Gizemli et ihalesi ile akıllara kazınan Kasım Piral ESK’ya Genel Müdür mü olacak? 

Tarım ve Orman Bakanlığında son aylarda üst düzey bürokratlarla ilgili atama ve görevden almalar hızlanırken, kulislerde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü için konuşulan isim dikkat çekti. Genel Müdürlüğü döneminde yaptığı ‘Gizemli et ihalesi’ ile akıllara kazınan ESK eski Genel Müdürü Kasım Piral’in tekrar bu göreve getirileceği konuşuluyor. Kulislerde bu değişikliğe pek ihtimal verilmese de Bakan Pakdemirli’nin Kasım Piral ile görüştüğü kaydediliyor.  

banner255
Gizemli et ihalesi ile akıllara kazınan Kasım Piral ESK’ya Genel Müdür mü olacak? 
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığında üst düzey yöneticilerle ilgili olarak son günlerde hareketli saatler yaşanıyor. Daha önce Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı iken buradan alınarak Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcılığına getirilen Burhan Demirok, şimdi de Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcılığından alınarak tekrar Hayvancılık Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. 

KULİSLERDE PEK İHTİMAL VERİLMİYOR ANCAK BAKANLA GÖRÜŞTÜĞÜ KAYDEDİLİYOR

Diğer yandan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ile ilgili konuşulan isim ise dikkat çekti. Kulislerde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun’un görevden alınarak yerine eski Genel Müdürlerden Kasım Piral’ın tekrar getirileceği konuşuluyor. Kulislerde konuşulanlara göre bu değişikliğe pek ihtimal verilmese de Kasım Piral’in Bakan Pakdemirli ile görüştüğü kaydediliyor. 

FARUK ÇELİK DÖNEMİNDE GÖREVDEN ALINMIŞTI 

Bilindiği üzere Kasım Piral, 2014 yılında Mehdi Eker’in Bakanlığı döneminde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü olarak atanmış ve 2016 yılında Faruk Çelik döneminde görevden alınmıştı. 

GİZEMLİ ET İHALESİ İLE AKILLARA KAZINMIŞTI 

Kasım Piral’in Genel Müdürlüğü döneminde ESK’nın 2015 yılında AB ülkelerinden yapacağı dondurulmuş karkas sığır etiyle ithalatı için yaptığı gizemli ihale kamuoyunda büyük tartışma konusu olmuştu. Rekabet şartlarının oluşması için satacağı sakatatın bile duyurusunu yapan Et ve Süt Kurumu, 2015 yılında Avrupa Birliği ülkelerinden yaptığı dondurulmuş karkas sığır eti ithalatının ihalesini hiçbir duyuru yapmadan, sınırlı sayıda firmalar davet edilerek el altından yapmıştı.

GİZEMLİ İHALENİN GEREKÇESİ BİLE ORTAYA KONAMAMIŞTI

Söz konusu ihaleler, ESK’nın web sayfasından duyurulmadığı gibi, gazetelere ilan verilmemiş ve konsolosluklara davetiye bile gönderilmemişti. Kasım Piral’in Genel Müdürlüğü döneminde yapılan ve kamuoyunda ciddi bir tartışma konusu olan gizemli ihalelerle ilgili kurumdan yapılan açıklamada ise ihalelerin neden hiçbir duyuru yapılmadan sessiz sedasız yapıldığının gerekçesi ortaya konamamıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 14:33
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
HDM
HDM - 6 ay Önce

Kasım piral hem istanbul il müdürü iken hemde esk genel müdürü iken gayet başarılı idi.

Doğrucu Davut
Doğrucu Davut - 6 ay Önce

Geçmiş ile ilgili haber yapmak yerine bugün kurumda neler oluyor onu yazın, taraflı haber yapmaktan vazgeçin.

Ali dag
Ali dag @Doğrucu Davut - 6 ay Önce

Nebilirsen sen söyle

Acaba kim
Acaba kim - 6 ay Önce

Osman uzun yoruldu zaten bırakmak istiyor diye söylentiler vardı. Ama kasım piral'in yeniden gelmek için uğraştığına inanmayın.

Halil Halit
Halil Halit - 6 ay Önce

Tarımdan haber; tetikçilik size yakışmaz.

Adil Düzen
Adil Düzen @Halil Halit - 6 ay Önce

Malum sendika başkanı hakkında yapılan yorumlar neden yayınlanmıyor? Siz tüm yorumları sansürsüz yayınlayın. Yalan yada iftira yazan varsa sendika başkanı mahkemeye versin.

İLÇE MÜDÜRÜ
İLÇE MÜDÜRÜ - 6 ay Önce

Eskiye itibar olsaydı bitpazarına nur yağardı. Eski şeylerden kimse hoşlanmaz.

Tekirdağ
Tekirdağ - 6 ay Önce

Doğrucu Davut bu site taraflı haber yapmıyor ben Akp liyim amma yaptığı haberleri Sadettin beyin haberlerini doğru buluyorum sen taraflı gözlükle bakıyorsun.Ben babamda yanlış yapsa yanlış derim bi İznillah

meltem
meltem - 6 ay Önce

sayin cumhurbaskaniniza sesleniyorum...suandaki alkolden olenlerin musebbihi tapdk daki yoneticiler ve bakanlik danismanlaridir...turkiyenin etil alkol ihtiyaci 1 milyon ton iken 4.5 ton ithal edilmekte olup fazla getirilen alkol kacakta kullanilmaktadir..ayrica alkol daire baskani ve tapdk yoneticileri hakkinda savciliga suc duyurusunda bulunuldugu halde halen gorevde tutulmaktadir

Memet Koca
Memet Koca - 6 ay Önce

Gerçekleri ortaya çıktıkça bazılarının zoruna gidiyor et ihracatını dürüst yapsınlar devletten yüksek maaş alacaksın devlete hainlik yapacaksın tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yetirmesinler ben burda parti gözetmiyorum ülke menfaatini üste tutsunlar


banner151

banner251