Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü Adem Dinç oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne, Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinç atandı. 

Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü Adem Dinç oldu
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü İrfan İçöz’ün görevden ayrılmasının ardında bu göreve TÜRKCELL’den bir ismin getirilmesi bekleniyordu. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin daha sonra bu isimden vazgeçtiği kaydediliyor. Personel Genel Müdürlüğüne Bakan Pakdemirli’nin danışmanlarının ismi de gündeme gelirken, böyle bir atamanın Bakanlıkta tepki çekeceği gerekçesiyle bu isimlerden de vazgeçildiği ifade ediliyor. 

ADEM DİNÇ PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ OLDU 

Gelinen noktada Bakanlığın en önemli birimlerinden olan Personel Genel Müdürlüğüne dışarıdan bir ismin atanması dikkat çekti. Geçtiğimiz Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Yardımcılığına atanan Adem Dinç, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne atandı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süper
Süper - 1 yıl Önce

Bu bakanlikta Genel Müdürlük yapacak adam yoktu. Isabetli olmuş ithal genel müdür getirilmesi, Akparti yi ve Reisimizi tebrik ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin sizleri.

DraGon
DraGon - 1 yıl Önce

ülkenin hali içler acısı...tarımla alakası olmayan ne kadar adam varsa bu bakanlıkta...yazık günah yaa,,taşrada ücra köşelerde yıllarca çalışmış bu işin kökünden gelen üzeri hayvan pisliği olmuş veteriner hekimler,,ziraat mühendisleri dururken hayatında bi hayvana dokunmamış,bi tane domates fidesi ekmemiş ilahiyat mezunları,iktisat mezunları,özel idareden geçme adamlar mevki makam sahibi olmuş..vaah ki ne vah !! bu ülkenin sonu yakındır....

DraGon
DraGon @DraGon - 1 yıl Önce

yusuf kırkaya ; dişin ağrıdığında hırdavatçıya mı gidiyon? veya araban bozulduğunda arabayı doktora mı götürüyon ? doğuda binbir güçlükle çalışan personeli anca o şartlarda çalışan anlar,,bütün hayatı istanbulda portakal suyu içmekle geçmiş adam ne bilsin personelin sıkıntısını.. liyakattan bi haber senin gibi olduğu sürece bu ülke bi adım ilerlemez..bizi ne korona ne de doğal afet hiçbiri yıkamaz,,bizim sonumuz cahillikten olacak..

Ey Yusuf K.
Ey Yusuf K. @DraGon - 1 yıl Önce

Git bak bakalım Adalet bakanlığı personel genel müdürlüğüne hukukçu olmayan genel müdür var mı?

A.Y.
A.Y. @DraGon - 1 yıl Önce

Şahsen tanıyorum kendisini on yaşında koyun güderken zar zor okumuş birisi hala da bağ bahçeyle uğraşıyor, Hiç fide dikti mi diyen arkadaşa organik fide temin edebilir.

Adil Düzen
Adil Düzen @DraGon - 1 yıl Önce

Çiftçiye ve vatandaşa karşı dürüst ve adil olmayan bir yapıdan çalışanına karşı dürüstluk ve adalet beklemek beyhudedir. Şimdi bakıp izleyin yeni genel müdüre hayırlı olsun yarışmasında kimler dereceye girecek. Emin olunuz ki dereceye girecek olanlar bu dediğiniz personelde, bu personelin üye olduğu STK, mesleki teşkilatı veyahut sendikasıdır. Sonuç olarak ben dahil herkes boş yazıyor, boş konuşuyor.

Yusuf Kırkaya
Yusuf Kırkaya @DraGon - 1 yıl Önce

Yahu arkadaş! Adam hayvan mı terbiye edecek, Genel Müdürlükte domates mi yetiştirecek, ne konuşuyorsun sen? Personel yönetmeye geldi bu adam, senin gibi sığırları mı güdecek!

Bay doğru
Bay doğru - 1 yıl Önce

Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı vs. Bakanlıklardan bir çok tarım dışı mesleklerden kişiler Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarına en az Daire Başkanı olarak atanmakta, Tarım ve Orman Bakanlığı senelerdir bu Bakanlığa hizmet etmiş, köyde çalışırken toz yutmuş, ahırda hayvanlardan tekme yemiş öğlen yemek olarak yanında getirdiği ekmek arası domates ve peyniri öğlen yemeği yapmış vefakar konusuna hakim kendi öz evlatlarına bu imkanları tanımamaktadır. Bakanlık sürekli olarak idareci yönünden yabancılaşmaktadır.

Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Az kaldı. Seçim zamanı .onların hepsini hakkı yenen mağdur üretici olarak bizler

Eşit işe eşit ücret
Eşit işe eşit ücret - 1 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak yeni atanan Sayın Adem Dinç'e hayırlı olsun. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birleştikten 6 ay sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığından olan 4 yıllık üniversite mezunları (İşletme, İktisat, çeşitli mühendislik dalları, Filoloji mezunları) Tarım ve Orman Uzmanı kadrolarına atanmışlar ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından gelen emsali 4 yıllık üniversite mezunlarına göre % 50 fazla ücret almaktadırlar.
İnşAllah yeni Sayın Genel Müdür bu sorunu düzeltir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından gelen 4 yıllık üniversite mezunlarını da Tarım ve Orman Uzmanı olarak atar. Aradaki ücret farkı ortadan kalkar.

Çözüm Önerisi
Çözüm Önerisi @Eşit işe eşit ücret - 1 yıl Önce

Memura sendika üyesi olmak zorunlu değil. Tüm Bakanlık personeli bütün sendikalardan istifa etmeli ki hepsinin aklı başına gelsin. Hükümet gölgesinde aidat yiyip her türlü faydayı saglayanıda, sözde muhalif olanı da otursun bakalım soğuk taşa! Cırcır oluyor mu olmuyor mu hepsi görelim. Ancak bence bu mümkün değil. O vakit personel bunu hak ediyor. Selam ve dua ile

Süper olmuş
Süper olmuş @Eşit işe eşit ücret - 1 yıl Önce

Kariyer uzmanı kadrolarına sınavsız atama! MaşAllah. Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimlere üvey evlat muamelesi

adaletxx
adaletxx - 1 yıl Önce

Adem bey kimdir diye googleden bi yazdım .İmam Hatip mezunu ve bir dönem imamlık yaptı deniyor.Ayrıca 20 Mayıs 2020 de kültür bakanlığı personel genel müdür yardımcılığına atanmış ister istemez bu ne hız demek geçti içimden.Bu ülkeyi DOYURAN BESLEYEN bir bakanlığın bu hale düşürülmüş olması beni ziyadesi ile üzüyor.İmkan elimizde eğer bu ülkede bir şeyleri değiştirmek isteniyorsa ne eksik.Dürüst liyakat sahibi görev aşkı ile çalışacak üreticisine sahip çıkacak o üreticiye hizmet edecek idareciler tayin edecek birilerini iş başına getirmek için çalışacak birilerini bulmak çok mu zor .Yazık çok yazık adem beyi tanımıyoruz ama bakanlığı bilen birileri bulunamazmıydı ?

İyi Oku
İyi Oku @adaletxx - 1 yıl Önce

Biraz daha araştırsaydın Adem Bey'in Devlet Personel Uzmanı olduğunu, Devlet Personel Başkanlığında Daire Başkanlığı ve Devlet Personel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu da görürdün. Olabilecek en iyi insanı Personel Genel Müdürlüğüne getirdiler. İnsanların Lise mezuniyetleri üzerinden algı yapmak ancak kötü niyetlilere yakışır. Personel işleri teknik iş değildir. Bırakın bu meslek şovenizmini.

A.Y.
A.Y. @adaletxx - 1 yıl Önce

Efendim imam hatip mezunlarına karşı genel bir alerji var doğal olarak ancak 30 sene önce imamlık yaparken üniversite bitirip memurluğunu kazanmış bir isim kendisi, yıllardır da hizmet ediyor Devlet Personel Başlanlığında. Bakanlık için iyi mi kötü mü olduğu konusunda çok erken bir yorum olduğunu düşünüyorum. İnşAllah hayırlı ve adil olur.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Allah yardımcısı olsun isi cok zor

ç
ç - 1 yıl Önce

bakın görün çiftçiye yapılan zülmün sonu zorunan millet ittifakını iktidar yapacak.


banner151