Sarıgül: Tarımla ilgili devlet işletmeleri kuracağız

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tarım ve hayvancılıkla ilgili açıklamalarda bulundu. İktidara geldiklerinde tarım ve hayvancılıkla ilgili devlet işletmeleri kuracaklarını söyleyen Sarıgül, ilaç, mazot, gübre ve yem maliyetlerini düşüreceklerini de dile getirdi.

Sarıgül: Tarımla ilgili devlet işletmeleri kuracağız
banner282

Tarıma, hayvancılığa ve turizme önem vereceklerini belirten Sarıgül, "Tarımla, hayvancılıkla ilgili devlet işletmeleri kuracağız. Şirketlere hazine garantisi değil, çiftçiye alım garantisi vereceğiz. İthalatçıdan yana değil, çiftçiden yana olacağız. Çiftçilerin bankalara, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sıfırlayacağız” ifadelerini kullandı.

EKONOMİYİ EHİL ELLERE TESLİM EDECEĞİZ

Sarıgül, şunları kaydetti: "Jete, yata hangi fiyattan mazot veriyorsak çiftçinin traktörüne de mazotu o fiyattan vereceğiz. Ücretsiz tohumluk dağıtacağız. Bizim tercihimiz zenginden değil, yoksuldan, işsizden yana olacak. Vergiyi yoksulun sofrasından değil, ayrıcalıklı şirketlerden alacağız. Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. Gösterişe ve israfa son vereceğiz. Bunları yaptığımız zaman emin olun ki Türkiye varlığa, berekete, adalete ve huzura kavuşacak."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE