABAN GIDA ve ANADOLU EKSPER GIDA ile ilgili olarak eski Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik’in 2016 yılında yayınladığı listeyi ve bakanlık kayıtlarında Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu dönemlerde tarih tarih belgeli olan gıdadaki sahtekârlıklar görmezden gelindi.

GEREĞİNİ YAPMAK YERİNE TAĞŞİŞLİ ATAMAYI SAVUNDULAR

Bilindiği üzere halkın sağlığını hiçe sayan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı tağşiş listelerinde hep ön sıralarda yer almış firmaların ortağı Yavuz Mehmet Bulut, 9 Nisan’da Tarım Kredi Marketleri’nin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye vekâleten genel müdür olarak atandığı ortaya çıkmıştı.

BELGELİ OLAN GIDA SAHTEKÂRLIKLARININ ÜSTÜ ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILDI

‘Cumhurbaşkanı’nın market projesine tağşişli genel müdür’ manşet haberimizin öznesini oluşturan ve Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu üç ortağından birisi olduğu; bakanlığın tespit ettiği tağşişli ürünlerin üretildiği dönemin tamamında ortaklığını devam ettirdiği TADABAN GIDA şirketinin oluşturmasına rağmen, Tarım Kredi Kooperatifleri, yaptığı açıklamada bu şirketle ilgili hiçbir bilgiye yer veremedi. Yapılan açıklamada sadece; “Tadaban Gıda 13.04.2009 tarihinde kurulmuştur. Bu şirketin unvanı ise 03.04.2012 tarihinde Anadolu Eksper Gıda olarak değiştirilmiştir” denilerek, bu şirket döneminde bakanlık kayıtlarında belgeli olan gıda sahtekârlıklarının üstü örtülmeye çalışıldı.

FİRMALARIN KURUCU ORTAĞI OLDUĞU SAKLANDI

Diğer yandan, Yavuz Mehmet Bulut’un, gıda sahtekârlığında sınır tanımayan TADABAN GIDA, ANADOLU EKSPER VE DONELLA firmalarının kurucu ortağı olmasına rağmen bu şirketlerde yönetici ve idareci sıfatıyla aktif görev yapmadığının ileri sürülmesi de şaşkınlıkla karşılandı.

FARUK ÇELİK’İN YAYINLADIĞI İFŞA LİSTESİNİ DE YOK SAYDILAR

Eski Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik, gıdada işlenen sahtekârlıklarda kesilen cezaların yeterli olmadığını, bazı firmaların ceza yemesine ve ifşa edilmesine rağmen bunu bir alışkanlık haline getirdiğini belirterek, 2016 yılında bu firmaların geçmiş dönemlere yönelik mükerrer yani tekrar eden ifşa listelerini yayınlamıştı. Yayınlanan listede 35 gıda firması bulunurken, 2009-2012 yıllarında faaliyette bulunan ve Yavuz Mehmet Bulut’un bu dönemlerde firma ortağı olduğu TADABAN GIDA 15 mükerrer ifşa ile dördüncü sırada yer almıştı.

BİRÇOK KEZ İFŞA OLUNCA 3 ORTAK FİRMANIN İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Diğer yandan, 2009 yılında kurulan TADANBAN GIDA’nın 2012 yılında aynı ortaklarla, aynı adreste isim değişikliğine gitmesi de yapılan gıda sahtekârlığında sınır tanınmadığını gözler önüne seriyor. 27 Mart 2012’de Tarım ve Orman Bakanlığı TADABAN GIDA’nın bal ürünlerinde sahtekârlık tespit edildiğini açıklamasının hemen ardından 3 Nisan 2012’de şirketin ismi ANADOLU EKSPER GIDA olarak değiştirildi. Firmanın isim değişikliğinin bakanlığın hemen arkasından yapılması dikkat çekiyor.

ÜRÜNLERİN ÜRETİLDİĞİ TARİHİ DEĞİL İFŞA TARİHİNİ DİKKATE ALDILAR!

Bunun yanında TADABAN ve ANADOLU EKSPER GIDA’nın 2013, 2014 ve 2015 yıllarında bakanlık tarafından yayınlanan ifşa listelerinde yer alan bal ve tereyağı ürünlerindeki tağşişlerin numuneleri 2011, 2012 ve 2013 yıllarında alınan ürünleri kapsıyor. Tağşiş listesindeki ürünlerin Yavuz Mehmet Bulut’un şirket ortağı olduğu dönemde üretilen ürünler olmasına rağmen, Tarım Kredi Kooperatifleri yaptığı açıklamada, ürünlerin numune alınan tarihlerini değil de ifşa tarihlerini dikkate alarak, söz konusu kişinin bu yıllarda firmalarla bir ortaklığının bulunmadığını ileri sürmesi şaşkınlıkla karşılandı.

SADECE BALDA 11 TAĞŞİŞ VAR

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kayıtlarından da çok rahat ulaşılabilecek numune alınma tarihlerine göre, (11.10.2011, 21.03.2012, 10.07.2012, 07.12.2012, 10.04.2012, 10.04.2012, 11.04.2012, 30.11.2012, 15.03.2013, 11.03.2013 ve 27.02.2013)  sadece balda TADABAN GIDA ile ANADOLU EKSPER GIDA’nın Yavuz Mehmet Bulut’un şirket ortağı olduğu dönemde 11 tane farklı dönemlerde üretilmiş tağşişli ürünü bulunuyor. Yine aynı numune alma tarihlerinde bakanlık kayıtlarında tereyağında da aynı bu firmaların birçok parti ürününde tağşiş tespit edilerek daha sonraki aylarda ifşa edilmişti. Bu tarihler bakanlık kayıtlarında ortada iken, Tarım Kredi Kooperatifleri yaptığı açıklamada, Yavuz Mehmet Bulut’un, şirket ürünlerinin 24.07.2013 tarihli bakanlık ifşa listesinde yer almasını takiben 09.2013 tarihinde şirket ortaklığından ayrıldığını belirterek, vahim atamanın üstünü örtmeye çalıştı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 01:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
BU DEVRİN MUTEBERİ
BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Sadettin bey, çabalarınızı takdir etmemek, “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” durumuna düşürür mazAllah... Lakin, bunlar öyle pişkindir ki, cehenneme girerken bile zebanilere numara çekmeye kalkar bu sahte pozcular... ama siz yine de İPLERİNİ PAZARA ÇIKARMAYA DEVAM EDİN, ALLAH RAZI OLSUN..

cevap
cevap @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Atarken bilmiyorsa şimdi biliyor. Ne yaptı?

çiftçi hesapta hiç yok.
çiftçi hesapta hiç yok. @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Her ikiside Sayıştay kökenli ve Mülkiye'den arkadaş. Paraya zayıflıkları, makamda birgün daha kalmak için gelene ağam gidene paşam deyişleri ortak. Çiftçi ise nakavt

Bunlar
Bunlar @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Güvenmeyin Kendileri bile inamiyor yaptiklarina

birgün için ömür verenler var
birgün için ömür verenler var @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Allah kimseyi Tkk'da Hukuk Müşaviri'nin zor durumuna düşürmesin. Şener Şen'in 'yaptım ama sor bakalım niye yaptım?' diyip, İlyas Salman'ı keklemesi gibi, kamuoyunu yapılan saçmalıklara inandırma görevi veriliyor ve başarılıda olamıyor. Biliyoruzki hukuk büro inanmadığı bir işi yapmaya zorlanıyor. Fahrettin bey, bu olaydada diğerlerinde olduğu gibi olanı biteni bilerek atamaya tamam dedi, demek zorunda kaldı. Bildiği tek şey olan denge siyaseti, kimin torpili kim bunu gerektirdi. Tamam demese, kendi koltuğu tehlikeye girerdi. Özel Kalemden büyük makamları karşısına alabilecek ilkesel bir duruşu beklemeyelim herkesten.

Takmayın Kafaya
Takmayın Kafaya @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Bu ifşa olayını gerçekleştiren kurumun başına Tağşişli Genel Müdürü geri getiririz. O da ifşa yapmaz nasıl olsa herkes rahat eder

Abdes alıp namaz kılmak ne
Abdes alıp namaz kılmak ne @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Yaradan diyor ki kul hakkı ile karşıma çıkma. Boşa ibadet etmeyin geldin geleli millet dert yanıyor senden halka girdiniz çok büyük kimi kaza geçirdi kimi üzücü olaylar yasadi elinizi vicdanınıza koymanıza gerek kalmadı kalbiniz taş oldu buyurun yaptıklarınızı kendiniz düşünün.

TOSUNCUK (MEHMET AYDIN)
TOSUNCUK (MEHMET AYDIN) @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

ÇİFTLİK BANNK KURUCUSU MEHMET AYDIN ACİLEN ÇAĞRILIYORSUN ÇABUK GEL NE OLURRRRRRRRR. TAREKS HAYVANCILIĞA GENEL MÜDÜR ARANIYORMUŞ... F.P SENİ BULMAYA ÇALIŞIYOR. NEREDESİN GEL ŞU TAREKS HAYVANCILIĞA GENEL MÜDÜR OL... TARIM KREDİ YEMEM EL AT. YEM FİYATLARI ARTTI GİDİYOR.... NE OLUR. BU KURUMU BİTİRMEK İÇİN TEK ÇARE SENSİN BÜTÜN BASİRETSİZLERİ TOPLADILAR. NE OLUR ÇIK GELLLL BU KURUMU BİTİR

Poyraz
Poyraz @BU DEVRİN MUTEBERİ - 2 yıl Önce

Poyraz gider Lodos gelir
Bunların zihniyeti çürümüş

Bunlardan Bir Nane Olmaz
Bunlardan Bir Nane Olmaz - 2 yıl Önce

Genel müdür okuyor isen iyi dinle senden hicbirhiçbirşey olamz buralarda senin hakkında yazılanyazılanlara tek kelime açıklama yapamaz sın sen büyük bir günahın içindesin fetö senide kullanıyor çevren en basta dediğim.gibi fetö cu dolu müdürlerin mudur yardımcılarım fetö skandallar bitmiyor görevden alındığım gün dün bir yazı okudum genel mudurluk önünde eğlence yapıp konfeti patlatıp meşale yakacakyakacaklar çalışanları kendinize düşman etmeyi başardınız tek başarınız bu zevkini çıkar:))))))

Fraun oldular resmen
Fraun oldular resmen @Bunlardan Bir Nane Olmaz - 2 yıl Önce

Ramazan ayı süprizi yapmış sendika ile bu oyunlar bize sökmez sizin ne nane olduğunuz herkes görüyor anasınıfı 3 blok yanda gidin oraya işi bilenler gelsin.

F.P ve yönetimi
F.P ve yönetimi @Bunlardan Bir Nane Olmaz - 2 yıl Önce

Yakında Herşey Değişecek çalışan lar huzursuz buyurun düzeni bozdunuz çıkın işin içinden tek yaptığınız personeli huzursuz ettiniz tarımdan haber ve sadrettin bey sukranlarimi sunuyorum sokağa çıkamaz hale gelirler yakında kendileri yaptı kendileri çekiyor millet bir bunlar 40 cekiyor saygı sevgi bitti kurum içi liyakat bozuldu

Başımız Sağolsun F.p
Başımız Sağolsun F.p - 2 yıl Önce

Taşeron işçilerin haklarını yediğiniz gibi market müdürlerini yiyin genel müdür by aylık maaş hepsi ekli şekilde basın ile paylaşın. SENDIKA VE GENEL MUDURLUK taşeron hakkını vermez hepsi masasından memnun sendika ne vardiki ne ala sizden sendika değiş meli . F.P vekillikten illeri gitmeme sebebi nedir kit komisyonundan adam ayrıldıktan sonra taşeron kadro geldi tarım kredi neden verilmedi bilen varmı bela F.P başarısız genel müdür geldi başınıza. Bir başarısız lik hikayesi de bugün marketlerin başına atama yapmak ile F.p getiren bakan kalmadi ismi silindi F.P gidecek rahat olun Adaletli değil Genel mudurluk koltuğu onu kasti. Hata yapmaktan başka yaptığı başarı yok.

Neyse arkadaşlar size bir sır vereyim cumhurun danışmanı konuyu takip ediyor sadece sizlerden ricam referans ve il başkanlarına sesinizi duyurun 3bin çalışan ama 30 bin oy demek böyle düşünün erken zamanda bu yapılaşma yıkılıp gidecek torpil giren muhabbeti yapan arkadaş kpss alım yapıyorum diyip mülakat yaptığını unutma yıllardır kimlerin nasil ne şekilde bu kurumdan içeri girdiğini bilmeyen yok .

Cenaze kalkar izleyin
Cenaze kalkar izleyin @Başımız Sağolsun F.p - 2 yıl Önce

HISSEDIYORUM COVID ONUDA BULACAK :)))

CIFTLIK BANK hoşgeldiniz
CIFTLIK BANK hoşgeldiniz @Başımız Sağolsun F.p - 2 yıl Önce

Çiftçi kardeşlerim çalışan arkadaşlar tarım kredi koop.malesef bitmistir bu f.p ve fetö den iade yönetim ve bölge birliklerinde mudur mudur yrd tasfiyeler bu adam ile durdu ihraçlar %10 gibi minik kaldı adı fetö geçen çoğu adlı soruşturma yapılmadan kurum içi oldu bittiler ile kapatildi görev iadeleri yapıldı bizzat kulaklarım ile duydum bana bunu yapan ülkeye den intikam alaçam diyen gördüm kimisine şikayet edeceksin et hadi kurum hep fetö cu dolu tek yaptıkları doğru iş kurum çalışanlarını kendilerine düşman etmek tek başardıkları iş bu kural diyor adiliz deniliyor yapılan işler bakıyor sun bir ciftlikbank ceo su eksik kurumda onun ilede kesin iletişime geçmiş nasil vurgun yaparız taktik alıyordur F.P tam ekli maaş bodrosunu kamu oyu ile paylaşsın ondan önce gidenler bu soru çok soruldu açsın.

Ziya
Ziya @Başımız Sağolsun F.p - 2 yıl Önce

F. POYRAZI BAKAN GETIRMEDI DIREK CUMHURBASKANI OZEL KALEMIYOLLADI O ARA KOLTUGU YOKTU..ADAM ACIK AÇIK DIYOR BEN BAKAN SALLAMAM

Kooperatif Müdürü Taşeron H.K
Kooperatif Müdürü Taşeron H.K - 2 yıl Önce

3 tane taşeron var çalışanım memnunum Allah var gam yok onların yaptığı işi kimse yapmaz hamal olur temizlik yapar sistem öğrenir mal satar git getir yatır gel yapar kalorifer yak kantara cik depoları say hakkını yiyemem personel olarak gelenler o özveri yok. Maaş düzeltme yapılacak deniliyordu bu haber iyi olmamış ben bu çocuklar sayesinde cebime heryil hedefler tutup para giriyor. Allahraziolsun Ben memnunum. Yeni personel kim yem atiracak attirinda göreyim jilet gibi giyer gubre kokan ciftciden igrenir geldiği yer çiftçi evi kimsenin babasının yeri değil lis Müdürden selamlar.

Baş Mūfettiş
Baş Mūfettiş @Kooperatif Müdürü Taşeron H.K - 2 yıl Önce

Mufettis Katılıyorum bazı çalışanlarımız hicbir ozlugu hak etmiyor düzensiz çalışanı zimmete para geçiren milyonluk vurgunlar görseniz çok uzulursunuz tarnet kooperatif lerde çalışan personeller kesinlikle değerlendirilmeli içimizdeler kurumun en iyi bilenleri onları en eski calisanidir hakları verilecekti noldu beden verilmiyor bilemiyorum dışardan bakınca sadece sizler değil bizimde içimiz huzursuz liyakat sorunu başladı tarım kredi kooperatifleri yakında sümer bank gibi kapanır izleyin sözüm belki eleştireceksiniz 2 senedir denildiği gibi kurum içi ve saha çalışanları takıştı birleştirici rolünü kaybedip şaibe rolü üstlendi....tek kelime yazmak Istemem ama malesef kurum bitmiştir kanayan yaralarımız haykırıyor. Raporlar düzgün çekilmiyor.

Şef yorum :(
Şef yorum :( @Kooperatif Müdürü Taşeron H.K - 2 yıl Önce

Bizlerle çalışan personeller gidip gözlemlediklerim var yazık bir çoğu küsbe nin içinde çamurda ayakları yaş traktöre yağmur altında mazot verirken birtane vardı yandı yüreğim çalışkan gençler çok hemde vicdanımızın hayır hasanat yapılacak gariban arıyoz fitre vermek için boşa aramayın bir çoğu yoksul. Ramazan ayın başınızın gözünüzün sadakası 1 sene aynı pantol yırtık ayakkabı giyiniyor çoğu. Selamlar konyalı şef

Zıya
Zıya - 2 yıl Önce

Bu ekipten herşey beklenir, İnanın bana Allahtan korkmuyorlar garibani çalışanı eziyor bu kurum İNSAN OLARAK görmüyor bi siz varya RABBENA HEP BANA modu takılıyorlar, merkez tepe yönetimi ayrı bölge ayrı, koop ayrı hep bana modu, zamanında kadro belesten kadro almış 5 paralık personel tareti ezer .. it ite it kuyruğuna... sonra herkes TARNET PERSONELIME... AYHAN KARAYAMA SİKAYET EDIYORDU BU CAKALAAR AMA BIZ ONUN YAPTIGINI HIC BIR SEKILDE FAHRETTINDEN GOREMEDIK. NEYSE FAHRETTIN POYRAZ VE EKIBININ ARKASINDA REIS VARMIS .

Angara Çin çin den selam
Angara Çin çin den selam @Zıya - 2 yıl Önce

Ramazan ayinda benim hakkimi yiyenin mudurcukler aradan iner market yerine acile gider tahiretsiz sicc maya giden dom ala dom ala taş ararmış oyun yeni basliyor ben koltuga yaşlandım bir sigara ictim ve düşündüm ekmek davasi benim lokmamda gözü olanın hakkı siz düşünün..sözleşme olmaz deme onu yapmayacak hee söyle bir düşün nefesin kesilmiş sebebi hakkımı elimden aldın bebe tehdit değil tehdit etmem uygularım. Sen benim hakkımı yiyecek sin ben susacam o delikanlı gelsin hele böyle. (ANARSIT ETTIN BIZLERI) GRUBLAR sana nefret söylemleri doldu 23 nisan sabahı lokman boğazıma takıldı okurken seninde takılacak

Tarım kredi taşeron iscileri
Tarım kredi taşeron iscileri - 2 yıl Önce

Cok kıymetli taşeron işçileri gerçi bu isimde size nasıl verilmiş anlamadım sizler kurumun asıl çalışanları kadar fedakar cefakar calisanlarisiniz. Bu bey efendilerine kurum kültürü olmadığı için sizleri bilmezler ve umurlarında bile olmaz. Bunlar hiç bir iş yapmayan iştirak müdürlerine 30.000 TL maaş veriler ama size üç kurusu fazla görürler. 3 sene çalışan iştirak müdürü yeşil vadi evlerinden 5 - 6 milyana villa alır nasıl aldığını merak etmezler. Ama cumartesi pa, ar depoları açık tutan mal satan mal teslim alan sizler umurlarında olmaz. Hiç merak etmeyin sizi ve problemlerinizi biliyoruz çok kısa zamanda çözüme kavusturacagiz. Haktan ve hukuktan yana olacağız kim ne yaptisada deşifre edeceğiz azkaldi

Yaren albayrak
Yaren albayrak - 2 yıl Önce

Bakan neye hakim ki, yolsuzlukla işi olmayan bürokratları aahte evraklarla almaya çalısmaktan baska ne iş yapıyor, bartın ve yozgat il müsürü ve daha niceleri, kim yolsuzluğa dik duruyorsa götevden alıyor Tayyip Erdoğan yakında kendisini yer.

Bahadır aşar
Bahadır aşar - 2 yıl Önce

Çepni yemde mısır. İnşaat malzemesi ve 20 ton yemin hesabını hangi birim soracak. İştirakler teftişe tabi değil mi


banner151