Çiftçi eylemi başlamadan bitti! Mağdur çiftçiler Bakan Yardımcısı ile görüştüler

Tarım Kredi mağdurları, seslerini duyurabilmek için bugün Tarım ve Orman Bakanlığının önünde yapacakları eylem iptal edilirken, bir grup çiftçi temsilcisi Bakan Yardımcısı Hadi Tunç ile görüştü. Görüşmede mağdur çiftçilere taleplerinin Bakana iletileceği sözü verildi.

Çiftçi eylemi başlamadan bitti! Mağdur çiftçiler Bakan Yardımcısı ile görüştüler
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizden dolayı icralık hale gelen çiftçiler, seslerini duyurabilmek için bugün Tarım ve Orman Bakanlığının önünde yapacakları eylem başlamadan bitti. Alınan bilgilere göre güvenlik güçlerinin yasa dışı örgütlerin eylemlere katılıp provokasyon yapabilecekleri uyarısında bulunması üzerine çiftçiler eylem yapmaktan vazgeçtiler.  Kendi aralarında belirledikleri 5 kişilik grup Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç ile görüştüler. Görüşmeye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz da katıldı. 

BEKİR PAKDEMİRLİ ÇİFTÇİLERİN TALEPLERİNİ HAZİNE VE MALİYE BAKANINA İLETECEK

Görüşmede mağdur çiftçiler taleplerini iletirken, borçlarının faizleri silinerek 5 eşit taksitte ödenecek bir yapılandırmayı istediler. Çiftçilerin talepleri not edilerek Bakan Pakdemirli’ye iletilecek. Bakan Pakdemirli de konuyu Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a iletecek. 

FAHRETTİN POYRAZ GÖRÜŞMEYE HAZIRLIKLI GELDİ

Fahrettin Poyraz'ın, görüşme öncesinde toplantıya katılacak çiftçi temsilcilerinin isimlerini alarak hazırlıklı geldiği gözlenirken, bir grup üyesinin de Tarım Kredi üyesi olmadığı gerekçesiyle toplantıdan çıkartması dikkat çekti. 

FAHRETTİN POYRAZ 'TARIM KREDİ KOOPERATİFİ MAĞDURLARI' PLATFORMUNUN SIKI TAKİPÇİSİ ÇIKTI 

Diğer yandan Poyraz’ın mağdur çiftçilerin ortak sesi olması için sosyal medyada kurdukları ‘Tarım Kredi Kooperatifi Mağdurları’ platformundan toplantıya katılan platform üyelerinin paylaşımlarından bazı çıktılar getirmesi de dikkat çekti.  Bu durum toplantıya katılan platform üyeleri arasında; ‘Fahrettin Poyraz da sıkı takipçimizmiş’ yorumlarına neden oldu. 

TARIM KREDİ'DE ASIL ÇİFTÇİ TEMSİLCİSİ OLAN MERKEZ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULUNDAN KİMSE KATILMADI 

Diğer yandan toplantıya Tarım Kredi Kooperatiflerinde asıl çiftçi temsilcileri olan Merkez Birliği Yönetim Kurulundan hiçbir ismin katılmaması da dikkat çekti. 

ÇİFTÇİ TEMSİLCİLERİ PEK DE UMUTLU AYRILMADILAR!

Çiftçi temsilcileri toplantı sonrasında nasıl bir adım atılacağını beklerken, pek de umutlu ayrıldıkları söylenemez. Ancak mağdur çiftçiler sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirttiler. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kontrolor
Kontrolor - 13 ay Önce

Teftiş kuruluna öle bir yer yapmışlar ki sanki çok üst düzey biyere giriyormussun gibi asansör bile kartla çalışıyor kapıda üst düzey güvenlik kaç milyonlar harcanıp yapılmıştır acaba ( kooperatifcide bir tuğla alırken 40 kere düşünsün) yeterki her alanda rahat etsinler diye İzmir caddesine tasindilar ellerini hiç biseye surmeden 20 bine yakın maaş oturdukları yerden harcırah yeni reud sistemiyle kontrollerin üzerine iş yüklerini yıkıp yan gel yat. Sikildiklari zaman minumum birim müdürlüğü ve bölge müdür yard. Hemen atamalari gerçekleşsin o kadroyu begenmiyolarsa bır iki refaransla bölge müdürü olsunlar kendilerinden başka makamları hakkeden yokmuş gibi düşünüp hareket etmeleri bir memurun 20yıl çalışıp belki gelecegi kadrolara 4 5 yılda mevzuati delerek atanmalarıda ayrı bir bilmece. Hak adalet sizlerde işlese....

İLÇE MÜDÜRÜ
İLÇE MÜDÜRÜ @Kontrolor - 13 ay Önce

Hadi, bakanlık içinde boş dolaşan bir zat. bu bakanlığa fazlasıyla yük biri... ı

Çalışan
Çalışan @Kontrolor - 13 ay Önce

Kontrolör ler içinde geçerli yukarıdaki durum. Kurumda bukadar dolambaçlı işler olurken neden sesinizi çıkarmıyosunuz.

Galerici bicer
Galerici bicer - 13 ay Önce

Sayin Tarim kredi kopratifleri yöneticileri ciftcinin kanayan yarasina melhem sürmüroyorsunuz daha kanadiyorsunuz kimin parasiya Size orda oturuyorsunuz ciftcinin ciftciyle dalgami geciyorsunuz yok orman ciftci yok ekipman icra borclari ertelendi mazot gübre icralik borclari ne olacak ancada beraber olmali hepsi ciftci degisimi sizler maasinizi also döner sandalya raht ciftci yagmurun torun kadin altinda nasil kazaniyor biliyormusunuz kravati boynunuza takip masa oturmaya benzemez bütün ciftciler ankaraya davetlidir selamlar

komedi ve orman bakanlığı
komedi ve orman bakanlığı @Galerici bicer - 13 ay Önce

Çiftçilerin talepleri not edilerek Bakan Pakdemirli’ye iletilecek. Bakan Pakdemirli de konuyu Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a iletecek. Hey yavrum hey o ona, o diğerine iletin durun.
Bakan yardımcısınin görevi nedir? Talepleri not alıp Bakana iletmek mi? Bakan özel kalem müdürü ne iş yapar o zaman? Bakan danışmanı? Ula bu işi Cimer de Alo Gıda da yapardı?
Ha birde yasa dışı örgüt işi var. Yani dikkat edin bir bakmışsınız terörist olmuşsun.

YETKİLİ
YETKİLİ @Galerici bicer - 13 ay Önce

SANKİ ÇİFTÇİNİN BÖYLE SORUNLAR YAŞADIĞINI BAKAN GÖRMÜYOR. BAKAN FAHRETTİN POYRAZA BAKIYOR. ÇİFTÇİYE BAKIYOR. TELEVİZYONA BAKIYOR. AMA SADECE BAKIYORR. BAKMAK VAR GÖRMEK VAR SADECE BAKIYOR.

CEVDET Kalem
CEVDET Kalem - 13 ay Önce

Çifçinin borcu faizi silinerek 5 eşit taksitte bölünerek yapılandırılması

Denizli den mehmet ali gorel
Denizli den mehmet ali gorel - 13 ay Önce

Bizi ciddiye almaları bekliyoruz isteğimiz belli yuksek faizleri silmeleri yani ziraatbankasina yapılan yapılandırmanın aynısını istiyoruz saygilar

Mehmet Zeki Altun
Mehmet Zeki Altun - 13 ay Önce

ALLAH tan korkun birazda çiftçilere acıyın

Yusuf Kizilkaya
Yusuf Kizilkaya - 13 ay Önce

Tarım Kıredi kooparatifi gerçekten çok yüksek faiz alıyor günü geçen ödemeler den

Ahmet yildiz
Ahmet yildiz - 13 ay Önce

Çiftçinin borcu gırtlak kadar gelmiş bunun tek çözümü sayın cumhur başkanımız yapacak inşAllah

Ömer
Ömer - 13 ay Önce

Çifçi kardeşlerim bunlarla gün arcamayın direk sayın cumhurbaşkanına gidin bu insanların yetkisi sadece çifçiyi batırıp icraya vermek çifçinin derdine derman olamazlar


banner251