Deprem bölgesindeki TMO faaliyetlerini ilk elden yöneten Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Ahmet Güldal, üçüncü kapsamlı ziyaretinde bölgede 4 gün kaldı ve çalışmaları yerinde inceledi.

İlk olarak Osmaniye’deki iş yerini ziyaret eden Güldal, depremin etkilerini yerinde görerek personelden bilgiler aldı. Öncelikle personele geçmiş olsun dileklerini ileten Güldal, “Buradaki iş yerimiz depremde kullanılamaz hâle geldi. Ankara’daki tesislerimizde kendi imkânlarımızla ürettiğimiz konteynerleri iş yerimizin bulunduğu alana kurmuştuk. Personelimiz bu konteynerlerde çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Onlara özverileri için çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Genel Müdür Güldal, daha sonra İzmir Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ile bir araya geldi. İkili birlikte Osmaniye AFAD Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Yürütülen yardım organizasyonuna ilişkin incelemelerde bulunan Güldal, “Kurumumuzun afet bölgesine gönderdiği malzemeler buradan depremzedelere dağıtılıyor. Ekipler koordineli bir şekilde çalışarak depremzede vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını zamanında ulaştırıyor. Yardımları başarılı bir şekilde yöneten Değerli Dostum Sayın Cemil Özgür Öneği ve çalışma arkadaşlarına hassaten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güldal, Osmaniye’de son olarak Kırmıtlı Tesisinde incelemelerde bulunarak İskenderun’a geçti. İskenderun Başmüdürlüğünde personelle bir araya gelen Güldal, iş yeri binasının ağır hasarlı olduğu için kullanılamaz duruma geldiğini belirtti. Güldal, burada da Osmaniye’de olduğu gibi personelin TMO konteynerlerinde görevlerine devam ettiğine dikkat çekti.

ahmet güldal1

Daha sonra Kırklareli Valisi Birol Ekici ile İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’i ziyaret eden Güldal, TMO’nun bölgedeki faaliyet ve yardımlarına ilişkin istişarelerde bulundu.

İncelemelerine Hatay Başmüdürlüğünde devam eden Güldal, burada personel için prefabrik evlerin kurulacağını belirtti. Bunun için devam eden çalışmaları gözden geçirdi. Ardından Kırıkhan’a geçen Genel Müdür, buradaki tesisi ziyaret ederek ürün sevk ve satış faaliyetlerine ilişkin bilgiler aldı.

Genel Müdür Güldal, Hatay’daki ziyaretlerini Serinyol Orman Fidanlığında sürdürdü. Burada Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı. Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız’la görüşen Güldal, “Bakanlığımızın buradaki çalışmalarını yerinde gördük. İhtiyaçlarını karşılamak için not aldık, talimat verdik. Bakanlık ekiplerimize gayretli çalışmaları için teşekkür ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Özgür Özel buğday mitinginden hükümete seslendi: Çiftçiye en az 4 lira destek verilmeli Özgür Özel buğday mitinginden hükümete seslendi: Çiftçiye en az 4 lira destek verilmeli

Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yıldız’la birlikte Kırıkhan’daki iş yerine giden Güldal, faaliyetleri yerinde takip etti. Güldal, tamamıyla yıkılan lojmanları ve hasar gören depolarda yeniden yapılanmanın başladığını aktardı.

Daha sonra Arsuz’a geçen Güldal, burada yaptığı incelemelerin sonunda “Personelimiz için hazırlanan konteyner grubunun montajı tamamlanmak üzere. Bölgedeki çalışma arkadaşlarımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

ahmet güldal2

Hatay’daki çalışmaların tamamlamasının ardından Gaziantep’e hareket eden Güldal, Nurdağı’nda hasar gören tesisi ziyaret etti. Buradaki son duruma ilişkin bilgi alan Güldal, “Lisanslı depo olarak kiralık bulunan tesisimizde hasarın izleri hızla kaldırılıyor. Yeniden onarım ve inşası yapılarak mümkün olan en kısa sürede tekrar hizmete alınacak.” dedi.

Son olarak Kahramanmaraş Başmüdürlüğünü ziyaret eden Güldal, personelin çalışma ve barınma ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Personel için tahsis edilen konteynerlerden sonra prefabrik evlerin de inşasının bitmek üzere olduğunu aktardı.