TEBD Tarımsal Gıda Forumu, ​Türkiye-AB İş Diyaloğu (TEBD) Projesi kapsamında 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde on-line olarak gerçekleştirildi.

Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor! Çiftçinin kullandığı tarımsal kredilerde KKDF haksızlığı! Esnaftan alınmıyor çiftçiden alınıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan, TEBD Tarımsal Gıda Forumunun açılışında yaptığı konuşmada, iklim değişikliğinin dünya gündeminin merkezinde yer aldığını ve bu alandaki en önemli aktörlerden biri olan AB'nin açıkladığı Avrupa Yeşil Mutabakatı ve buna bağlı olarak çıkarılan Çiftlikten Çatala ve Biyoçeşitlilik Stratejisini yakından takip ettiklerini belirterek, Bakanlık olarak bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve AB ile her türlü işbirliğine açık olduklarını dile getirdi.

TEMEL KONULAR ELE ALINDI

Forumda, 4 farklı oturum, paneller ve interaktif yuvarlak masalarda bir araya gelen sektör temsilcileri ile tarımsal gıda alanındaki temel konular ele alındı.