Gübretaş hissesi Meclis gündeminde: Tarım Kredi ve Gübretaş yöneticileri hisse aldı mı? 

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere bir soru önergesi vererek, Tarım Kredi ve Gübretaş üst yöneticilerinin altın madeni hikayesinden dolayı 8 ayda 8 kat artan Gübretaş hissesi alıp almadığını sordu.

Gübretaş hissesi Meclis gündeminde: Tarım Kredi ve Gübretaş yöneticileri hisse aldı mı? 
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Gübretaş hisselerinde altın madeni sahası hikayesinden dolayı yaşanan yükselişi Meclis gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi veren Karaduman, rekabet şartları sağlanmadan imzalanan Bayilik Sözleşmesinden dolayı çiftçi Tarım Kredi üzerinden pahalı gübre kullanırken, Gübretaş hisse sahiplerinin ise kısa sürede zenginleştiğini belirtti. 

Milli Gazete’nin ‘Çiftçinin Gübresinden Altın Çıktı’ başlıklı haberi Meclis gündemine taşındı. Bilecik Söğüt’teki altın madeni sahasından dolayı Gübretaş hisseleri 8 ayda 8 kat artarken, çiftçi de Tarım Kredi Kooperatifleri ile Gübretaş arasında rekabet şartları korunmadan imzalanan Bayilik sözleşmesinden dolayı pahalı gübre kullanmaya devam etti. Hisse sahiplerinin altın madeni hikâyesinden dolayı zenginleşirken, çiftçinin pahalı gübre kullanmaya devam etmesi tarımda garip bir çelişkiyi gözler önüne sermişti. 

GÜBRETAŞ ZARAR EDERKEN HİSSELERİ 8 AYDA 8 KAT ARTTI 

Gübretaş hisseleri geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 2.5 TL iken, Bilecik Sögüt’teki altın madeni sahasıyla ilgili Koza Altın İşletmeleri ile devam eden mahkemenin kazanılmasıyla birlikte hisse fiyatları 8 ay içinde 8 kat artarak 20 TL’ye kadar çıkmıştı. Tarım Kredi Kooparetifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticileri ile Gübretaş üst düzey yöneticilerinin de mahkemenin kazanılmasıyla birlikte kendilerinin ve yakınlarına da hisse aldırdıkları iddiaları gündeme gelmişti. İnsider trading suçunun işlenip işlenmediği bilinmezken, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman verdiği bir soru önergesi ile konuyu Meclis gündemine taşıdı. 

PAHALI GÜBREYE KARŞI BİR ÇALIŞMANIZ VAR MI?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Tarım Kredi ve Gübretaş yöneticilerinin hisse fiyatları yükselmeden öne hisse alıp almadıklarını soran Karaduman, rekabet şartları sağlanmadan imzalanan Bayilik sözleşmesinden dolayı çiftçinin Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden pahalı gübre kullandığını hatırlatarak, “Bu mağduriyeti çözmek hususunda yürüttüğünüz bir çalışmanız var mıdır?” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 00:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Normal degilmi
Normal degilmi - 2 yıl Önce

Tarim kredi genel müdürlüğü .tarim kredi bölge müdürlüğü. Kardeşim FETÖ arındımi değil deliller karartildi yok edildi açığa alınan personeller nasil hangi suçtan alındı nasil geri geldi aynı suçta insanlar ceza evinde yatiyor. Tkk daire başkanlıkları verildi bölge mudur yrd yapılanlar oldu bu süreçte eşleri ile bölge müdürlüklerinde çalışan lar eşlerini kendileri açıkta iken belgeleri yok ettirip sonra emekli ettiler ülkemizin bölünmez bütünlüğüne saldırıda bulunan ekipin hoca abileri hayla kurumda .bir örnek vermek istiyorum bölge yrd. 5 gün önce görevden el cektirilip 5 gün sonra bölge müdürü ile resmi ziyarete gidip resim paylaşması sizce normal ise ben dünyaya kör geldim . Bu örneğin resimler ile delilleri elimizde var hakandı demeyin bir çoğu çok tehlikeli nasil bir dümen var anlamış değilim hayla adam kurumdan uzaklaştırılmış hayla resmi ziyarete gidiyor veya götürülüyor ise buyurun siz düşünün bölge mudur yrd belli çok uzak değil siz araştırın burada resim paylaşım açık olsun 1 kerelik hemen paylaşırım. Çok tehlikeli çok bu sadece 1 örnek kurum böyle tosuncuk ların elinde ise soygun normal çiftlik bank .

Taş yerinde ağır
Taş yerinde ağır @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Alie şirketine çevirdiğiniz bölge müdürlüğü aynı köyden 3 kişi karı koca çalışanlar hayırdır bölge müdürlüğü kendi kişisel çıkarlarınız için kuruyorsunuz kurumun kurallarını kendinize yorup personel işinden olduktan sonra mahkemeye ver diyor sunuz aynı süreç sende neden işlenmesi fetö açığa alındın feri geldin !!! Üstüne kurumdan iliştin kesikken resmi ziyaretlere götürüldüm bunlar ohanetin belgeleri sana mahkeme demek kolay adapte yok adalet olsa sen bu kurumda 5 dk saklamazlar . bayan personel aldınız referansı kimdi, personel aldınız referansı kimdi devam edelim diğer hakkı yenenler ifşa edilince ise alındı bunlar yalan sen ne sacma bir insansın adalet kendine yorma adalet gelecek ağlayama gelecek senin gibi mobbing sahte dolanla fetö ile uğraşanlara gelmeyecek o adalet gelecek . Pkk lidan farkı yok fetö adi geçen kim olur sa olsun .

Vallahi Pes!
Vallahi Pes! @Normal degilmi - 2 yıl Önce

TKK ile ilgili bir haber yazılsa da altına verip veriştirsek diye dört gözle bekleyen cengaverler var. Yok fetö’den alınıpta geri gelen, yok mobing yapan, yok personel alımına müdahale ederek haketmeyenleri işe alan, yok cenazeye katıldı diye personeli işinden atan, yok performans birincisini haksız yere işinden atan, yok kurum içinde karı koca çalıştıran...(Ne yapsınlar istersiniz? Aynı kurumda çalışanlara evlenmeme şartı ya da evli olanlara boşanma şartı mı koyulsun?) Vay be!! Bu adamın, bu kurumda bu kadar yetkisi var da, bizim mi haberimiz yok? Genel müdürlük yok, teftiş yok, sendika yok, yönetim yok, disiplin yok, mahkeme yok, devlet yok ohh ne ala memleket. Bütün bu kararları adam kendi alıyormuş desenize. Al dedikleri alınıyor, at dedikleri atılıyor. Buraya yazanlarında hiç günahı yoktur! Bütün suç o fetöcünündür!! Adam at koşturuyor baksanıza!
Arkadaş, bırakın bu işleri. Buradan atıp tutması güzel. Salla bir başlık, altına yaz da dur. Gerçekten haklıysanız mahkemede ya da ilgili mercilerde hakkınızı arayın. Hatta bu yaptıklarından dolayı onu da dava edin de yaptıklarının hesabını versin. Hem bunca belgeniz varda gereğini yapmıyorsanız, siz de suç işliyorsunuz.

Şeref...
Şeref... @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Kim şikayet etti ise Allah razolsun kim bunu kapalı kapılar ardından gizli toplantı ile kimse konuşmayacak bu konu hakkında diyerek geri aldiysa biz bu konuyu cözecez dedi ve cözdu bu Allah onun belasını versin . Çalışanların anası ağladı baskı ile herkes sessiz az bas kaldır tayin olur az doğru söyle denetçi kontrol gelir buyurun mobing ci kurumun her dalına öğretiyor seferde izle hizmetlide telefona ivms program indir hepsini izle filitre yok

Trabzon Tayin
Trabzon Tayin @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Benim tayinimi engellemek için elinden geleni yaptı müdürüme sen anlatmazsan biz anlatırız dedi valla tarım kredi pişmanlıktir. Ego tatmini yaptı ..tehdit düzensizlik sebebi belli mobing,baskı,tehdit,kontrol yollarız, beyfendi sizin gibi bijamali evinde oturmadı kooperatifler çalıştı çalıştı bölge müdürlüklerine kaç insan çiftçi gidiyor da evden iş geçtiler ararsın uykulu konuşurlar.kooperatifler kapanmadı çalıştı bizler çalışıp yatıp birde boş muhabbet dinleyince insanin moreli psikolojisi bitiyor osman pişmanlık dır.

Bölücü terörist fetö
Bölücü terörist fetö @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Aile şirketine çevirdikleri
bölge bir çok çalışan personel akraba aynı köylü kurum içinde karı koca çalışan ! fetö den görevden alınıp geri iade nasil edildiğini çok merak etmekteyim fetö hoca efendi anlatıp cemaat evlerine yonlendirdigin gazete dergi tv izlemeyi nasihat ettiğin çoluk çocuk dersane okul sınav banka hesapları nur kitapları dergileri ile tanınan bu kurumun içinde yonlendirdigin millet.. ceza evinde geziyor sen kurumdasın ilginç tek sözüm her muhabbette bu iktidar gitmeden düzelmez diyorsun selam sabahına ihtiyacı kimsenin yok kurum senin sayende 2lik oldu kpss personel mülakatı yapılır 80 üstü alan geri zekalı muamelesi yaptınız ifşa edilince yedekler alındı. Personel cenazeye gitti arkadan personel işinden ekmeğinden oldu . Türkiye performans 1.si kadın arkadaş görevden aldırdınız. Kanunsuz tayin ettiniz personelin çoğunu ordan oraya sürdünüz sonra tayin dilekçesi yaz diyip ifşa edilince tekrar düzeldi eski yerlerine geldi fetö den hırsını personelin üstünde mobbing baskı yaparak devam ediyorsun. bölge alınan personellere bakin 5 yıllık hepsi aynı sehirli %98 i ayni sehirli olmalı şef alınır o bile aynı sehirden diğer illerden alınan personel yok. Alınan yeni personel yapacağınız isin bilmem ne ederim diyip işi bıraktı gitti :)) kurumun beyni deniyor senin elindeki gücü personele mobbing olarak kullanman evrak ve belgeleri karartman attığı e mail geri çekmesi en ufak örneği olsun usulsüz bir yazı yazip tekrar geri çekmesi ilginç. .

Kooperatif geçmişi varmı
Kooperatif geçmişi varmı @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Çok vahim inanılmaz böyle mudur mudur yrd daire bask vb varsa tarım kredi bitmiştir çiftçi evini napmislar aboooo

Boş Haber
Boş Haber @Normal degilmi - 2 yıl Önce

Genel mudurluk sustukça bu işin sonu karanlık'a gömülüyor kurum batti

Bakanlığa İhbar
Bakanlığa İhbar - 2 yıl Önce

Haber değerli ama, ihbar kabul eden kim! Tarım Bakanlığı'nın Tarım Kredi üzerinde teftiş ve denetim yetkisi var ama Bakanlık sessiz kalıyor. Siyasi değişiklik veya ekip değişikliği halinde bütün pislikler ortaya dökülecek...
Kısacası başta Yumaksız olmak üzere, suç işleyen veya suça sessiz kalan yetkililerin hepsi kanun önünde mutlaka hesap verecektir.

yanlış
yanlış @Bakanlığa İhbar - 2 yıl Önce

Tkk idarecileri birilerinin musluğunu kesmek, birilerinin yoluna çıkmak,ayağına basmak ve çiftçinin menfatini korumakla gündem olamadı hiç.

Tarim kredi için normal
Tarim kredi için normal - 2 yıl Önce

Genel müdürler yard sessiz sedasız alındılar yerlerine bakanlığın dolandırıcı listesindeki firma ortağı atandı yetermi yetmez personel alımları illegal oldu taşeron kadrosu yalan oldu yetmez üstüne birde maaş düzeltiyoruz diyip yılda 2 defa aldıkları 2 binlirayi maaşlarına dağıttı yeğeni yetmez fahrettin bey kanunsuz lük sizin içinize işlemiş tebrik ederiz . Gerecekler arkadaşlar yazmak ile bitmez korkmaya gerek yok doğru mehmet olun bunlar gidici. TARIM DAN HABER TÜM USULSÜZLÜKLER IFSA ETTI NE YAZILAR OKUNDU ADAMLAR TIK YOK .

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Gubretas gibi bir kurumu 3 yıldır tarihinde görülmemiş bir şekilde zarar ettir ve de hiç bir şey olmamış gibi genel müridliğe devam et. Buna kimse izin vermez. Şayet birilerinin truva atı değilsen. Delil aranıyorsa Yummaklı nın, Mehmet koç un ve daha nicelerinin derin iș birliğinin olduğu haliç kenarındaki vakıftaki toplantı ve yemeklere gidilsin.

Tas ve hamam aynı
Tas ve hamam aynı - 2 yıl Önce

Gübretaş gibi kurumlar, her ne kadar özel sektörmüş gibi görünselerde resmi kurum gibi çalışırlar. Bir kere idarecilerin hemen hepsi sitasi referansla belirlenir ve kurumu iyi işletip işletmediklerine de bakılmazlar. İdareci de yeteneği değil, siyasi gücüyle orada bulunduğunu bilir ve görevde kaldığı sürece kendisi ve velinimetlerine hizmete çalışır. Bu çalışmalardan bir tanesi de, örneği geçmiştede olan, borsa hareketlenmelerinde önceden şirket içinden haber alarak pozisyon belirlemektir. Şu anda da durum aynıdır.

Sevginin sebebi var
Sevginin sebebi var @Tas ve hamam aynı - 2 yıl Önce

Geçmişlerinde Gübretaş'ın onda biri kadar bir şirkette bile hizmetleri yok. Sektörü hiç bilmezler. Sorun değil ama, bul adamını bir ya da ikinci adam ol ve özel sektördeki denklerinin bile iki üç katı kazanca konun. Zarar ettirin, finansal batağa itin hesap soran, biletinizi kesmeyi düşünen bile olmasın. FP, İY, MK uzar gider böyle. Reis sevgisi nereden geliyor diye sormayın birilerine.

Tuz Kokmuş
Tuz Kokmuş - 2 yıl Önce

Tuz kokmuş, Tarım Kredi ve iştirakleri hakkında ihbar mahiyetinde bu kadar habere rağmen, Bakanlıkça denetime alınmıyorsa harbiden tuz kokmuş... Eskiden Bakanlık deyince Merkez idaresi tirtir titrerdi. Şimdi nerdeee.... Ama her kötü yönetimin bir sonu vardır. Bu idarenin de sonu çok yakın, bugün yarın gidici bunlar. Reis sahaya iniyor, Ak Parti çiftçiye ne diyecek, gübre yem ilaç tohum herşey Tarım Kredi de ucuz Allah razı olsun mu diyecek!

Yazık
Yazık @Tuz Kokmuş - 2 yıl Önce

Sevgili arkadaşım, sorularının ve tepkinin iyi niyetle yazıldığına kuşkum yok. Gn. Md'ün beni Reis gönderdi dediği, iki yardımcısının Merkez İHL'den bağlantılı oldukları Külliye'nin forslu bürokratına yaslandıkları, diğer ikisininse Reis'in yanıbaşındaki kişiden talimatla atandıkları kurumun bilgisinde. İş bilen, tarımı bilen, geçmişte birgün idarecilik tecrübesi olan varmı, yok. Ücretler fahiş, gelin kamudakine denkleyin diyenlerinde yüzüne bakan yok. Çiftçiyede, ülkede yazık.

Ali boz
Ali boz - 2 yıl Önce

BAKANLIKTA YOLSUZLUK ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ, İZMİRLİ BEKİR NE YAPSIN, TATİL KÖYLÜLER REFERANS OLURSA İSTEN ANLAMAYAN BAKANA BAKANLIK VE TARİM ILE HAYVANCILIK BÖYLE BİTER .

Rozcan
Rozcan - 2 yıl Önce

Sayın vekil boşuna sormuş, cevabı belli; “ticari sır açıklayamayız!” bu kadar! Siz bu soruyu SPK’ya sorun diyeceğim ama onların da bakandan farkı yok, küçük yatırımcıyı düşünen mi var bu ülkede, her taraf ahbap çavuş ilişkisinde.


banner151