Et ve Süt Kurumu büyükbaş hayvan alım fiyatlarını güncelledi! 

Et ve Süt Kurumu, maliyetler artmasına rağmen büyükbaşta karkas kesim fiyatlarını güncellememesi tepkilere neden oluyordu. Gelen tepkiler üzerine karkas kesim fiyatları güncellenirken, yerli hayvanda fiyatlar 50 liradan 60 liraya, ithal hayvanda 48 liradan 58 liraya çıkarıldı.

Et ve Süt Kurumu büyükbaş hayvan alım fiyatlarını güncelledi! 
banner282

Girdi maliyetlerinin artmasından rağmen, hayvanlarını maliyetine kestiremeyen üreticiler zor günler geçirirken, bir darbe de ESK’nın karkas kesim fiyatlarını güncellememesinden dolayı yaşıyordu. Piyasada karkas kesim fiyatları 60 liranın üstüne çıkarken, ESK’nın üreticiden aldığı hayvanlar için uyguladığı kesim fiyatlarını uzun bir süredir güncellememesi dikkat çekiyordu. 

KARKAS KESİM FİYATINI 10 LİRA ARTIRDI

Geçtiğimiz hafta çiftçilik yönetim uzmanı ve yem bitkisi yetiştiricisi Eşref Şekerli, ESK’nın üreticinin aleyhine olan bu duruma tepki göstererek, karkas kesim fiyatlarının biran önce güncellenmesini talep etmişti. ESK, gelen tepkiler üzerine karkas kesim fiyatlarında bugün güncellemeye gitti. Buna göre yerli hayvanda karkas kesim fiyatı 50 liradan 60 liraya, ithal hayvanda ise 48 liradan 58 liraya çıkarıldı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2022, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Agah var
Agah var - 4 ay Önce

ESK üreticinin yanında olması gerekirken çiftçi düşmanı gibi davranmaktadır neden acaba

Süleyman arslan
Süleyman arslan - 4 ay Önce

ESK kurumumunun almış olduğu bu karara inan mıyorum şu anda et fiyat ları karkas 67 68 tl arası kimi kandırıyorsunuz madem böyle fiyat var biz niye alamıyoruz tarım bakanı havanda su dövüyor böyle giderse millet et yiyemiyecek

EMRE
EMRE - 4 ay Önce

EEEEEY ÇİFTÇİLER MALLARINIZI SATIP DOLAR FARKLI HESABA YATIRIN,AKILLI OLUN ,SİZİN Bİ TARAFINIZDAN YAZIN TER ATARKEN,ADAMLAR KLİMALİ BEŞ YILDIZLI OTELLERDE RUS KOVALIYOR,HAYDİ HEP BERABER KUR FARKLI HESAP AÇTIRMAYA