Konuyla ilgili olarak TARSİM'den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Üreticilerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı nezdindeki Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) 31 Aralık tarihine kadar E-Devlet üzerinden mutlaka kayıt yaptırmalı ya da kayıtlarını güncellemelidir. Sonrasında, poliçe süresini kaçırmamak için, bitkisel ürünlerde değişiklik gösteren ilk ve son poliçe kabul tarihlerini TARSİM Mobil uygulamamız ve tarsim.gov.tr üzerinden takip ederek, yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla tarım sigortası başvurusunda bulunabilir.

CHP’de ÇKS kafa karışıklığı! Çiftçinin tepki gösterdiği TZOB'a CHP'li Cengiz Gökçel sahip çıktı! CHP’de ÇKS kafa karışıklığı! Çiftçinin tepki gösterdiği TZOB'a CHP'li Cengiz Gökçel sahip çıktı!

Bitkisel Ürün Sigortasında üreticinin priminin %50'si, meyvelerde ise don teminatı priminin %67’ye varan kadar kısmı Devlet tarafından karşılanıyor. Ayrıca üreticilere çeşitli indirim ve ödeme kolaylıkları da sunuluyor. 2023 yılı üretim sezonunun ülkemize, üreticilerimize ve paydaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.