TARIMDAN HABER ÖZEL / Ekmeklik buğday, makarnalık buğday, arpa ve mısır güncel fiyatlar belli oldu. Ekmeklik buğday fiyatı, yatay bir seyirle devam ederken TMO’nun açıkladığı fiyat altında kaldı. Ticaret Borsalarında ekmeklik buğday fiyatı ortalama 8726 TL/tondan işlem gördü.

MAKARNALIK BUĞDAY FİYATI 9666 TL’DEN İŞLEM GÖRÜYOR

TMO, makarnalık buğdayın alım fiyatını 10 bin TL/ton olarak açıklamıştı. 25 Haziran Ticaret Borsası rakamlarına göre makarnalık buğday 9.200 TL/ton olarak açıklanmıştı. Dün açıklanan rakamda ise yaklaşık 400 TL'lik bir artışla ortalama 9666 TL/ton olarak piyasalara yansıdı. Makarnalık buğday fiyatları, TMO’nun açıkladığı rakamlara yakın seyrederken ilerleyen günlerde ne seyirde olacağı da merak ediliyor.

Zeytin Ağacı Kaç Yılda Meyve Verir? Zeytin Ağacı Kaç Yılda Meyve Verir?

ARPA FİYATI DA TMO ALIM FİYATININ ALTINDA

Arpa fiyatında kısmi bir artış yaşandı. 25 Haziran'da 6.901 TL/tondan işlem gören arpa fiyatı Ticaret Borsalarında dün 7.161, TL/tondan işlem gördü. TMO arpa alım fiyatı 7250 TL/ton olarak açıklanmıştı. Ticaret Borsalarındaki arpa fiyatlarında yükseliş sürerken hala TMO’nun açıkladığı fiyatın altında kalmaya devam ediyor...

MISIR FİYATI YİNE 8 BİN LİRANIN ALTINDA KALDI!

Ticaret Borsalarında mısır fiyatı yine 8 bin TL/tonun altında kaldı. Borsa mısır fiyatını kısmi bir artışla 7 bin 924 TL/tondan günü kapattı.