Gübre fiyatları ve Fahrettin Poyraz! Çiftçiyi derinden yaralayan 2 ana gündem!

Bir tarafta gübre fiyatları diğer tarafta Tarım Kredi'nin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, çiftçinin ve tarım sektörünün gündeminden düşmüyor! Gübreye gelen zamlar çiftçinin üretimini zorlaştırırken, Tarım Kredi'de ortaya çıkan rant ve menfaate yönelik uygulamalar da çiftçinin vicdanını derinden yaralıyor.

Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz’ın kirli ve gizemli ilişkilerini belgeleyen şok bir video ortaya çıktı. Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Poyraz’ın Genel Müdürlüğü döneminde kurucu ortağı olduğu İRİS Akademi’den 3 yıl iş sağlığı ve güvenliği hizmeti satın aldığı ortaya çıktı. Küçük ve orta ölçekli çiftçinin sermayesi ile faaliyetlerini sürdüren Tarım Kredi Kooperatiflerinde menfaat sağlamaya yönelik ortaya çıkan etik kurallarına ve genel teamüllere aykırı bu uygulamalar çiftçinin vicdanını derinden yaralıyor.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın eşinin YUSEL İnşaat’a sattığı binanın bu şirket üstünden Tarım Kredi Kooperatiflerine ofis olarak kiralanması çiftçi kuruluşunda paravan şirket skandalını ortaya çıkarırken, Poyraz, İRİS Akademi ve YUSEL İnşaat’ın paravan şirket iddiaları karşısında derin bir sessizliğe bürünmesi dikkat çekmişti. 

ORTAYA ÇIKAN ŞOK VİDEO! 

Paravan şirket iddiaları sıcaklığını korurken, ortaya çıkan bir video Poyraz’ın resmiyette hiçbir ortaklığı bulunmamasına rağmen İRİS Akademi ve YUSEL İnşaat ile olan organik bağlantılarını gözler önüne serdi. 

KURUCU ORTAK OLARAK ŞİRKET AÇILIŞINI YAPTI 

Tarım Kredi Kooperatiflerine uzun yıllar iş güvenliği sağlığı ve eğitimi konusunda danışmanlık hizmeti veren ve Poyraz döneminde de Tarım Kredi ile çalışmaya devam eden İRİS Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık şirketinin 2013 yılında Ankara’daki resmi açılışının kurucu ortak olarak bizzat Fahrettin Poyraz tarafından yapıldığı ortaya çıktı. İRİS Akademinin açılışına bir çok milletvekili ve bürokrat katılırken, Poyraz açılışta kurucu ortağı olarak yaptığı konuşmada İRİS Akademinin kuruluş amaç ve hedeflerini anlattığı görülüyor.

ÇİFTÇİ KURULUŞUNDA KİRLİ VE GİZEMLİ İLİŞKİLER BÖYLE DEŞİFRE OLDU!

Diğer yandan Ümitköy’deki yarı hissesi Poyraz’ın eşinin üstündeki binayı satın alarak Tarım Kredi Kooperatiflerine ofis olarak kiraya veren YUSEL İnşaat’ın kurucu ortağı Mehmet Uslu’nun İRİS Akademinin eski bir çalışanı olması ve YUSEL İnşaatın İRİS Akademi ile aynı binada bulunması Poyraz’ın bu şirketler arasındaki kirli ve gizemli ilişkilerini ortaya koyuyor. Aynı zamanda hiç bir tecrübesi olmamasına rağmen Tarım Kredi Market çalışanlarının YUSEL İnşaat üstünden çalıştırılması da vurgunun boyutunu gözler önüne sermişti. 

KURUCU ORTAĞI AMA RESMİYETTE HİÇ BİR BAĞLANTISI BULUNMUYOR!

Poyraz’ın kurucu ortağı olmasına rağmen İRİS Akademinin kuruluşunda ve sonrasında resmi hiç bir bağlantısının bulunmaması da dikkat çekiyor. İRİS Akademi’nin resmiyette şirket sahipleri olarak Adnan Yüce ve Beyberk Uysal görülürken, bu şirket ortaklarının da Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri ile ilgili bütün ilişkilerinin sorgulanmasını gündeme getirdi. 

ÇİFTÇİNİN VİCDANINI DERİNDEN YARALIYOR!

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatifleri, sermayesi tamamen küçük ve orta ölçekli çiftçilerinden alınan aidatlarla oluşan bir çiftçi kuruluşu. Bundan dolayı kamu kurumlarından daha fazla hassasiyet gösterilmesi gereken bu çiftçi kuruluşunda menfaat kazanmak için bu tür etik kurallarına ve genel teamüllere aykırı davranılması ortalama kredi miktarının 20 bin TL civarı olan küçük çiftçilerin vicdanını derinden yaralıyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gittiler inşallah bidaha böyle bir yönetim Gelmez inşallah
Gittiler inşallah bidaha böyle bir yönetim Gelmez inşallah - 1 ay Önce

Bari giderken düzgün bir şekilde olsalar ama yok tarım kredi kooperatifleri ve iştiraklerin deki eski ve yeni çalışanlar işinize sahip çıkın, siyasi tanıdıklarınıza söyleyin, CİMER E YAZIN, yoksa başka çalışanlar gibi iftiraya ve mobbingler maruz kalıp işinizden olabilir Tarım kredi kooperatifleri GN MDR F.P ve çıkarcı ekibi ,H.F.K. ve çıkarcı ekibi hakkımız haram zehir zıkkım olsun. Yaptıklarınız ne bu dünya da nede diye dünya da kâr kalmaz inşAllah. Çünkü Allah c.c. mizan terazisi Şaşmaz. Kişi yaptıklarını hem bu dünyada yaptığı haksızlıkların cezasını çekmeden ölmez, Bir de tabii ömür dünyanın hesabı var. Bekleyin daha neler çıkar.

Ak koyun
Ak koyun @Gittiler inşallah bidaha böyle bir yönetim Gelmez - 1 ay Önce

Umarım istifayla değil, berbat bir şekilde görevden alınmayla bitersiniz. Bu pilav çok su götürür, birgün yapılanlar yargıyada taşınır. Ak koyun kara koyun belli olur o vakit.

İris ve ahlak
İris ve ahlak @Gittiler inşallah bidaha böyle bir yönetim Gelmez - 1 ay Önce

İris'le ve Yusel'le organik ya da inorganik şahsımın ya da yakınlarımın bir bağı yoktur. Bağım olması halinde başında bulunduğum kurumla çalışılmaya devam edilmesini ahlak kurallarına ve değerlerime uygun bulmam demek ne kadar zor olabilirki?

Üretici
Üretici @Gittiler inşallah bidaha böyle bir yönetim Gelmez - 1 ay Önce

ALLAH SORSUN NE DEYELİM TKK KÖKLU CİFÇİNİN VE TÜKETİCİNİN HAKKINI KORUYAN BİRKULUŞ OLARAK KURULMUŞ VE SON YILLAR HARİÇ HEP PİYASANIN BELİR LENMESİNDE LOKOMOTİF GÖREVİ GÖRMÜŞ NE ÜRETİCİYİ AZDİRMİŞ. NEDE TÜKETİCİYİ SOYDURMUŞ. MAALESEF. İŞLEVİNİ YİTİTTİRDİLER BİZLERDE YAMYAM LARIN ELİNDE İNLİYORUZ...

Arpa buğday
Arpa buğday - 1 ay Önce

Arpa izmir de ki kayıt çıkınca ortaya ne yapacaksın bakalım.. belki bugday olursun, belki mısır..

ORTAK KAZA SİGORTASI
ORTAK KAZA SİGORTASI - 1 ay Önce

Çiftçilere habersiz yapılan ortak kaza sigortasının personelede zorla dayatılması nedir....

Personel
Personel @ORTAK KAZA SİGORTASI - 1 ay Önce

Tarnet personeline zorla poliçe kesiliyor

Gariban çiftçi
Gariban çiftçi - 1 ay Önce

Emin olun ki bunlar buz dağının görünen yüzü. Inşaat ihalelerinin hepsinde ne firildaklar çevirdiler. Saadettin bey Ankara Golbasinda tkyem için alınan ar ge çiftliği konusunuda arastirmanizi rica ederim orada da neler var neler.........

Tkk
Tkk @Gariban çiftçi - 1 ay Önce

Hakan inşaatmı

Konttt
Konttt @Gariban çiftçi - 1 ay Önce

Ankara’da inşaat işlerinin hep aynı firma üzerinden yapılmasının kimlere çıkar sağladığını anlatmaya gerek yok

Hakkı
Hakkı - 1 ay Önce

bayramaliye marketleri teslim edip onun saibeli calistigi yerlerden kovulan is bulamayip depolarin basina marketlerin basina getirdigi stok yolsuzluklarina goz atmalari yeterli.bu sayfadan haykiriyorum.Tarim kredi market ve depolarda yolsuzluk saibe usulsuz imha ve peskes var.gucunuz yetiyorsa depolari gezin.makyajli market raflarina degil stok sayimlarina bakin.aciklar nasil kapatiliyor kimler eliyle uzeri ortuluyor.vAllahi yatacak yeriniz yok.hirsizsiniz.500 degil 5000 market acsaniz bu kuruma hizmet veren duzgun dahsiyetli insanlarini bir sekilde uzaklastiratak vebal aldiniz.ah aldiniz.ama bunlarin hesabi bayramali ve şokculardan elbet adalet onunde sorulacak

Talha
Talha @Hakkı - 1 ay Önce

Program degisiyor ve bütün açıklar kapanacak yeni programa sifir stok devredilecek.....

mehmet mehmet
mehmet mehmet - 1 ay Önce

Dahası Tarım kredi kooperatiflerinin TMGD (tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı) hizmetini de sayın genel müdür kendi şirketine (Kanyon ) verdirdi. Üstelik yüksek fiyattan.
Birşey daha diyeyim, İSG uzmanlığını kurum içinden bir personele bedava yaptırırken bu İRİS akademi ile sözleşme imzaladılar

üveysi
üveysi @mehmet mehmet - 1 ay Önce

personele hazırlanan eğitim videoları da iris akademiden satın alınıp tarım kredi akademide yayınlanıyor

Taş olun
Taş olun - 1 ay Önce

ALLAH SİZİN VERSİN ...
SİZİ DESTEKLEYEN SESİNİ MAKAM İÇİN ÇIKARMAYAN, KURUMDA NAYLON İDARECİLERDE YETİMİN HAKKINI YEDİĞi İÇİN BUNUN VEBALİNİ NASIL ÖDÜYECEK HİÇ HESAP ETTİNİZMİ...
ARTIK HESAP VAKTİ...

Salgın
Salgın - 1 ay Önce

Yalama tayfa tedirginliğiniz neden...


banner151

banner251