Sözcü'den Fahrettin Poyraz'ı rahatlatan haber!

Hukuksuz görev yapması ve astronomik geliri ile son günlerde sıkıntılı günler geçiren Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın imdadına Sözcü Gazetesi yetişti. Sözcü Gazetesi'nde yer alan 'Müdüre 11 maaş danışmanına 5 maaş' başlıklı haberdeki iddiaların doğru olmaması Fahrettin Poyraz'ın elini rahatlatılırken, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yaşanan asıl skandalları da gündemden düşürdü.

Sözcü'den Fahrettin Poyraz'ı rahatlatan haber!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 3 yıldır hukuksuz bir şekilde görev yapan Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ı rahatlatan haber. Sözcü gazetesinde Saygı Öztürk imzalı yayınlanan haberde, gündeme getirilen iddiaların doğru olmaması, son günlerde sıkıntılı günler geçiren Poyraz’ı bir hayli rahatlattı. 

10 İŞTİRAKTEN MAAŞ ALDIĞI İDDİA EDİLDİ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın iddialarına yer verilen ‘Müdüre 11 maaş danışmanına 5 maaş’ başlıklı haberde, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın maaşının dışında 10 iştirakte daha yönetim kurulu başkanlığı yaptığı ve buralardan da maaş aldığı iddia edildi.

MEVZUATA GÖRE GENEL MÜDÜR SADECE BİR İŞTİRAKTEN HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALABİLİYOR

Ancak Tarım Kredi Kooperatiflerinin mevzuatına göre, Genel Müdür ortaklık sermayesi yüzde 50’nin üstündeki iştiraklerin sadece birinden huzur hakkı ücreti alabiliyor. Yani Genel Müdür 10 iştirakte Yönetim Kurulu başkanlığı da yapsa bu iştiraklerin sadece birinden huzur hakkı ücreti alıyor, diğer iştiraklerden alamıyor. Bundan dolayı Poyraz, sadece Gübretaş’tan huzur hakkı ücreti alıyor, haberde geçen diğer iştiraklerden huzur hakkı ücreti alamıyor. 

Fahrettin Poyraz, hodri meydan! TIKLAYIN


GÜBRETAŞ’IN DIŞINDA PERSONEL YARDIMLAŞMA VAKFINDAN DA HUZUR HAKKI ÜCRETİ ALIYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Yardımlaşma Vakfı, iştiraklerden bağımsız olduğu için iştirakler için getirilen sadece bir yerden huzur hakkı ücreti alma hakkı burada geçerli değil. Bundan dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Yardımlaşma Vakfı’nın da yönetim kurulu başkanlığını yapan Poyraz’ın buradan da huzur hakkı ücreti almasının önünde bir engel bulunmuyor. 

ASIL RAZİ GÖZDEN KAÇIRILIYOR!

Fahrettin Poyraz’ın 10 iştirakten ücret aldığına yönelik doğru olmayan haberlerle eli rahatlatılırken, asıl GÜBRETAŞ’ın İran’da ortağı olduğu RAZİ gözden kaçırılıyor. GÜBRETAŞ’ın RAZİ’de yüzde 48 ortaklığı bulunurken, RAZİ’nin yönetiminde de Gübretaş’tan üç isim bulunuyor. RAZİ’nin ortaklığı yüzde 50’nin altında bulunduğu için, yüzde 50’nin üstü iştirakler için getirilen 1 yerden huzur hakkı ücreti alma sınırlaması burası için geçerli değil. Bundan dolayı Gübretaş’tan huzur hakkı ücreti alan Fahrettin Poyraz’ın RAZİ’den de ne kadar huzur hakkı ücreti aldığı bilinmiyor. Ancak iddialara göre 7 ile 10 bin Euro arasında huzur hakkı ücreti aldığı iddia ediliyor. CHP Milletvekili Çetin Arık'ın iddiaları arasında RAZİ'nin ise bulunmaması asıl gerçeklerin nasıl göz ardı edildiğini gösteriyor. 

NE KADAR ÜCRET ALDIĞNDAN ZİYADE ALDIĞI HER BİR KURUŞ HUKUKSUZ!

Diğer yandan Fahrettin Poyraz’ın nereden ne kadar ücret ve huzur hakkı ücreti aldığından ziyade aldığı bütün ücret ve huzur hakkı ücretlerinin hukuksuz olması dikkat çekiyor. Fahrettin Poyraz’ın 2017 yılında bu görevine dönemin Yönetim Kurulu tarafından hukuksuz bir şekilde atandığı ortaya çıkarken, 3 yıldır bu görevini hukuksuz bir şekilde sürdürüyor. Türkiye’nin önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin aldığı bütün stratejik kararlar, Fahrettin Poyraz’ın hukuksuz atanması ve bu şekilde görev yapmasından dolayı tartışmalı duruma geliyor. '10 yerden maaş alınıyor' denilerek doğru olmayan bilgilerle yapılan haberlerle asıl skandal kamuoyundan kaçırılırken, bu doğru olmayan haberlele de Fahrettin Poyraz'ın eli rahatlatılıyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzo
Muzo - 3 ay Önce

Poyraz. Ve getirdigi liyakatsiz ekibin(bayramali basta) yaptigi tum satinalmalar incelenmeli ve koltuga oturttugu liyakatsiz ekibi derhal isten el cektirilmelidir.Kurum bizim toptan şok ulkercilerden acilen temizlenmeli

Ne yapsalar boş eninde sonunda adalet tecelli edecek inşallah
Ne yapsalar boş eninde sonunda adalet tecelli edecek inşallah - 3 ay Önce

Ne yaparlarsa yapsınlar, ne açıklama yaparsa yapsınlar eninde sonunda adalet tecelli edecek inşAllah. Güzel haberler çok yakındır.

ÇİFTÇİ
ÇİFTÇİ - 3 ay Önce

ÇİFTÇİ BATTI BİTTİ, ALLAH EN BAŞINDAN EN SONUNA KADAR BUNLARI KAHRETSİN. SAADET ZİNCİRİ KURMUŞLAR RESMEN

Razi ve temettü konusu
Razi ve temettü konusu - 3 ay Önce

Tarım Kredi Kooperatifleri'nde 3 vakıfta da başkandır ve ücret almaktadır. Vakıflar iştirak statüsünde değildir. Razi, yurtdışı iştirakidir ve yasa sadece yurtiçindeki iştiraklerden ücret alınamayacağını belirtmektedir. Razi den alınan temettünün Merkez Birliği hesabına yatırılması bir önceki yönetimce karar altına alınmışken, seçilen yeni yönetim kuruluna bu düzenlemenin iptali sağlanmıştır. Temettülerin Merkez Birliği'ne ödenmesi için alınan daha önceki bir kararı da o zamanki g.md İ.G iptal ettirerek milyonlarca lira temettü almıştı.

Eli Nasırlı Çiftçi
Eli Nasırlı Çiftçi - 3 ay Önce

Üzeri hayvan kokuyor elleri Nasırlı tırnakları kalınlaşmış elleri çatlamış çiftçinin elinden aldığı paradan sonra ellerini koklayıp hemen kolonyalanan kadın çalışanlar neden bizleri hor görüyor bilmiyorum
AMA hepsi yüksek mAşlar aldıkları kesin çünkü öğlen yemeklerini hep lüks. Lokantalarda yiyorlar balık restoranları et restoranları inanın ki böyle Allah çiftçinin yardımcısı olsun

Kalem'e kelam yetmez
Kalem'e kelam yetmez - 3 ay Önce

Özel kalem müdürünü daire başkanı statüsüne çıkar, 3 vakıf ve bir de şirket yönetim kurulu ver. Adalet tamam, kalkınan ise çiftçi değil, tatlısu bürokratlarıdır.

Enişte kayın
Enişte kayın @Kalem'e kelam yetmez - 3 ay Önce

Kaynım olmadan asla! Deyip almış ya yanına...Eee asgari ücretlede olsa iş isteyen kayın, 100 bin liralık iş sahibi yapınca, başkan yapılması, vakıflarda ve iştirakte görev verilmesi şarttır. Allah yakın akrabayı gözetmeyi emrediyor nasılsa!!!

Dünür candır
Dünür candır - 3 ay Önce

Lise mezunu dünürünü Gübretaş Y.K üyesi yaparken aradığı liyâkatten biliriz.

Dünür dürümden tatlıdır
Dünür dürümden tatlıdır - 3 ay Önce

Dünür olunurken nerede yönetim kurulu üyesi olmak istendiğini de belirtiniz. Gübretaş'a bir tane yeter, Bereket, Madencilik vs emir telakki ederiz! Liyakatinizi kime dünür olduğunuzdan biliriz.


banner151

banner251