Tarım Kredi'de eski milletvekilinin batık şirket alımına savcılıktan tokat gibi karar! 

Devlet Denetleme Kurulu’nun Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaptığı denetimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile görevden el çektirilen Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz’a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından tokat gibi bir karar daha geldi. 

Tarım Kredi'de eski milletvekilinin batık şirket alımına savcılıktan tokat gibi karar! 
banner282

Tarımdan Haber’de 18 Haziran 2020’de yayımlanan: 'Tarım Kredi'de milletvekili dayanışması! Arkadaşının batık çiftliğini 6 milyon liraya satın aldı!’ başlıklı haberle ilgili olarak hakaret ve iftira suçunun işlediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusuna, takipsizlik kararı verildi. Savcılığın takipsizlik kararını, ‘usulüne uygun şikayet yokluğu ve suç unsuru yokluğu’ nedeniyle vermesi dikkat çekti. 

AVUKAT NURİ KÖSE VEKALETNAME VE YETKİ BELGESİ VERMEDEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞ!

Diğer yandan müşteki avukatı Nuri Köse’nin dosya mahiyetinde usule uygun herhangi bir vekaletname ve yetki belgesi ibraz etmeden bu suç duyurusunda bulunması da Fahrettin Poyraz döneminde Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan hukuk skandallarına bir yenisini daha ekledi.

CİMER BELGELİ HABERLERE BİLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞLARDI

Bilindiği üzere Fahrettin Poyraz, kendisinin hukuksuz, kirli ve şaibeli ilişkilerini ortaya çıkardığımız haberlerimize karşı, sözde hukuk mücadelesi vermesi için Nuri Köse’nin ortağı olduğu Köse Hukuk Bürosu’ndan aylık 35 lira ücret karşılığı hizmet satın alınmıştı. Nuri Köse’nin, CİMER ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belgelenen haberlerle ilgili bile Tarımdan Haber aleyhine savcılıklara suç duyurusunda bulunması buradaki gerçek niyeti gözler önüne sermişti. 

FAHRETTİN POYRAZ MİLLETVEKİLİ ARKADAŞININ BATIK SÜT ÇİFLİĞİNİ ALARAK KURTARMIŞTI!

Fahrettin Poyraz milletvekili arkadaşı olan Muharrem Selamoğlu’nun Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’dan yaklaşık 1.8 milyon lira hibe desteği alarak Ankara/Haymana’da kurduğu ancak işletemediği batık süt çiftliğini 6 milyon liraya alarak kurtarmıştı.  Fahrettin Poyraz’ın bu kıyak şirket alımı, Ankara bürokrasisinde büyük yankı uyandırırken, Tarım Kredi ortaklarının da tepkisini çekmişti. 

SKANDAL ÇİFTLİK ALIMI KAMUOYUNDAN VE ÇİFTÇİ ORTAKLARDAN SAKLANMIŞTI

Tarım Kredi Kooperatifleri, Fahrettin Poyraz’ın milletvekili arkadaşından alınan bu kıyak çiftlik alımını sır gibi saklarken, kamuoyu skandal çiftlik alımını Milli Gazete’nin yaptığı haber ile öğrenmişti.

KIYAK ŞİRKET ALIMI HABERİNE HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE  ERİŞİM ENGELİ GETİRİLMİŞTİ

Söz konusu kıyak süt çiftliği alımı ile ilgili yapılan haber belgeli ve doğru olmasına rağmen Fahrettin Poyraz, bu haberlere hukuksuz bir şekilde erişim engeli kararı aldırmış ve ardından Tarımdan Haber hakkında da hakaret ve iftira suçu işlendiği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu. Söz konusu bu haberlere getirilen erişim engeli kararı, Anayasa Mahkemesi tarafından ihlal kararı verilirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının da yine söz konusu haberle ilgili yapılan suç duyurusuna ‘usule uygun şikayet yokluğu ve suç unsuru yokluğu’ nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermesi dikkat çekti. 

SAVCILIK SUÇ DUYURUSUNU 2 YIL SONRA GÜNDEMİNE ALDI

Söz konusu haberle ilgili suç duyurusu haberin yayınlanmasının hemen ardından yapılırken, savcılık yapılan suç duyurusu ile ilgili kararını 4 Mart 2022'de verdi. 

SON GELEN KARARLA SUÇ DUYURUSUNDA SKORBORD 22’YE SIFIR OLDU! 

Fahrettin Poyraz döneminde, Merkez Birliği, iştirakler ve kooperatifler tarafından Tarımdan Haber aleyhine organize ve maksatlı bir şekilde sayısız suç duyurusunda bulunulurken, son gelen kararla birlikte kararı kesinleşen 22 ayrı suç duyurusunun tamamı da Tarımdan Haber lehine sonuçlanarak ortaya ilginç bir tablo çıkardı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 2 ay Önce

Bir önceki dönemin eyyamcıları görevde kalma derdindeler..

Ali
Ali @Hakkı - 2 ay Önce

İki dakikalık hayat için fırıldak olmaya gerek yok ama görevde kalabilmek için her türlü firildagi ceviriyolar

V.Y.
V.Y. @Hakkı - 2 ay Önce

V.Y. in bukadar gündeme gelmesine sebeb nedir?

Kayseri
Kayseri @Hakkı - 2 ay Önce

Kayseri Bölgeye dikkkkkkattt

Fikri ‘ ye cevap
Fikri ‘ ye cevap @Hakkı - 2 ay Önce

Meşhur GRUP 7 Üyelerinin moral ve motivasyonları hiç olmadığı kadar düşük

R
R @Hakkı - 2 ay Önce

2 ay önce esip gürleyenleri sahneye alalım.

Harun
Harun @Hakkı - 2 ay Önce

Takiye= Antalya=Ankara=İzmir

Çiğ
Çiğ @Hakkı - 2 ay Önce

V.Y Genel Müdürlükte Eyyamcılıkla Bölge Müdürü oldu Arpa abisini çok sever ve peşinden ayrılmazdı. Ayrılıkları hazin sonla bitti. Gemiyi ilk terk edenlerden oldu.

Filizz
Filizz @Hakkı - 2 ay Önce

Ekipler gruplar beraber hareket etmeye başlamışlar bahçelide emekte toplantılarınız ….Hüseyin Bey çil yavrusu gibi dağıtacak sizi haberiniz olsun.

Fikri
Fikri @Hakkı - 2 ay Önce

Grup 7 üyeleri ne alemde

FAHRETTİN
FAHRETTİN - 2 ay Önce

FAHRETTİN GETTİ AMA SİNAN BAYSAL ÖZEL KALEMDE DURUYOR ORADA NAKLEN YAYIN YAPIYOR OLUP BİTEN NE VARSA

Erk
Erk @FAHRETTİN - 2 ay Önce

Sabredin haftaya filmin ilk sahnesi vizyona girecek

Tiyo
Tiyo @FAHRETTİN - 2 ay Önce

Geçecek geçecek geldikleri gibi gidecekler

Tkk
Tkk @FAHRETTİN - 2 ay Önce

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere SORUŞTURMA açılarak görevleri sonlandırılmalıdır

Denetim
Denetim - 2 ay Önce

Bazı Bölgelerin.Bölge Müdürleri kendi aralarında toplanıp görevde kalacaklarını beyan etmişler.

Murat
Murat @Denetim - 2 ay Önce

Ankara, İzmir, Antalya, Balıkesir mi

Hüseyin ay
Hüseyin ay - 2 ay Önce

Yeni Genel Müdür boşa koltuk dolduranları görevden alacak, bekleyin görün…

Kerem
Kerem @Hüseyin ay - 2 ay Önce

Ankara, antalya, konya

Asil
Asil @Hüseyin ay - 2 ay Önce

Kimler

Uygar
Uygar - 2 ay Önce

Kurumun kaynaklarını boşa harcıyan gereksiz yatırımlar, gereksiz işlerle uğraşan idarecilerin teşkilattan uzaklastılması önem arz etmektedir.

Uygar
Uygar @Uygar - 2 ay Önce

Az sabır

Asıl soru şu
Asıl soru şu - 2 ay Önce

Tarım kredi yem genel müdürü Sayın HFK bu çiftliği nasıl tarım kredi yeme dahil etti. Sayın Tarım kredi kooperatifleri Sayın Genel Müdürü Hüseyin AYDIN Bey'e açık çağrı yem çiftlik olayı, Denizli yolsuzluk olayı detaylı bir şekilde tekrar araştırılmalıdır. Sayın tarım kredi yem genel müdürü HFK şube müdürünün bağlı olduğu, mali ve idari işler genel müdür yardımcısı emekli ettiği Ö.M. Bey niye sorumlu tutulmadı. İnsan kaynakları birim müdürlüğü, muhasebe şefi ve idari işler şefi Genel müdürlükteki her türlü belgeyi gören bu kişilere niye bir şey yapılmadı. Ödül olarak İzmir şubeye şef olarak gönderilen İ.C. ve muhasebe şefi H.Ö. idari işler şefi D.Ç. insan kaynakları müdürü F.E. insan kaynakları personeli E.D. , Hakan. S. iş kanuna uymuslarmi. Genel müdürlükte yeni yolsuzluk veya görevi kötüye kullanma var mı. Soruşturma başlatıldı mı ? Hüseyin AYDIN Bey Merkez birliği teftiş kurulu başkanlığı tekrar inceleme başlatılmalıdır ivedi olarak.

Meraklı
Meraklı - 2 ay Önce

Ya bu Hfk ve avaneleri halen daha görevdenler mi yada neyi bekliyorlar bilen varmı genel müdürlükte 80 personel varmış bunların ne iş yaptığını bilen varmı Hfk genel kurulda aklandıktan sonramı gönderilecek eğer öyle ise yeni gelenlere de yazıklar olsun o adamın yargıda hesap vermesi lazım. Ne yapsanız boş burda ne kadar aklanırsa aklansın kul hakkı yediniz beyler haberiniz olsun

Hüseyin Bey
Hüseyin Bey - 2 ay Önce

Sayın yeni genel müdür hamleleriniz geçiti sizi yerler demedi deme..


banner151