1-5 Kasım tarihlerinde en son teknoloji dronları ile Adana Uluslararası Tarım Fuarı’na katılacaklarını belirten Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız;  “Sağladığı avantalar nedeniyle ülke genelinde son dönemlerde farklı alanlarda ve sektörlerde dronlardan çokça faydalanılmaya başlandı. Akdeniz Bölgesi’nde ise en çok Çukurova, Mersin ve Antalya’da, pamuk, narenciye ve sebze ilaçlamalarında kullanımı oldukça yaygınlaştı.  Son 1 yılda, özellikle sezonluk ürünlerdeki uygulamalarda önceki yıllara göre %50-60 oranında bir artış söz konusu” dedi.

Dron ile uygulama avantajlarını tüm tarım bölgelerindeki çiftçilere ulaştırmak için her geçen gün satış ve servis ağlarını genişlettiklerini söyleyen Yaldız; “Adana Uluslararası Tarım Fuarı’nda görücüye çıkaracakları  “DJI AGRAS T40” ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

Tarım Bakanlığında kayyum skandalı! Belgeli yolsuzlara rağmen Bakan Yumaklı kayyum kararını geri çekti!  Tarım Bakanlığında kayyum skandalı! Belgeli yolsuzlara rağmen Bakan Yumaklı kayyum kararını geri çekti! 

DJI Agras T40, Koaksiyonel ikili motor tasarımına sahiptir. Maksimum 50kg olan yük taşıma kapasitesinin sadece %30'u dur. Katlanabilir tasarımı sayesinde daha kolay taşınabilmesi için boyutu %70 oranında azalır. Tarımsal operasyonlarınızda en üst düzeyde hassasiyet elde etmenize yardımcı olarak, ölçme, haritalama, püskürtme ve serpmeye kadar birçok görevi de destekliyor.