TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2021 yılı hububat alım fiyatlarının bayram öncesi ya da sonrasında açıklanacağını belirtti. Güldal, çiftçinin memnun olacağı bir alım fiyatı üzerinde çalışıldığını kaydetti.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, katıldığı bir televizyon programında başta hububat olmak üzere TMO'nun alım yaptığı ürünlere yönelik fiyat çalışmasının yapıldığını belirterek, "Hububat, bakliyat ve çeltik gibi ürünlerde maliyetleri, iç ve dış fiyatları da göz önüne alarak bir çalışma yapıyoruz. Muhtemelen bayram öncesi ya da sonrasında açıklanmış olacaktır" dedi. Alım yapılacak ürünlere yönelik yapılan fiyat çalışmasının maliyet, iç ve dış piyasa fiyatlarının dikkate alınarak yapıldığını bildiren Güldal, "TMO olarak yine üreticimizin memun olacağı, TMO'nun vereceği fiyattan razı olacağı bir çalışma yapıyoruz" diye konuştu. 

TMO kırmızı mercimek alım fiyatlarını açıkladı! 2022 yılı kırmızı mercimek alım fiyatı kaç lira oldu? TMO kırmızı mercimek alım fiyatlarını açıkladı! 2022 yılı kırmızı mercimek alım fiyatı kaç lira oldu?

MUHTEMELEN BAYRAM ÖNCESİ YADA SONRASINDA AÇIKLANACAK

Hububat, bakliyat ve çeltikte üretim maliyetleri, iç ve dış piyasa fiyatlarını dikkate alarak bir alım fiyatının açıklanacağını dile getiren Güldal, "Muhtemelen bayram öncesi ya da sonrasında açıklanmış olacaktır" dedi.