Diyanet İşleri Başkanlığına yetiştiricilerden kurbanlık fiyat tepkisi

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından açıklanan vekaletle kurbanlık ücretlerini sert bir dille eleştirerek, “Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu kurbanlık fiyatları bütün çiftçilerin, bütün yetiştiricilerin tepkisine yol açmıştır” dedi. 

TV5’de Emek ve Tarım Programında küçükbaş hayvancılığın temel sorunlarına dikkat çeken TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından açıklanan vekaletle kurbanlık ücretlerine tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vekaletle kurbanlık fiyatının 1125 TL olarak belirlendiğini anımsatan Çelik, “Masa başında fiyat belirliyorlar. Bu fiyatlar gerçeği yansıtmamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığının almış olduğu kurbanlık fiyatları bütün çiftçilerin, bütün yetiştiricilerin tepkisine yol açmıştır. Bu fiyatlar uzaktan yakından gerçeği yansıtmamaktadır” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah eren
emrah eren - 12 ay Önce

topladıkları bağışları tekrar tekrar satarak maylandırır,gene satar , aşıya orucu bozmaz diyen diyanet benim diyanetim olamaz, İMAM HATİPLİ

Öksürdü
Öksürdü - 12 ay Önce

Din simsarı dini kullanan demek gibi bişey oli

Acaba neden
Acaba neden - 12 ay Önce

O fiyattan bulamaz ise Diyanette kesmez, olur biter:)) Diyanet vakfı sağolsun. Bunlarda bizim memleketin Vatikan'ın olacaklar. Kurban parasıni bunlara verenlere sorun bu soruyu, bakalım yanıt gelecek mi?

sedat
sedat - 12 ay Önce

O afiyatlara var şuan adan 1100 1200 topluyo kurbanda 1700 satarım diyo

banner34